Ci odjazdowi jaskiniowcy

Martin BrownTerry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura młodzieżowa
The Savage Stone Age
2019-03-13
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
historia jaskiniowcy czarny humor

Trochę bajki o jaskiniowcach pewnie, bo im głębiej w historie tym więcej przypuszczeń i zmieniających się teorii... Nie wiem czy bym polecał w sumie.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Nie wiem w sumie, z perspektywy czasu, na ile ta część o jaskiniowcach się broni, bo z tego co wiem, informacje o czasach prehistorycznych są bardzo poszarpane, ale jak to czytałem to nie zwracałem na to uwagi.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Przystępna i przyjemna dawka wiedzy dla najmłodszych i nie tylko. Nie przypadło mi do gustu płytkie wyśmiewanie się z różnych "wierzeń", kiedy sama historia oparta jest na dedukcjach i domysłach - co uczciwie zostało podkreślone w epilogu. O ile osoba dorosła może przymknąć na to oko, o tyle dziecko może być pozbawione pewnego dystansu, potrzebnego do zaakceptowania...

Historia naprawdę napisana w wesoły i ciekawy sposób. Polecam zarówno dzieciom, jak i starszym :)

moja radość była przeogromna, gdy zobaczyłam, że Egmont wznawia książki z serii "Strrraszna historia"! to były jedne z ciekawszych książek mojego dzieciństwa (obok "Monstrrrualnej erudycji"), które czytałam i cieszę się, że mogą sprawić przyjemność nowym czytelnikom

prócz samego sentymentu, to przyznam szczerze, że naprawdę dobrze mi się ją czytało, w czasie sesji zawsze...

Autor w sposób humorystyczny ukazuje jaskiniowców. Mamy w przypadku jaskiniowców: kalendarium, łowiectwo, potrawy, rozrywki, wierzenia, odkrycia najstarszych szkieletów, sposoby pochówku, rytuały, Stonehenge, dolmeny, wróżby. Najważniejsze, że czytając nie można się nudzić, są rysunki, zabawy, quizy, rebusy – a przede wszystkim te wszystkie najstraszniejsze rzeczy o...

Książka dla każdego, kto chce odpocząć od cięższej literatury a przy okazji dowiedzieć się paru ciekawych faktów. Polecam.

STRRRASZNE POCZĄTKI

Kolejny tom „Strrrasznej historii:, któremu postanowiłem się przyjrzeć, poświęcony został ludziom pierwotnym. „Ci odjazdowi jaskiniowcy”, bo tak został zatytułowany, to najdawniej dziejąca się część ze wszystkich, bo zabierająca nas do samych początków ludzkości. Czy to właściwie coś zmienia? Nie, bo zabawa jak zwykle jest znakomita, wciągająca,...

Wydawnictwo Egmont wydało właśnie z serii Strrraszna Historia kolejny tom pt.: „Ci odjazdowi jaskiniowcy". Autorem książki jest angielski pisarz Terry Deary, a ilustratorem Martin Brown.

Seria kierowana jest do dzieci w wieku 11-14 lat, przedstawia w sposób zabawny, a momentami straszny, co podobno uwielbiają młodsi czytelnicy, znane i mniej znane fakty historyczne.

W „Ci...

Po książkę "Ci odjazdowi jaskiniowcy" sięgnęłam ponieważ zainspirował mnie tytuł serii „Strrraszna historia”. Autor Terry Deary w dowcipny sposób opisuje życie i zwyczaje ludzi z epoki kamienia łupanego – jaskiniowców. Już sama okładka zwiastuje interesujące i przezabawne wnętrze!

Na początku książki znajduje się kalendarium z ciekawymi faktami dotyczącymi epoki od...

• Historia
  • Strrraszna historia
  • Chcę w prezencie
  • Dla dzieci
  • Dzieciństwo
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Ci odjazdowi jaskiniowcy