Pożeracz

Okładka książki Pożeracz Nicolas Digard, Frigiel
Okładka książki Pożeracz
Nicolas DigardFrigiel Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Frigiel i Fluffy. Odległe lądy (tom 2) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Frigiel i Fluffy. Odległe lądy (tom 2)
Wydawnictwo RM
2021-11-03
2021-11-03
Stanisław Kroszczyński

Okładka książki Tajemnica Oriel Nicolas Digard, Frigiel
Tajemnica Oriel Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Trzy klany Nicolas Digard, Frigiel
Trzy klany Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Bitwa na Równinach Mereim Nicolas Digard, Frigiel
Bitwa na Równi... Nicolas Digard, Fri...
Okładka książki Las Varogg Nicolas Digard, Frigiel
Las Varogg Nicolas Digard, Fri...

@mamcia_tomusio_lilusiowa
Naszą przygodę z tą serią zaczęliśmy od drugiego tomu "Pożeracz" ale w niczym nie przeszkadza zacząć czytać beż znajomości pierwszego tomu. Na początku mamy krótkie streszczenie tego co wydarzyło się w poprzednim tomie.

W "Pożeraczu"Frigiel i Thales pomimo wygrania turnieju Alramy, nie otrzymują głównej nagrody. Szukają sposobu jak zdobyć czarodziejski stół, liczą na to, że pomoże im w tym czarodziejska księga Ölgi. Ważną rolę odgrywa tutaj również Alice, która będzie próbowała ostrzec przyjaciół przed niebezpieczeństwem

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Dziś przychodzę do Was z kolejną częścią przygód Frigiel'a i jego pieska Fluffy'ego pod tytułem "Pożeracz". Książka ta bazowana jest oczywiście na grze Minecraft, obok której z pewnością nie mógł przejść obojętnie każdy, kto choć przez chwilę miał do czynienia z grami komputerowymi.

Autorem serii "Odległe lądy" jest Youtuber o pseudonimie Frigiel. To wielki fan minecraft'owego świata, a wiedza, którą posiada na jego temat z pewnością przekłada się na jakość książek i ich treść. Czytelnicy nie muszą się zatem martwić, że w tekście pojawią się jakieś nieścisłości czy wydarzenia, które nie mogłyby mieć miejsca w świecie gry.

Krótkie przypomnienie poprzedniego tomu (na pierwszych stronach książki mamy również przypomnienie, tylko nieco dłuższe niż moje 😁):

Frigiel wraz z paczką przyjaciół wyruszają w pełną niebezpieczeństw i przygód wyprawę, której celem jest odkrycie prawdy na temat zniszczenia jednej z kopalni lapis-lazuli. Po drodze muszą zmierzyć się z przeszkodami, które nie tylko sprawdzą ich umiejętności, ale wystawią też na próbę przyjaźń, którą od lat się wzajemnie darzą.

A o czym jest II tom?

Frigiel i Thales biorą udział w turnieju Alramy. Mimo, że udaje im się zwyciężyć, nie otrzymują głównej nagrody - czarodziejskiego stołu, którego potrzebują aby uwolnić Abla z rąk nieprzyjaciół. Decydują się stworzyć armię Lasu Kłów. Ale czy wystarczy im do tego tajemnicza księga Ölgi?
W tym czasie Alice dowiaduje się, że wielka kapłanka chce sprowadzić z Kresu Pożeracza. Czy magia jest w niebezpieczeństwie?

Muszę przyznać, że poprzednia część "Frigiel'a i Fluffy'ego" bardzo mi się podobała. Mimo, że to książka głównie kierowana do dzieci, świetnie bawiłam się czytając historię w niej zawartą. Tym razem również się nie zawiodłam.
"Pożeracz" to typowa książka przygodowa. Akcja toczy się niezwykle szybko i intensywnie. Cały czas coś się dzieje, a główny bohater natrafia na coraz to więcej przeszkód, które wraz z czytelnikiem pokonuje na kolejnych stronach utworu. Wiele zwrotów akcji i wątków pobocznych powoduje, że przygody Frigiel'a i jego paczki przyjaciół są niezwykle ciekawe i wciągające.

Jak wiadomo, dzieci nie lubią się nudzić, a szczególnie podczas czytania. Myślę, że historia zawarta w tej książce jest jednak na tyle dynamiczna, że żaden z młodych czytelników nie będzie w stanie się od niej oderwać. Dodatkowo warto zauważyć, że czcionka tekstu jest dość duża. Dzięki temu każdy, mimo wieku, będzie mógł spokojnie zagłębić się w historię wyciągniętą wprost z minecraft'owego świata.

Po wewnętrznej stronie okładki można znaleźć Mapę Odległych Lądów. To bardzo fajny dodatek, dzięki któremu mamy możliwość łatwiejszego odnalezienia się w świecie stworzonym przez autora. Oprócz tego na pierwszych stronach książki (podobnie jak w pierwszym tomie) jest przedstawienie wszystkich postaci i klanów.

Wewnątrz książki można znaleźć wiele ciekawych ilustracji, przedstawiających wydarzenia zamieszczone w tekście. Mimo tego, że są one czarno-białe, naprawdę warto na nich zawiesić wzrok, gdyż są dość szczegółowe. Z każdym spojrzeniem mamy możliwość odkryć na nich coś innego.

• MiniMe
  • Zakupy 2021 Q4