Rozmowy o szczęściu.

Okładka książki Rozmowy o szczęściu. Magdalena Pawlak
Okładka książki Rozmowy o szczęściu.
Magdalena Pawlak Wydawnictwo: Ty i Teraz poradniki
poradniki
Rozmowy o szczęściu
Ty i Teraz
2022-09-01
2022-09-01
szczęście

Rozmowy o szczęściu to książka zawierająca dziewięć wywiadów z kobietami i mężczyznami pełniącymi różne role w życiu rodzinnym i zawodowym. To dziewięć przepisów na udane życie, do którego każdy bohater wywiadu dochodził trudną drogą, zmagając się z przeciwnościami.
Biznesmen, trener, coach, autorka książek, terapeutka, ksiądz, a także przeprowadzająca wywiady Magdalena Pawlak, dzielą się z nami doświadczeniami ze swojego życia. Ze szczerością opowiadają o tym, co działo się w ich życiu, jakich dokonywali wyborów, jakie uczucia i myśli im wtedy towarzyszyły. Przeżyli sporo. Podążając trudną drogą odnaleźli klucz do szczęścia. A tym kluczem jest dobre życie „tu i teraz”.
Bohaterowie wywiadów odważnie dzielą się z nami informacjami o tym, jak wyglądało ich życie i jakie błędy w nim popełnili. Taka otwartość jest cenna. Dzięki niej czytelnik może odnaleźć podobieństwo losu. Przypomina sobie sytuacje, w których się znalazł, uczucia i myśli, które im towarzyszyły. Doświadczenie podobieństwa losu może być niekiedy trudne – nie zawsze stanęliśmy na wysokości zadania. Ale i bohaterowie wywiadów nie zawsze potrafili sprostać wyzwaniu.
Wywiady niosą przesłanie: odpowiedz na wyzwanie, poszukaj swojego szczęścia. I nie poddawaj się, kiedy znowu upadniesz. To jeszcze nie koniec drogi.

Książka Magdaleny Pawlak " Rozmowy o szczęściu"
jest dla mnie inspiracją, że można zmienić swoje życie. Trafny dobór rozmówców, którzy pokazują w praktyce swoim własnym życiem, jak dokonać trwałej zmiany w swoim życiu. Tematyka poruszana w rozmowach dotyczy każdego z nas : pokazuje umiejętność przejścia żałoby, a także jak zmienić wymówki w mierzalną transformację zachowania. Różnorodna zawartość w poszczególnych rozmowach z bohaterami tej książki, pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie, nawet czytając na wyrywki. Książka mobilizuje do pracy z sobą i nad sobą, a jest nawet możliwość poszukania kontaktu z osobami, których Magdalena Pawlak nam przedstawia.
Gabriela Golub, trener RW

Książka Magdaleny Pawlak " Rozmowy o szczęściu"

Wspaniała książka polecam każdemu kto jest na drodze poszukiwania własnego spełnienia!

Książka Magdaleny Pawlak pt.: „Rozmowy o szczęściu” to bardzo interesująca lektura. Dziewięć rozmów z ludźmi, których spotkała… Ciągle rozmawiamy o szczęściu i to nic nowego, a jednak… Warto przysiąść obok rozmówców i posłuchać (poczytać) jak widzą swoje życie, trudności, przedsięwzięcia i wziąć z tych rozmów, ile się da, na każdy dzień. Bo ważnę są: momenty otwartego serca, przejście do tej sosenki, a potem do następnej…, mieć w sobie odwagę, żeby na siłę nie trzymać…uśmiech i wszystko, co w swojej uważności możemy w życiu zobaczyć. O tym ta książka i wielu innych ważnych sprawach…

Wszyscy chcemy być szczęśliwi, ale czy wszyscy potrafimy? Niektórym ludziom szczęście wydaje się skarbem głęboko ukrytym w jakimś
ciemnym i niebezpiecznym lesie. Przez ten las trzeba by przedzierać się
krętymi ścieżkami, a większość z nich to fałszywe tropy, ślepe uliczki.
Wiem, o czym mówię, bo sama niekiedy tak postrzegam szczęście, czyli jaśniejszą stronę życia.
Gdy sięgnęłam po „Rozmowy o Szczęściu”, chciałam się oczywiście czegoś konkretnego o nim dowiedzieć, ale nie sądziłam, że będę tę wiedzę wykorzystywać dla siebie, bo mi się to jeszcze nieudało. W książce znalazłam dziewięć interesujących rozmów z osobami doświadczonymi, mądrymi i posiadającymi wiedzę, którą chętnie się dzielą z czytelnikami, a więc i ze mną. To bardzo różne rozmowy, jak różne są doświadczenia udzielających wywiadów. Dowiedziałam się z
tych rozmów bardzo wiele nowych rzeczy, będę więc do nich wracać, by pewne sprawy poznać lepiej, przemyśleć je.
Co mogę zastosować po pierwszej lekturze? Przede wszystkim bardziej wnikliwie przyjrzeć się sobie, co mnie uwiera, co chciałabym zmienić, a co nie jest jakimś „błędem” lecz częścią mnie, indywidualną niepowtarzalną. Wbrew pozorom czasem bardzo trudno jest określić, co jest własnym właściwym „ja”, a co nie jest. I jeszcze jedno - często nie wiemy, że jesteśmy szczęśliwi, rozumiemy to zbyt późno.
Niewesoła refleksja, ale jest coś naprawdę uskrzydlającego: nowy sposób postrzegania siebie i świata jest nam dostępny zawsze. Możemy zacząć każdego dnia, w każdej chwili. Mogę więc i ja, osoba już niemłoda.
Dobry wywiad to - wbrew pozorom - jedno z trudniejszych zadań dziennikarskich. "Rozmowy o szczęściu” wyróżniają się nie tylko głębią treści, lecz świetnością formy. Dobrze pomyślana forma pomagająca głębi treści to idealny duet.

ciemnym i niebezpiecznym lesie. Przez ten las trzeba by przedzierać się
krętymi ścieżkami, a większość z nich to fałszywe tropy, ślepe uliczki.
Gdy...

• Co poradzić
  • Rozmowy

Dodaj cytat z książki Rozmowy o szczęściu.