Ci odjazdowi jaskiniowcy

Okładka książki Ci odjazdowi jaskiniowcy
Martin BrownTerry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Ci okrutni Rzymianie Martin Brown, Terry Deary
Ocena 7,2
Ci okrutni Rzy... Martin Brown, Terry...
Okładka książki Paskudne robale Nick Arnold, Tony De Saulles
Ocena 6,4
Paskudne robale Nick Arnold, Tony D...
Okładka książki Zagmatwane zabory Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk
Ocena 6,5
Zagmatwane zabory Małgorzata Fabianow...
Okładka książki Sakramencki sarmatyzm Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk
Ocena 6,2
Sakramencki sa... Małgorzata Fabianow...

Akurat ta zachwyciła mnie znacznie mniej 😁

Specjalistą w opisie czadowej historrrii niezmiennie pozostaje Terry Deary, polecam całą serię, którą pochłoniecie w jedną noc, nadwerężając zmachane śmiechem mięśnie skośne brzucha 😁😁😁😜

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serrrdecznie polecam młodym i nieco starrrszym!
Można powiększyć wiedzę o historrryczne fakty i kontekst, jednocześnie mając rrrewelacyjną rrrozrywkę. Czego chcieć więcej?

Akurat ta zachwyciła mnie znacznie mniej 😁

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serrrdecznie polecam młodym i nieco...

Książka w fajny sposób przedstawia elementy historii.

Polecam.

Książka w fajny sposób przedstawia elementy historii.

Polecam.

Trochę bajki o jaskiniowcach pewnie, bo im głębiej w historie tym więcej przypuszczeń i zmieniających się teorii... Nie wiem czy bym polecał w sumie.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Nie wiem w sumie, z perspektywy czasu, na ile ta część o jaskiniowcach się broni, bo z tego co wiem, informacje o czasach prehistorycznych są bardzo poszarpane, ale jak to czytałem to nie zwracałem na to uwagi.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Przystępna i przyjemna dawka wiedzy dla najmłodszych i nie tylko. Nie przypadło mi do gustu płytkie wyśmiewanie się z różnych "wierzeń", kiedy sama historia oparta jest na dedukcjach i domysłach - co uczciwie zostało podkreślone w epilogu. O ile osoba dorosła może przymknąć na to oko, o tyle dziecko może być pozbawione pewnego dystansu, potrzebnego do zaakceptowania konwencji szydery ze wszystkiego (a dostaje się tutaj wszystkim), dlatego polecam czytać z dzieckiem, albo przynajmniej porozmawiać po lekturze.

Historia naprawdę napisana w wesoły i ciekawy sposób. Polecam zarówno dzieciom, jak i starszym :)

moja radość była przeogromna, gdy zobaczyłam, że Egmont wznawia książki z serii "Strrraszna historia"! to były jedne z ciekawszych książek mojego dzieciństwa (obok "Monstrrrualnej erudycji"), które czytałam i cieszę się, że mogą sprawić przyjemność nowym czytelnikom

prócz samego sentymentu, to przyznam szczerze, że naprawdę dobrze mi się ją czytało, w czasie sesji zawsze sięgam po książki dla dzieci czy młodzieżowe, które nie wymagają ode mnie tak dużo, ale gwarantują dobrą rozrywkę

jest prosty język, ciekawostki napisane z humorem, można dodatkowo czegoś nowego się dowiedzieć lub po prostu odświeżyć swoją wiedzę/pamięć, jest naprawdę dobrze!

świetnie bawiłam się przy quizach dotyczących jaskiniowców i kilka razy zaśmiałam się dosyć głośno w komunikacji miejskiej ;)

polecam, szczególnie bibliotekom szkolnym w podstawówce!

Autor w sposób humorystyczny ukazuje jaskiniowców. Mamy w przypadku jaskiniowców: kalendarium, łowiectwo, potrawy, rozrywki, wierzenia, odkrycia najstarszych szkieletów, sposoby pochówku, rytuały, Stonehenge, dolmeny, wróżby. Najważniejsze, że czytając nie można się nudzić, są rysunki, zabawy, quizy, rebusy – a przede wszystkim te wszystkie najstraszniejsze rzeczy o jaskiniowcach.

Książka dla każdego, kto chce odpocząć od cięższej literatury a przy okazji dowiedzieć się paru ciekawych faktów. Polecam.

STRRRASZNE POCZĄTKI

Kolejny tom „Strrrasznej historii:, któremu postanowiłem się przyjrzeć, poświęcony został ludziom pierwotnym. „Ci odjazdowi jaskiniowcy”, bo tak został zatytułowany, to najdawniej dziejąca się część ze wszystkich, bo zabierająca nas do samych początków ludzkości. Czy to właściwie coś zmienia? Nie, bo zabawa jak zwykle jest znakomita, wciągająca, poprawiająca humor, wzbogacająca wiedzę nie tylko najmłodszych odbiorców i przy okazji odrobinę niegrzeczna.

A zatem usiądźcie wygodnie i pozwólcie autorom zabrać się do Epoki Kamienia Łupanego, szalonego okresu, kiedy to ludzie biegali w skórach, polowali na dzikie zwierzęta kawałkiem zaostrzonego kamienia przytroczonego do patyka i próbowali wykrzesać ogień oraz wymyślić koło. Tak przynajmniej utrwalił się nam ich obraz, ale czy rzeczywiście wszystko wyglądało w ten sposób? Pora się o tym przekonać i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Zastanawialiście się kiedyś, jak jaskiniowcy radzili sobie bez papieru toaletowego? Na pewno też Stonehenge nie raz nawiedzało Waszą wyobraźnię, ale daliście się porwać jego tajemnicom, zamiast odkryć prawdę o jego przeznaczeniu i powstaniu. Pora to zmienić, poznać fakty o naszych przodkach, zobaczyć pierwsze trepanacje czaszki, dowiedzieć się, jak nazywał się pierwszy człowiek, jak wyglądały ich pierwsze mieszkania i przekonać się, jak fascynujące żywota wiedli…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/strrraszna-historia-ci-odjazdowi.html

STRRRASZNE POCZĄTKI

Dodaj cytat z książki Ci odjazdowi jaskiniowcy