Finlay Donovan Is Killing It

Okładka książki Finlay Donovan Is Killing It Elle Cosimano
Okładka książki Finlay Donovan Is Killing It
Elle Cosimano Wydawnictwo: Minotaur Books Cykl: Finlay Donovan (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Finlay Donovan (tom 1)
Minotaur Books
2022-02-02
2022-02-02

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bardzo dobra. Chwilami myślałam "o wiem co będzie" i cieszyłam się jesli mialam rację, ale były takie zwroty akcji, które sprawiały, że czytałam z otwartą buzią. No i wyrażansy typu "trupie burrito"! Ale najbardziej szokujące jest kilka ostatnich zdań tej książki. Dawać mi drugą część!

Daję tej książce najwyższą notę, ponieważ mnie rozbawiła, wzruszyła i wywołała kilka innych emocji. Bohaterka jest tak barwną postacią, że chętnie bym ją poznała osobiście, gdyby istniała. Nie do końca pochwalam jej beztroskę w opiece nad dziećmi, choć to też część jej osobowości.
Autorce zaś należą się gratulacje za sprawność i lekkość pióra.

Autorce zaś należą się gratulacje za sprawność i lekkość pióra.

Lubicie takie okładki graficzne? Ja uwielbiam. A najbardziej kiedy pod okładką kryje się świetna historia. Po te książkę sięgnęłam zachęcona przez @ksiazki_kawa_i_kwiatki

Długo czekała na swoją kolej i bardzo tego teraz żałuję. Słuchajcie, jakie to jest dobre! Historia wciąga od pierwszych stron tak, że nie mogłam jej odłożyć.

Przemyślana fabuła, nietuzinkowi i prawdziwi bohaterowie, świetne dialogi, szybka akcja, intrygi, tajemniczy morderca, i sporo śmiechu. Ideał.

„Finlay Donovan nadchodzi” to moje pierwsze spotkanie z Elle Cosimano, ale już wiem że nie ostatnie bo znalazłam drugi tom pt „Finlay Donovan Knocks 'Em Dead” i trzecie pt „Finlay Donovan Jumps the Gun”. Jeszcze chyba nie są wydane w Polsce ale jak tylko przeczytam, dam wam znać.

Przemyślana fabuła, nietuzinkowi i prawdziwi...

Na tapecie książka @wydawnictwomuza Finlay Donovan Nadchodzi pióra Elle Cosimano. To pierwszy tom nowej serii. Niestety nie posiadam wersji papierowej książki, ale myślę że to nadrobię.

Wracając do tematu, książka opowiada o samotnej, rozwiedzionej matce dwójki dzieci, która jest mało popularną pisarką. Jej życie zmienia się, gdy w splocie przypadkowych zdarzeń dostaje zlecenie na zabicie źlego męża pewnej kobiety. Pech chce, że główna bohaterka mimo postanowień zaczyna kręcić się wokół potencjalnej ofiary. Czy dojdzie do morderstwa?
Przeczytajcie sami! 🔥 🔥 🔥

Co mogę powiedzieć o książce?
Kiedy widziałam tą okładkę, nie spodziewałam się fajerwerków w środku. Miałam trochę czasu między recenzjami i postanowiłam przeczytać coś lekkiego. Ta powieść okazuje się hitem w środku! Mnogość intryg, wartka akcji, twisty fabularne. Myślę że wielu pisarzy stricte kryminałów mogłoby się uczyć od autorki Finlay. Mimo powagi sytuacji są momenty gdzie można się pośmiać.

Książka jest ciekawa, zajmującą i łatwo ją pożreć w całości. Całość jest doskonałą zabawą i na pewno nie straconym czasiem. Bawiłam się przy niej świetnie i czekam na kolejny tom!

"ᴘᴏᴡsᴢᴇᴄʜɴɪᴇ ᴡɪᴀᴅᴏᴍᴏ, żᴇ ᴋᴀżᴅᴇɢᴏ ʀᴀɴᴋᴀ, ᴡ ᴏᴋᴏʟɪᴄᴀᴄʜ ósᴍᴇᴊ ᴛʀᴢʏᴅᴢɪᴇśᴄɪ ᴡɪęᴋsᴢᴏść ᴍᴀᴛᴇᴋ ᴘᴀᴌᴀ ʀᴢąᴅᴢą ᴍᴏʀᴅᴜ".

Przeczytałam to zdanie i już wiedziałam że to będzie dobra książka😂

Życie Finn to jeden wielki chaos.
Wyobraź sobie, że sam/a wychowujesz dwójkę niesfornych dzieciaków, pisanie książek to Twoje źródło utrzymania jednak nie idzie Ci zbyt dobrze. Na domiar złego były mąż/żona zwalnia właśnie opiekunkę do dzieci bez żadnego uprzedzenia, a Ciebie czeka ważne spotkanie.
Wisienką na trocie jest Twoja córka, która tego dnia idzie do przedszkola z taśmą montażową przyklejoną do włosów.
Po wszystkim omyłkowo zostajesz uznana/y za płatnego zabójcę, ale z drugiej strony może to być szansa na opłacenie rachunków..🤔
Co robisz ?

Muszę przyznać, że świetnie się bawiłam przy lekturze tej książki. Autorka ma lekkie i przyjemne pióro co sprawia, że wciąga już od początku.
Główna bohaterka została świetnie wykreowana i nie sposób jej nie polubić, a sama fabuła jest bardzo ciekawa i niebanalna.
Historia przedstawiona z perspektywy Finlay pozwala lepiej ją poznać i wczuć się w jej emocje.
Wartka akcja zapewnia świetną zabawę i dawkę humoru u boku głównej bohaterki.

Jeśli szukacie czegoś na poprawę humoru to będzie to idealny wybór😁

Przeczytałam to zdanie i już wiedziałam że to będzie dobra książka😂

Życie Finn to jeden wielki chaos.

Świetna, dobrze napisana komedia kryminalna :) byłby z tej książki fajny film :)

Nie przepadam za komediami kryminalnymi, to zupełnie nie mój gatunek książek. Te, które czytałam wywoływały raczej ciary żenady, a nie salwy śmiechu, ale…

Sięgnęłam po Finlay Donowan nadchodzi, bo coś mnie do niej przyciągało. Nie wiem czy to pozytywne zagraniczne opinie czy graficzna okładka. A może szybkie zerknięcie na opis i zwariowana matka jako główna bohaterka. Zaczęłam czytać i po prostu przepadłam. W trakcie lektury śmiałam się pod nosem, parskałam głośno śmiechem, a mówiąc najzwyczajniej w świecie bawiłam się znakomicie. To humor idealnie w moim guście. Niebanalny, daleko mu do infantylności czy przesady. Oprócz tych bezdyskusyjnych zalet autorka pisze tak sugestywnie i barwnie, że wszystkie sceny jakby toczyły się przed moimi oczami. Powieść do przeniesienia żywcem na duży ekran lub do intrygującego serialu.

Życie Finlay to jakby odrobinę przejaskrawione życiowe wypadki każdego z nas (odrobinę, bo myślę, że ktoś z was nie ma tyle szczęścia, że gdzieś pomiędzy przyklejaniem włosów dziecku taśmą montażową, podróżą do byłego męża, a pracą zostaje kilerką i przypadkiem zabija człowieka). Ta bohaterka ma najczęściej dobre chęci, ale też ogromnego pecha i do czego by się nie zabrała wychodzi tylko jak najgorzej. Szczerze się ubawiłam czytając o jej wypadkach.

Na uwagę zasługuje też pomysł na tę historię. To jakby książka w książce, ponieważ Finlay jest autorką i pisze powieść kryminalną, która niepokojąco przypomina wydarzenia z jej udziałem. Bardzo ciekawe. Na tyle, że przeczytanie kolejnego tomu będzie koniecznością.

Nie byłam przekonana, że to napiszę, ale polecam z całego serca. Wyjście z czytelniczej strefy komfortu okazało się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Wartka akcja, inteligentne i nieżenujące poczucie humoru, a do tego plastyczny styl pisania autorki gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie. Tylko tyle i aż tyle, ponieważ czasami niczego więcej do szczęścia nie potrzebujemy.

Komedia kryminalna to wyjątkowy gatunek, który pozwala nam się uśmiechnąć w towarzystwie poważnych zbrodni. Dokładnie tak było w tym przypadku!
"Finlay Donovan nadchodzi", to bardzo przyjemna książka, która przedstawia nam historię kobiety, która wychowuje dwójkę dzieci walcząc przy tym ze swoim byłym mężem o prawa do opieki nad nimi i z piętrzącymi się rachunkami do zapłaty. Kobieta jest zawodową pisarką, ale z racji, iż nie jest to zawód łatwy, a pisanie książki, która znajdzie szerokie grono odbiorców jest wyjątkowo trudne, to ciągle zmaga się z zaległościami w pisaniu, a co za tym idzie, z zaległościami w płatnościach. Dlatego, gdy pojawia się okazja na szybką kasę, Finlay nie potrafi przejść obok niej obojętnie, nawet wtedy, gdy zarobek daleki jest od legalnych możliwości pracy. Niemniej jednak możliwy zarobek, aż czegolnie w finansowej sytuacji Finlay, jest niezwykle kuszący. Nawet mimo braku jego legalności, kobieta nie potrafi podjąć stanowczej decyzji, by nie przyjąć propozycji... Czy się skusi... Tego już nie zdradzę!
Finlay to przebojowa babka, która zabiera nas w podróż po swoim zwariowanym świecie, w którym nie brakuje atrakcji i zdecydowanie nie można narzekać na nudę. Jest to kobieta twardo stąpającą po ziemi i potrafiąca walczyć o swoje.
Autorka napisała dobrą komedię, która wielokrotnie bawiła i sprawiała, że podczas czytania na twarzy pojawia się uśmiech. Wątek kryminalny również był stworzony bardzo ciekawie, intrygująco i dość zagmatwanie, co nie pozwolili przewidzieć zakończenia książki.
Muszę przyznać szczerze, że ja podczas czytania książki naprawdę dobrze się bawiłam. Temperament głównej bohaterki zdecydowanie przypadł mi do gustu i jest to babka z jajem, z którą mogłabym sama się zaprzyjaźnić. Jest przebojowa, nieco nieokiełznana, ale zdecydowanie wiedząca czego chce od życia i twardo do tych swoich wyznaczonych celów brnąca.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale już jestem przekonana, że nie było ostatnim! Ja podczas czyta bawiłam się naprawdę dobrze i zdecydowanie polecam sięgną po ten tytuł!

Ja po Beach Read bardzo polubiłam wątek pisania i gdy szukałam czegoś podobnego to trafiłam na Finley Donovan, ale jeszcze po angielsku więc gdy tylko zobaczyłam że @wydawnictwomuza wydaje ją u nas musiałam ją mieć !

Finley Donovan po zdradzie męża, opiece nad dwoma niesfornymi małymi brzdącami, nieprzechodzącym zastoju pisarskim oraz piętrzącymi się zaległymi rachunkami ma po prostu dość. Gdyby tego było mało jej ex mąż chce walczyć z nią o opiekę nad dziećmi, a jej kompletnie nie stać teraz na adwokata. Jej los jednak się odwraca gdy po lunchu z jej agentką dostaje liścik od tajemniczej kobiety, która oferuje jej 50 tysięcy dolarów za zabicie jej męża. Finley najpierw chce wyrzucić karteczkę i zapomnieć o sprawie jednak jej ciekawość zwycięża i mimo że do zabójcy jej daleko, a jedyne doświadczenie jakie ma to to związane z pisanymi przez nią książkami kryminalnymi to dzielnie zakłada opaskoperukę i wkracza do akcji.

Za co pokochałam tą książkę ? Za wielki humor z jakim autorka podchodzi do zmagań Finley z życiem i to jak świetnie wyszło jej ukrywanie małych wskazówek w książce, które na końcu łączą się w spójną całość. Oprócz wątku pisania oraz kryminalnego dostajemy aż dwa świetne wątki romantyczne i wątek tzw odnalezionej rodziny*. A wisienką na torcie jest fakt że nie jest to jednotomowa historia i mam wielką nadzieję że Muza zdecyduje się wydać u nas także drugi tom.

Komedia kryminalna: tak, czy nie? Jeśli tak polecisz coś?

Finlay Donovan poleciła mi @ratabookuj i nie ukrywam, że trafiła w dychę! Kiedy zaczęłam czytać co chwilę parskałam śmiechem i wiedziałam, że to są moje klimaty.

Główna bohaterka Finlay wychowuje dwójkę dzieci, pisze książki (a raczej stara się je pisać),walczy z byłym mężem i próbuje ogarnąć bałagan, jaki zapanował w jej życiu. W chwili kiedy ją poznajemy przypomina kupkę składającą się z nieszczęść. Zastój pisarski w niczym nie pomaga. Podczas spotkania w lokalu z agentką wiszącą nad Donovan niczym kat zostaje uznana przez kobietę siedzącą po sąsiedzku za płatną zabójczynię. W ten sposób trafia do niej pierwsze poważne zlecenie oraz niezłą kasę.

Zwłoki, blond peruka, przystojny barman – prawnik, niania na wagę złota, wszystko przyprawione czarnym humorem, sarkastycznymi komentarzami, to coś co lubię, a tego miałam tu pod dostatkiem.

Autorka utkała naprawdę misterną intrygę i odwaliła kawał dobrej roboty tworząc komedię kryminalną w tak lekkim stylu.

Jeśli szukasz lekkiej pozycji kryminalnej z trupem w tle, to #polecanko! Ja bawiłam się bardzo dobrze i czekam na kolejną część.

Komedia kryminalna: tak, czy nie? Jeśli tak polecisz coś?

• Przeczytane w 2022

Dodaj cytat z książki Finlay Donovan Is Killing It