Duet (nie)idealny

Joanna Łapińska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-03-14
2023-03-14

Okładka książki Narracje fantastyczne Paweł Aleksandrowicz, Anna Boguska, Sylwia Borowska-Szerszun, Dominika Budzanowska-Weglenda, Jędrzej Burszta, Anita Całek, Krzysztof Gajewski, Maciej Gażdzicki, Anna Goworek, Maria Janus, Fryderyk Kwiatkowski, Magdalena Łachacz, Joanna Łapińska, Wojciech Lewandowski, Aleksandra Łozińska, Krzysztof M. Maj, Aleksandra Mochocka, Michał Mochocki, Ksenia Olkusz, Bogusław Olszewski, Adam Orlik, Elżbieta Pietluch, Monika Rawska, Piotr Stasiewicz, Rafał Szczerbakiewicz, Barbara Szymczak-Maciejczyk, Krzysztof Uniłowski, Magdalena Wąsowicz, Anna N. Wilk, Michał Wójciak, Zofia Żółtek
Narracje fanta... Paweł Aleksandrowic...

👉 Książka, która będzie doskonałą pozycją na lato, wakacje, weekend i wieczór z chłodną lemoniadą. Zabawna, emocjonalna, ciepła i pełna miłości!

IG: czytomanka

👉 Najzabawniejsza komedia o miłości, jaką kiedykolwiek czytaliście!Daniela ma dwie pasje – tabele w Excelu i pizzę. Obu oddaje się bez wytchnienia. Dzięki dobrej przemianie materii pizza nie idzie Danieli w biodra (choć niestety nie idzie też w biust). Dzięki tabelom nieźle zarabia i porządkuje firmowy chaos generowany przez pracowników działu sprzedaży Świeczuszek, którym zarządza Pan Pe. Ale kto uporządkuje chaos w jej życiu?

👉 Świetna, lekka książka pełna miłości i komedii. IDEALNA NA WAKACJE! Czytało się lekko i szybko. Historia dobrze opowiedziana i spędziłam z książką świetny czas. Godna polecenia!

❗ Ocena: 8/10

IG: czytomanka

Cóż to była za historia! Nie powiedziałabym, że to najzabawniejsza historia o miłości jaką czytałam, ale zdecydowanie jest to jedna z najprzyjemniejszych komedii romantycznych. Joanna Łapińska stworzyła opowieść, do której aż serce się uśmiecha. Przyjemna, przytulna i taka na letnie popołudnie w sam raz.

Daniela ma analityczny umysł, który nie każdego faceta pociąga. Choć kobieta jest piękna, dobra i mądra, to Pan Pe zawsze, ma do niej jakieś ale. Daniela pracuje wraz z nim w Świeczuszkach, ale sympatią to oni się nawzajem nie darzą.
Rozstanie z chłopakiem, problemy z pieniędzmi i chęć odkrycia w sobie siły skłaniają ją do zatrudnienia się w agencji usług towarzyskich. Wyjścia do teatru, na kawę, na bale, pozwalają jej zarobić i ułożyć życie. Jednak jej kolejnym klientem okazuje się on, ten, który zna ją aż za bardzo...

DUET (NIE) IDEALNY to przegenialna opowieść o uczuciu, które wyzwala się w najmniej oczekiwanym momencie. To historia Danieli i Martina, którzy trochę musieli w życiu przejść, żeby na siebie trafić.
Książka jest naprawdę przyjemna. Czytało się ją szybko, bez konieczności zastanawiania się nad fragmentami. Wręcz przez nią przepłynęłam tak było miło.
Mamy tu wątek od nienawiści do miłości i motyw znajomych z miejsca pracy. A to wszystko okraszone nutką humoru.
Joanna Łapińska wie jak skusić czytelnika. Mówię Wam, czytajcie jak możecie!

Daniela ma analityczny umysł, który nie każdego faceta pociąga. Choć...

Życie potrafi płatać przeróżne figle. Przekonuje się o tym Daniela, która w ostatnim czasie została singielką. Kobieta planuje uporządkować sobie życie, nieco zaszaleć i pod wpływem bodźca decyduje się na zatrudnienie w agencji usług towarzyskich. Niestety (albo stety) na jej drodze staje osoba, której się nie spodziewała. Jedno spotkanie potrafi zmienić wiele, ale czy zmieni coś w życiu Danieli?
"Duet (nie) idealny" to historia z pozoru jak wiele innych. Pary rozstają się każdego dnia, z różnych względów. Joanna Łapińska w swojej historii porusza wątek rozstania, przeradzając książkę w komedię miłosną. W końcu, jak na złość, w miłości zdarza się przeznaczenie, które z początku może wydawać się nam nie na rękę. Zwłaszcza gdy przeznaczenie splata ze sobą losy dwojga ludzi pozornie różnych, nieprzepadających za sobą...

Zabawna, intrygująca i niezapomniana - tak w trzech słowach najlepiej opisać tę książkę. Debiut Joanny Łapińskiej to historia wciągająca już od pierwszej strony. Zwykłe życie przeplatane losem niespodzianek może być odzwierciedleniem każdego z nas. W końcu nie raz się przekonywaliśmy, że życie potrafi zaskoczyć. Na przykładzie głównych bohaterów, pracowników jednej firmy, Danieli i Martina autorka przedstawia szereg ciekawych zdarzeń. Początkowo poznajemy ich jako nielubiących siebie ludzi, a następnie jesteśmy świadkami tego, jak los pcha ich ku sobie. Droga ta, pełna zabawnych sytuacji, ironicznych tekstów i szczerości jest idealną przygodą dla czytelnika. Wywołuje szereg emocji, nie pozwalając uśmiechowi zniknąć z twarzy. Wszystko to w dobrym stylu.

Poza głównym wątkiem czytelnik ma także możliwość zaobserwowania samego tła. Zarówno byłych związków i relacji głównych bohaterów, jak i pracy w biurze. Ciekawie poprowadzona, idealna na odstresowanie się. Polecam na wiosenny wieczór!

"Daniela była jak orzeźwienie. Przy niej czuł się tak, jakby mógł oddychać."

"DUET NIE IDEALNY" Joanny Łapińskiej to wspaniała, zabawna i romantyczna komedia o miłości, która z pewnością rozbawi i rozgrzeje serca czytelników. Lekkie i przyjemne pióro autorki sprawiło, że historia mnie wciągnęła, aż do ostatniej strony. Dodatkowym atutem byli bohaterowie urodzeni blisko mojego rocznika i tocząca się akcja koło miejsca mojego zamieszkania, dały mi się poczuć jak bym uczestniczyła w ich życiu.

Głównymi bohaterami są Martin i Daniela, którzy pracują w firmie Świeczuszek. Choć pracują razem, to ciągle się kłócą i nie potrafią znaleźć wspólnego języka.
On staje przed koniecznością rozwodu z żoną, która go zdradzała.
Ona przyłapuje chłopaka na zdradzie z kuzynką. Daniela chcąc pozostać we wspólnym mieszkaniu, musi zapłacić byłemu już chłopakowi za kilka miesięcy wynajmu nowego mieszkania. Tylko jak zdobyć pieniądze?
Propozycja j brata bliźniak. Chodzi o przyłączenie się do luksusowej agencji usług towarzyskich, czyli dotrzymywanie towarzystwa za pieniądze.

Jednak los sprawia, że na skutek nieporozumienia na wynajętej randce spotykają się Daniela i Martin, czego konsekwencją jest szereg zabawnych sytuacji oraz... Oj to już sami musicie przeczytać.

Autorce udało się stworzyć dwie postacie, które są tak różne, ale jednocześnie idealnie do siebie pasują. Ich relacja, pełna sprzeczności i napięć, w ciągu powieści ewoluuje i zmienia się, co wzbudza w czytelniku wiele emocji i śmiechu.

Łapińska zachwyca swoim stylem, który jest lekki, płynny i dowcipny, co sprawia, że czytelnik od samego początku zostaje porwany w świat powieści. Dialogi są zabawne i naturalne, a dojrzali bohaterowie dodają dodatkowego smaku, co pozwala na wczucie się w klimat historii.

"DUET NIE IDEALNY" to doskonała propozycja dla miłośników komedii romantycznych, którzy szukają w książkach czegoś więcej niż tylko rozrywki. To powieść pełna humoru, emocji i wzruszeń, która dostarcza wiele pozytywnych wrażeń. Gorąco polecam!

"Daniela była jak orzeźwienie. Przy niej czuł się tak, jakby mógł oddychać."

Lubię czasami sięgnąć po lekkie książki, które odciągną mnie od problemów,trosk, a czasem nawet rozbawią. Gdy na okładce książki pani Joanny Łapińskiej zobaczyłam, że to najzabawniejsza komedia o miłości, to wiedziałam, że tego mi trzeba.

Co do tej zabawnej historii, to tak nie do końca jestem zachwycona, kilka razy się uśmiechnęłam, ale żeby od razu najzabawniejsza. Nie, to nie to. Sama zaś opowieść bardzo przyjemna i faktycznie skutecznie odgoniła moje kłopoty na rzecz miłosnych perypetii Danieli i Martina.

Oboje pracują w firmie produkującej świeczki zapachowe. I oboje się serdecznie nie znoszą. Każde z nich jest z innej bajki i wydaje się , że nie ma siły, by choć trochę się polubili. Jednak znacie to powiedzenie; kto się czubi..."? No więc jakby mogło być inaczej, jeżeli to historia o miłości.

Zarówno Daniela , jak i Martin rozstają się ze swoimi partnerami praktycznie w tym samym czasie. Jemu potrzebna jest odskocznia, jej pieniądze. Ona zatrudnia się w agencji, która zajmuje się zapewnianiem towarzystwa na imprezy samotnym osobom, on zaś wynajmuje na wieczór towarzystwo. Na skutek złośliwości losu okazuje się, że mają spędzić ten wieczór razem. Zachwytu brak, to mało powiedziane. Jednak jakoś wytrzymują, a nawet ciut, ciut zmieniają o sobie zdanie. Niestety wypity alkohol podczas tego wieczoru powoduje częściową amnezję i nasi bohaterowie znowu się nie lubią.

Coś jednak musi się zadziać, żeby mogli być razem, ponieważ nie byłaby to książka o miłości, prawda?

Jeżeli rozbudziłam troszeczkę Waszą ciekawość, to zachęcam do przeczytania powieści.

Powiem tylko, że bohaterowie są z cyklu tych, których od razu można polubić. Dodatkowo Martin skradł moje serce swoim muzycznym wyborem kapeli, którą równie jak on, uwielbiam. Natomiast z Danielą chętnie jadłabym posiłki, jak i ona mam słabość do włoskiej kuchni.

Zabawna, lekka, sympatyczna komedia o miłości, w której każdy czytelnik może znaleźć odrobinę siebie. Doskonały pomysł na spadek nastroju, ponury wieczór lub odpoczynek od codziennych obowiązków. Wszyscy potrzebujemy czasami przenieść się do świata, w którym można spodziewać się szczęśliwego zakończenia…
Daniela jest ambitną pracownicą działu analiz w firmie „Wszystkie Świeczuszki Świata”, konkretną, pełną poświęcenia, angażującą się w każde przedsięwzięcie. Tworzenie zestawień w exelu wydaje jej się prostsze niż relacje z mężczyznami – właśnie zakończyła trzyletni związek z niewiernym Czarkiem.
Martin – kierujący działem sprzedaży - nie cierpi Danieli, uważa ją za lizuskę i sztywną pąńcię, która ma za duży wpływ na szefa. Na myśl o niej czuje wręcz żądzę mordu i dostaje reakcji alergicznych. On również przechodzi kryzys w związku, jest w trakcie rozwodu z Anitą, którą przyłapał na zdradzie.
Ta dwójka spędza w pracy mnóstwo czasu, ale tak naprawdę zupełnie się nie zna. Wprawdzie widują się codziennie, ale tak jak w życiu, te relacje są powierzchowne, a nawet skupiające się na wyłapywaniu wad i potknięć tej drugiej osoby, co potęguje nieporozumienia i konflikty. Powoli jednak coś zaczyna się zmieniać, atmosfera między nimi staje się gęstsza, ale w zupełnie innym wymiarze. Czy przemądrzała analityczka odważy się wdać w biurowy romans z przesadnie ekspresyjnym a zarazem lekko chaotycznym zielonookim „panem Pe”? Wszystko ma szansę się wyjaśnić w czasie wyjazdu na branżowe targi do Kielc. Z założenia ma to być integracja i wzmocnienie zespołu, poznanie jego mocnych i słabych stron i rzeczywiście ten obcy grunt wiele obnaży, bo w pięknym hotelu z widokiem na Góry Świętokrzyskie będzie się sporo działo…
Powieść napisana jest z humorem i tak lekko, że nawet dramatyczne sytuacje wydają się błahostkami i znajdują pozytywne rozwiązanie. Podnosi na duchu, udowadniając, że po ciężkich chwilach przychodzą jaśniejsze dni, takie najpiękniejsze – wypełnione fascynacją, miłością i szczęściem.

Daniela jest ambitną pracownicą działu analiz w firmie...

"Najzabawniejsza komedia o miłości, jaką kiedykolwiek czytaliście!"
Do chęci przeczytania tej książki skłoniło mnie to zdanie umieszczone na okładce, a że ja lubię zabawne komedie (zazwyczaj kryminalne),więc postanowiłam się nieco rozerwać..., lecz nie do końca mi to wyszło, a właściwie (moim zdaniem)to nie do końca wyszło autorce to rozśmieszanie, gdyż zdarzyło mi się przeczytać kilka bardziej zabawniejszych komedii (niekoniecznie kryminalnych).
Zawsze myślę, iż dobry humor jest potrzebny w książce i zdecydowanie lepiej się czasem czyta historie romantyczne z dużą dawką uśmiechu, tak potrzebnego nam na co dzień.
Początek zapowiadał się bardzo dobrze, wkręciłam się w tę historię, lecz im dalej, tym bardziej byłam jakby trochę znużona.
Daniela pracuje jako analityczka w firmie zajmującej się świeczkami na różne okazje, uwielbia tabele w Excelu oraz... pizzę. Praca jej się podoba, tylko jej szef, Martin (zwany panem P) niemal codziennie ją wkurza. Zresztą on również nie pała do niej zbytnią sympatią, nawet więcej, sam myśli o tym, że jej nie znosi. Wszystkie ich spotkania w biurze, nawet te przypadkowe, kończą się jakąś katastrofą...

"Jeśli wcześniej Martin obawiał się, że krucha równowaga pomiędzy nim a Danielą została zachwiana, to teraz był pewien, że leżała zdechła pod stołem."
Poza praca jest jeszcze coś, co ich ze sobą łączy. Tak, jakby się umówili, oboje rozstają się ze swoimi partnerami, gdyż oboje zostali zdradzeni. Martin walczy z już niemal byłą żoną o psa a Daniela walczy o mieszkanie. Żeby zostać w mieszkaniu musi spłacić niewiernego chłopaka, podejmuje więc dodatkową pracę, którą będzie wykonywać wieczorami.
Oboje są naładowani taką złością, że niemal ona z nich eksploduje. Na dłuższą metę nie da się tak pracować.
A pewnego wieczoru niespodziewanie i dziwnym przypadkiem spotykają się w restauracji, i to przy jednym stoliku..., jak zareagują na swój widok?

"On biały jak ściana, ona czerwona jak pomidor. Mogliby razem chodzić na mecze reprezentacji i nie musieliby malować twarzy."
W sumie książka nie jest zła, czyta się ją lekko i szybko, lecz to historia jakich wiele. Te same powielane schematy: zdrada, rozstanie, romans w pracy, niechęć współpracowników..., nie jest to złe, lecz zabrakło moim zdaniem uczuć, które dałoby się poczuć. A jeszcze ta obietnica najzabawniejszej komedii...
Lecz może Wasze odczucia będą inne, może się Wam bardziej spodoba, więc czytajcie i dzielcie swoimi opiniami.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

"Najzabawniejsza komedia o miłości, jaką kiedykolwiek czytaliście!"

Szef widzi i słyszy wszystko... dlatego postanawia połączyć dwóch najlepszych i kreatywnych pracowników, by zaistnieć w świecie świeczuszek. Jest tylko jeden mały problem... w pracy sprawdzają się znakomicie, ale prywatnie Daniela i Martin nie przepadają ze sobą.

Daniela uwielbia cyferki, wykresy i statystyki, szybko wyłapuje błędy, jednak jest tak pochłonięta pracą, że partner szuka pocieszenia u innej kobiety o większych kształtach. Daniela marzy o spokoju i wolnym mieszkaniu, postanawia spłacić mieszkanie i pozbyć się balastu. Brat podsuwa rozwiązanie trudnej sytuacji materialnej, jednak ta propozycja jest dość kontrowersyjna. Czy Daniela da się namówić?

Martin wszędzie go pełno, ma wybuchowy charakter, ale kocha firmę i lubi nią zarządzać. Sprawdza się w pracy, ale nie w ognisku domowym, żona pragnie odejść przez co mężczyzna jest opryskliwy, a nawet bezczelny. Gdy słyszy, że ma współpracować z Danielą jest podłamany, ale walczy ze swoimi ograniczeniami.

Martin i Daniela są wobec siebie uszczypliwi i zacięcie walczą o swoje terytorium, los spłata im figla, bo niespodziewane spotkanie może wszystko zmienić w ich relacji...

Zabawna historia, która opowiada o perypetiach biurowych, gdzie każdy jest obserwowany i oceniany. Jest w niej duża dawka humoru i ciętych ripost. Dużą role odgrywa nagłe zwroty akcji i walka ze swoimi słabościami by osiągnąć wymarzony cel. Czy Daniela i Martin dogadają się? Czy ich konflikt będzie się pogłębiał?

Do przeczytania zabawnych książek o miłości długo mnie namawiać nie trzeba. Jeśli mogę się przy nich dobrze bawić, niekiedy opluć strony książki podczas niekontrolowanych wybuchów śmiechu, czasami nawet się popłakać czy obsmarkać, to też takie propozycje przyjmuję bez mrugnięcia okiem. "Duet (nie) idealny" Joanny Łapińskiej miał mi dostarczyć wesołych wrażeń i być najzabawniejszą komedią o miłości, jaką kiedykolwiek czytałam. Miał mi też poprawić humor, bo wszyscy wiemy, że było mi to bardzo potrzebne. A okazał się...

...całkiem dobrym literackim debiutem. Choć nie jest to najzabawniejsza książka jaką czytałam, to niewątpliwe jest śmieszna, a teksty, którymi posługują się bohaterowie wyrywają z butów. Ja bym czegoś takiego nie wymyśliła i z czystym sumieniem oświadczam, że warto niektóre z nich spisać na kartce, po czym zapamiętać i używać w życiu codziennym. Zdziwienie słownego przeciwnika gwarantowane.

@joanna_lapinska_autorka gratulacje 👏👏👏

Miało być ultra zabawnie a jest nuda do 190 strony rozbawił mnie tylko fakt jak były Danieli dostaje w pysk .
Jestem rozczarowana

Jestem rozczarowana

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• W planach
  • Samodzielne