Chemia

Okładka książki Chemia Adrian Dingle
Okładka książki Chemia
Adrian Dingle Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Wspaniałe eksperymenty dla dzieci popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Wspaniałe eksperymenty dla dzieci
Wydawnictwo Naukowe PWN
2022-05-23
2022-05-23

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Układ okresowy. Pierwiastki z klasą Simon Basher, Adrian Dingle
Układ okresowy... Simon Basher, Adria...

Na „Wspaniałe eksperymenty dla dzieci. Chemia” składa się wprowadzenie w podstawy chemii [czym jest materia i jakie ma właściwości, przedstawienie tablicy Mendelejewa oraz wyjaśnienie oznaczeń znajdujących się przy każdym pierwiastku, a także omówienie stanów skupienia i ich przemian] oraz 40 ciekawych eksperymentów. Adrian Dingle uczy, na czym polega metoda naukowa: pokazuje jak sformułować hipotezę badawczą, by następnie – poprzez wykonanie doświadczenia, jego obserwacje i analizę uzyskanych wyników – potwierdzić ją lub obalić. Należy zawsze pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak „złe” czy „dobre” wyniki. Każdy rezultat da jakąś odpowiedź lub zmusi do przeprojektowania eksperymentu.

Coś, na co KONIECZNIE trzeba zwrócić uwagę, to bezpieczeństwo. Gdy jakiś eksperyment posiada oznaczenie „ostrzeżenie”, ważne jest by nadzorował je ktoś dorosły. Ponadto, młoda chemiczka lub młody chemik musi posiadać okulary ochronne oraz rękawiczki nitrylowe. A także, istotne jest zachowanie ostrożności i czujności na każdym etapie badania.

Poprzez eksperymenty dziecko pozna m.in. działanie zasad i kwasów oraz katalizatorów i inhibitorów. Zrozumie na czym polega spalanie, elektroliza, chromatografia czy prawo Boyle’a. Nauczy się tworzyć roztwory, a nawet doprowadzi do implozji!

Cechą wspólną doświadczeń zawartych w „Chemii” jest wzbudzenie ciekawości dziecka, przybliżenie mu świata chemii, a także – po prostu – świetna zabawa 🙂

Serdecznie polecam. 👍

Egzemplarz książki do recenzji otrzymałem od Wydawcy w ramach współpracy barterowej.

Dłuższa recenzja dostępna na mojej stronie - link: https://karols.pl/wspaniale-eksperymenty-dla-dzieci-chemia-adrian-dingle-recenzja/

• DZIECI
  • Dla dzieci