Latający kufer: Baśń fantastyczna

Okładka książki Latający kufer: Baśń fantastyczna Hans Christian Andersen, Janina Colonna-Walewska
Okładka książki Latający kufer: Baśń fantastyczna
Hans Christian AndersenJanina Colonna-Walewska Wydawnictwo: Nowe Wydawnictwo Seria: Księgozbiorek Dziecięcy bajki
24 str. 24 min.
1933-01-01
24 min.

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Królowa Śniegu i inne bajki Hans Christian Andersen, Bogusław Orliński
Królowa Śniegu... Hans Christian Ande...
Okładka książki O wilku i siedmiu koźlętach Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Aleksandra Michałowska
O wilku i sied... Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Roszpunka Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Francesca Rossi
Roszpunka Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Czterej muzykanci z Bremy Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Grzegorz Kasdepke
Czterej muzyka... Jacob Grimm, Wilhel...

Na półkach: , , , , , , ,

Duński baśniopisarz znów zaczarował rzeczywistość, mnie przy okazji także. Jestem pełen uznania dla nieprzeciętnego stylu, czytanie jego utworów to czysta przyjemność. A teraz nadmienię o czym jest baśń.

Pewien bardzo bogaty pan miał syna. Gdy zmarł pozostawił majątek potomkowi. Niestety ten roztrwonił go, wtedy dostał od przyjaciela latający kufer. Na tym kufrze w mig doleciał do Turcji. Gdzie spotkał księżniczkę turecką. Jak potoczą się jego dalsze losy? Czy w końcu zmądrzeje?

Baśń ma bardzo smutny wydźwięk, jednocześnie wiele o nas mówi. Nie tylko o próżności, ale o zaślepieniu i głupocie.

Tutaj ożywają kuchenne przedmioty by się troszkę poswarzyć, tańczyć, śpiewać i opowiadać.
Lekki, zwiewny styl sprawia że baśń czyta się bardzo szybko.

Zdecydowanie polecam, ten krótki utwór. Stawiam zasłużone 8/10.

Historia opowiadająca o Synu Bogatego Kupca, który był po prostu kłamcą i dobrze się z tym czuł :) Bardzo podobało mi się zakończenie tej Baśni, dosyć smutne ze względu na księżniczkę która została oszukana przez głównego bohatera opowieści.

Historia pewnego chłopca, co miał bogatego rodzica, ale nie miał rozumu. Czy taki człowiek skorzysta z Latającego Kufra?
To też opowieść o złudnych nadziejach, miłości, która pozbawiona prawdy staje się wyrokiem i samym smutkiem oraz znajdziecie tu także słowo o mężczyznach, których lepiej unikać.
Mądra baśń przestrzegająca przed zbytnią ufnością, zarozumiałością i brakiem roztropności.
6/10

Mądra baśń przestrzegająca przed zbytnią ufnością, zarozumiałością i...

Cwaniactwo nie zawsze jest w cenie.

Cwaniactwo nie zawsze jest w cenie.

• Dla dzieci
  • Andersen
  • Pop-up (rozkladanki, trójwymiarowe)
  • Klasyka
  • Dla moich dzieci
  • Baśnie
  • Bajki, baśnie, bajeczki, legendy,mity, powiastki

Hans Christian Andersen Latający kufer Zobacz więcej