Latający kufer

Okładka książki Latający kufer Hans Christian Andersen, Vojtěch Kubašta
Okładka książki Latający kufer
Hans Christian AndersenVojtěch Kubašta Wydawnictwo: AVENTINUM baśnie, legendy, podania
baśnie, legendy, podania
AVENTINUM
1991-01-01
1991-01-01

Okładka książki Trzej bracia Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Trzej bracia Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Córka króla moczarów i inne baśnie Hans Christian Andersen, Aleksandra Kucharska-Cybuch
Córka króla mo... Hans Christian Ande...
Okładka książki Złota gąska Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Złota gąska Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki Stoliczku, nakryj się! Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Grzegorz Kasdepke
Stoliczku, nak... Jacob Grimm, Wilhel...

Na półkach: , , , , , , ,

Duński baśniopisarz znów zaczarował rzeczywistość, mnie przy okazji także. Jestem pełen uznania dla nieprzeciętnego stylu, czytanie jego utworów to czysta przyjemność. A teraz nadmienię o czym jest baśń.

Pewien bardzo bogaty pan miał syna. Gdy zmarł pozostawił majątek potomkowi. Niestety ten roztrwonił go, wtedy dostał od przyjaciela latający kufer. Na tym kufrze w mig doleciał do Turcji. Gdzie spotkał księżniczkę turecką. Jak potoczą się jego dalsze losy? Czy w końcu zmądrzeje?

Baśń ma bardzo smutny wydźwięk, jednocześnie wiele o nas mówi. Nie tylko o próżności, ale o zaślepieniu i głupocie.

Tutaj ożywają kuchenne przedmioty by się troszkę poswarzyć, tańczyć, śpiewać i opowiadać.
Lekki, zwiewny styl sprawia że baśń czyta się bardzo szybko.

Zdecydowanie polecam, ten krótki utwór. Stawiam zasłużone 8/10.

Cwaniactwo nie zawsze jest w cenie.

Cwaniactwo nie zawsze jest w cenie.

Historia opowiadająca o Synu Bogatego Kupca, który był po prostu kłamcą i dobrze się z tym czuł :) Bardzo podobało mi się zakończenie tej Baśni, dosyć smutne ze względu na księżniczkę która została oszukana przez głównego bohatera opowieści.

Historia pewnego chłopca, co miał bogatego rodzica, ale nie miał rozumu. Czy taki człowiek skorzysta z Latającego Kufra?
To też opowieść o złudnych nadziejach, miłości, która pozbawiona prawdy staje się wyrokiem i samym smutkiem oraz znajdziecie tu także słowo o mężczyznach, których lepiej unikać.
Mądra baśń przestrzegająca przed zbytnią ufnością, zarozumiałością i brakiem roztropności.
6/10

Mądra baśń przestrzegająca przed zbytnią ufnością, zarozumiałością i...

• Dla dzieci
  • Andersen
  • Pop-up (rozkladanki, trójwymiarowe)
  • Klasyka
  • Dla moich dzieci
  • Baśnie
  • Bajki, baśnie, bajeczki, legendy,mity, powiastki

Hans Christian Andersen Latający kufer Zobacz więcej