Damals war es Friedrich

Hans Peter Richter Wydawnictwo: Deutscher Taschenbuch Verlag powieść historyczna
Data 1. wydania:
niemiecki
Deutscher Taschenbuch Verlag
powieść historyczna
niemiecki

Książka o przetrwaniu, wojnie, przyjaźni. Szczególnie mnie poruszyła. Opisuje sytuację żydów podczas okresu II wojny światowej. Autor opowiada o swoim przyjacielu Freidrichu, który mimo młodego wieku doświadczył wielu przykrości i to tylko z jednego powodu - swojej religii. Książka oddaje atmosferę tamtych czasów. Przekaz jest bardzo czytelny. Gorąco polecam !

• W języku niemieckim
  • Po niemiecku
  • Przeczytane po niemiecku
  • Przeczytane w języku niemieckim.
  • 2020
więcej mniej