Daughters of Chivalry: The Forgotten Children of King Edward Longshanks

Okładka książki Daughters of Chivalry: The Forgotten Children of King Edward Longshanks Kelcey Wilson-Lee
Kelcey Wilson-Lee Wydawnictwo: Pegasus Books historia
historia
Daughters of Chivalry: The Forgotten Children of King Edward Longshanks
Pegasus Books
2019-03-21
2019-03-21

Edward I Długonogi to ten z królów przedstawiony m.in. w "Braveheart Waleczne Serce" i "Królu wyjętym spod prawa". Na lekcjach historii, o ile nauczyciel wspomina cokolwiek (gdy prowadzi fakultety z zakresu rozszerzonego) o historii Anglii, słyszymy jedynie o Edwardzie I i jego następcy, Edwardzie II (który zginął w szczególnych okolicznościach). O córkach, które przecież były obecne w życiu władców, nie dowiadujemy się w okresie nauki szkolnej niczego. By bliżej zapoznać się z drzewem genealogicznym Plantagenetów, dobrze jest poznać pełen obraz wydarzeń, jakie wówczas rozgrywały się na Wyspach i w Europie. Z pomocą przychodzi Kelcey Wilson-Lee - historyczka specjalizująca się w średniowiecznej Wielkiej Brytanii, która przybliża nam życie Eleonory, hrabiny Bar, Joanny, hrabiny Hereford, Małgorzaty, księżnej Brabandu, mniszki Marii i Elżbiety, hrabiny Hereford. Wszystkie z nich miały pośredni i bezpośredni wpływ na politykę swojego ojca, a także apelowały (za jej życia) do matki o pomoc dla tych, którzy szukali wstawiennictwa u księżniczek. Kelcey Wilson-Lee przedstawia nam poszczególne lata, omawia szczegółowo wydarzenia w Europie i opisuje (bazując na zapiskach z okresu panowania Edwarda I i zachowanej korespondencji) jak wyglądało życie królewskich córek na przełomie XIII i XIV wieku.

• Historyczne, klasyka, biografie

Dodaj cytat z książki Daughters of Chivalry: The Forgotten Children of King Edward Longshanks