rozwiń zwiń

Fullmetal Alchemist t. 21

Okładka książki Fullmetal Alchemist t. 21
Hiromu Arakawa Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Fullmetal Alchemist (tom 21) komiksy
komiksy
Fullmetal Alchemist (tom 21)
Hagane no Renkinjutsushi
J.P. Fantastica
2010-09-01
2010-09-01
Paweł Dybała
manga FMA Edward Elric alchemia

1919

Spiski i wykańczanie homunkulusów. Żołnierze pod dowództwem pułkownika Mustanga wprowadzają w życie plan obalenia Kinga Bradleya. W tym samym czasie bohaterowie stają do walki z Pridem i Gluttonym.

Cieszę się, że nareszcie można obserwować w praktyce spisek. Poprzednie tomy ukazywały tylko śledztwo i zbieranie sojuszników. Tutaj widzimy jak sprytem i doskonałą organizacją udaje się unieszkodliwić Kinga Bradleya. Podobało mi się, że przy tym homunkulusy nie są zupełnie bezradne i są gotowe na różne ewentualności.

Także starcie z dwójką homunkulusów było bardzo spektakularne i pomysłowe. Szczególnie szokujące jest działanie Pride’a pod sam koniec walki. Szkoda tylko, że przy tym wykorzystuje się po raz kolejny pomysł, który już był użyty w tej serii. Plus za to za powrót paru postaci, które od dawna się nie pojawiały.

Tom byłby dobry, gdyby nie recykling starych pomysłów. Ogólnie jednak dalej warto.

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

Zaciekawił mnie fakt, że akcja z powrotem przenosi się do miejsc, w których Ed i Al już byli. Ale to jest naprawdę fajne. Tak powspominać sobie pierwsze tomy.

Akcja Winry - Ed powala na kolana xD Świetny tom; dużo akcji i spora dawka humoru. Dodatki bonusowe jak zwykle podbijają serce. Uwielbiam kreskę w FMA; jest dopracowana, a detale dopieszczone.

Kocham to!!!!

Kocham to!!!!