Okładka książki How to Walk on Water and Climb up Walls: Animal Movement and the Robots of the Future David Hu
David Hu Wydawnictwo: Princeton University Press flora i fauna
flora i fauna
Princeton University Press
2018-11-13
2018-11-13

Ciekawa pozycja. Długo była u mnie na liście do przeczytania. Wiele ciekawostek, i w zasadzie tylko ciekawostek. Bo książka krótka, a o każdym zagadnieniu można by napisać osobną, a i to pewnie niejedną. Może w tym jest jej czar. Nie ma za dużo szczegółów czy naukowego żargonu, autor po prostu stara się czytelnika zaciekawić naturą. A także tym, jak pomysły z natury można przenieść na coś użytecznego człowiekowi.

Trochę mnie zdenerwowało, że kilka razy przywołane są różne zagadnienia z fizyki. W zasadzie tylko wymienione z nazwy. Zakładając chyba, że każdy musi je znać. Natomiast drukarka 3D opisana jest dość szczegółowo. Ale może się czepiam.

Polecam, bo mało jest tego typu pozycji. Czyta się szybko, człowieka interesują opisywane zagadnienia i ma ochotę dowiedzieć się więcej.