Algorytm szczęścia. Boski przepis na udane życie

Okładka książki Algorytm szczęścia. Boski przepis na udane życie Sebastian Kosecki
Okładka książki Algorytm szczęścia. Boski przepis na udane życie
Sebastian Kosecki Wydawnictwo: eSPe Seria: TikTokerzy w sutannie religia
religia
TikTokerzy w sutannie
eSPe
2023-08-28
2023-08-28
9788382012521

Kolejna książka za mną. Tym razem było to coś innego. Nie powieść obyczajowa, nie kryminał. Od Wydawnictwa Espe w ramach recenzenckiej współpracy w moje ręce wpadł „Algorytm szczęścia”. Druga książka z serii „Tiktokerzy w sutannie”. Bardzo dziękuję. Zdecydowanie wzięłam z niej coś dla siebie i te słowa we mnie intensywnie pracują. O jakich mowa? Powiem niebawem.

Ksiądz Sebastian Kosecki jest młodym duszpasterzem w parafii w Zawierciu. Mocno angażuje się w życie swoich „owieczek”. Prowadzi aktywny tryb, w którym obok modlitwy, Mszy Świętych i nabożeństw jest też przestrzeń na sport.
Niniejsza książka jest wywiadem z wikariuszem. Mamy szansę poznać jego postać sprzed wstąpienia do kapłaństwa. Opowiada jakim był dzieckiem, nastolatkiem. Jak przyszło do niego powołanie i wreszcie jak wygląda jego życie w tej chwili. Zdradza przepis na udane życie. Oczywiście z Panem Bogiem. Podpowiada również jak podejmować decyzje, jak chronić miłość, jak o nią dbać.
Moja osobista opinia jest taka, że tę książkę mogliby polecać księża na lekcjach religii. Uważam, iż młodzi ludzie nie mieliby problemu z jej przyswojeniem z trzech względów. Jest napisana lekkim stylem. Jest tutaj konkret. I odpowiedzi udziela młody ksiądz. To też wydaje mi się, ma plus. Wiecie Państwo, nastolatki często zdają się kierować opiniami wygłaszanymi przez swoich rówieśników, bądź trochę od siebie starszych osób. Gdy słyszą coś od dziadków, zdarzają się słowa „a co on tam wie”, „młody był już dawno i nie pamięta, jak to jest”.
Od księdza Sebastiana zabieram dla siebie wątek o modlitwie. Właśnie wtedy, gdy jest trudno stanąć przed Panem. Właśnie wtedy, gdy lenistwo osiąga niebywałe rozmiary. Właśnie wtedy modlić się jeszcze więcej, jeszcze gorliwiej.
Obym(śmy) zawsze to pamiętali i wdrażali w życie codziennie od nowa. Bo bez modlitwy Pan nie pomoże nam przemienić serc, a przecież sami tego nie zrobimy. Jeśli tego z kolei nie zrobimy, nie osiągniemy celu egzystencji, którym jest niebo.
Zatem cytując ojca Adama Szustaka:
„Modlimy się, a nie lenimy się!”.

Ksiądz...

"Algorytm szczęścia" @ks.sebastian.kosecki to krótka książka o tym co w tytule.
O szczęściu.
Pierwsza część skupia się na życiu autora i dążeniu do miejsca w jakim obecnie jest. Czy można być szczęśliwym będąc księdzem? Skąd człowiek wierzący może czerpać szczęście? Na te i inne pytania odpowiada ks. Sebastian.
Mimo, że nie jest to pierwszy autor, którego znam osobiście, niezmiennie miło mi się takie książki czyta. Mam wrażenie, jakbym siedziała z daną osobą na kawie i po prostu rozmawiała. Ks. Sebastian i jego dar opowiadania wciągają już od pierwszych stron, a całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie. I choć jest to rodzaj książek, po jakie rzadko sięgam, myślę że warto ją przeczytać. I będzie to dobrze spędzony czas zarówno dla osób wierzących jak i poszukujących, ale też tych, których przyciąga "ksiądz z tik toka" lub sam temat szczęścia.

"Algorytm szczęścia" @ks.sebastian.kosecki to krótka książka o tym co w tytule.
O szczęściu.
Mimo, że nie jest to pierwszy autor, którego znam osobiście,...

Każdy - bez względu na deklarowany swiatopogląd i wyznawane wartości - pragnie być szczęśliwy. Wg ks. Sebastiana Koseckiego (autora) jest na to recepta: życie z Bogiem wg Jego zasad. Oprócz tegoś przepisu książka zawiera różne anegdoty i zdjęcia Autora. Są też qr kody dla zainteresowanych. Reasuując: książka warta uwagi! ;)

Lekka i przyjemna książka, jak ktoś ogląda ks. Sebastiana na tiktoku to pewnie niewiele go zaskoczy, ale i tak warto sięgnąć, choćby dla świadectwa zbuntowanej nastolatki

Nie każda książka musi być od razu przejmująca, górnolotna, żeby być wartościową - ta jest lekka i z pozoru prosta, a porusza ważne kwestie i trudne tematy

Warto nabyć, jak nie dla słów to dla obrazków, m. in. zdjęć młodego Sebusia ;)

Warto nabyć, jak nie dla słów to dla obrazków, m. in. zdjęć młodego Sebusia ;)

• Religijne
  • Katolickie
  • Muszę mieć!
  • Wiara

Dodaj cytat z książki Algorytm szczęścia. Boski przepis na udane życie