Paparazzi kropka com

Novae Res
2022-02-04
2022-02-04
9788382196849

Laura startuje w popularnym talent show, kobieta pragnie rozwijać swoją pasję, czyli śpiewanie. Nieoczekiwanie dziewczyna wygrywa program, co sprawia, Laura zaczyna obracać się w kręgach show biznesu, a jej nazwisko zaczyna pojawiać się w portalach plotkarskich. Z czasem Laura przekonuje się, że bycie gwiazdą ma również tą mniej przyjemną stronę. Jak w świecie jupiterów odnajdzie się Laura? Jaką cenę przyjdzie zapłacić dziewczynie za sławę?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki, chociaż wiem, że ma jeszcze jedną powieść. Autorka ma przyjemny w odbiorze język, co sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko, dodatkowo powieść liczy troszkę ponad 200 stron, więc jest idealna na jedno "posiedzenie". Fabuła "Paparazzi kropka com" zaciekawiła mnie już od pierwszych stron i byłam ogromnie ciekawa jak Laura poradzi sobie po wygraniu programu i z czym przyjdzie się jej mierzyć. Okazuje sie, że czeka Laurę wiele wyzwań, dziewczyna będzie musiała przyzwyczaić się do tego, że jest obserwowana i każdy jej krok może zostać różnie odebrany. Wiem, że ja kompletnie bym się nie odnalazła w tym świecie i tym bardziej podziwiam osoby, które tym żyją. Nie zabraknie oczywiście hejtu, który jest powszechny w show biznesie, przyczyniając się do różnych negatywnych i przykrych sytuacji i zachowań. Cieszę się, że autorka pokazuje tą mniej optymistyczną i zdecydowanie trudniejszą stronę sławy, okazuje się, że wiele rzeczy, które my obserwujemy w roli widza, to jedynie pozory, a życie celebrytów wygląda zupełnie inaczej. Autorka w świetny sposób opisała wszystkie emocje towarzyszące Laurze, co sprawiło, że książka naprawdę mi się podobała. Zakończenie jakie serwuje autorka z pewnością zaskoczy czytelnika. W moim przypadku tak właśnie było, chociaż po dłuższym zastanowieniu uważam, że było idealnym dla tej historii. Moja ocena to 8/10.

Zastanawialiście się kiedyś czy życie celebrytów jest ciężkie? Myślę, że jak każde zajęcie ma swoje wady i zalety. Niewątpliwie jest się pod ciągłą obserwacją i presją, a niepochlebne artykuły mogą obniżyć samoocenę, a nawet ją zniszczyć.

Paparazzi kropka com to historia Laury, która dzięki swojemu talentowi wygrywa muzyczny talent show. Rozpoczyna inne życie. Robi się o niej głośno i choć początkowo cieszą ją artykuły na swój temat, z czasem pojawiają się w nich czyste domysły i kłamstwa. Na horyzoncie pojawia się także chłopak – nie byle jaki…

Po opisie spodziewałam się innej fabuły. Myślałam, że poznam celebryckie życie zza kulis, ich problemy, nałogi i niebanalne rozrywki widziane oczami dwudziestolatki, a tymczasem autorka skupiła się przede wszystkim na młodzieńczych sercowych rozterkach i domowej codzienności.

I choć czytało się przyjemnie, a zakończenie było niebanalne, to nie mogę pogodzić się z wieloma zachowaniami głównej bohaterki. Nie mniej jednak ta książka młodzieżowa może się podobać, szczególnie, że porusza temat spełniania marzeń oraz coraz bardziej znanego hejtu.

"Chciałam śpiewać i dawać ludziom radość. Jednak nikt nie powiedział mi wcześniej o tym, że wtedy ja zostanę tej radości pozbawiona."

Świat show biznesu nęci. Życie w świetle reflektorów wydaje się atrakcyjne, wygodne i zapewniające dobre zarobki. Sława tworzy pozory lekkości, uwagi wszystkich. Rozrywkowe programy typu talent show były swoistą przepustką do świata gwiazd. Wokalne konkursy pozwalały widzom na zobaczenie osób z różnym poziomem umiejętności muzycznych. Znane konkursy bazowały na opinii jurorów, a w finale oddawały gwiazdy w ręce widzów (to oni mieli podjąć, kto wygrywa). Zwycięstwo zapewniało wydanie płyty i promocję na rynku muzycznym. Właśnie w takiej otoczce toczy się akcja powieści Małgorzaty Nowodworskiej „Paparazzi kropka com”.
Pisarka wprowadza nas do trudnego świata rywalizacji. Patrzymy na to, co dzieje się już od koniec programu. Widzimy sukces młodej kobiety i razem z nią cieszymy się tym jej osiągnięciem. Jesteśmy świadomi jak wiele pracy ją to kosztowało. Utalentowana muzycznie Laura to przeciętna nastolatka, która powoli wchodzi w dorosłość. Wydawałoby się, że to najlepszy moment na karierę i wykorzystanie talentu. Ma szansę na lepszą przyszłość, wspaniałe zarobki. Konkurs angażuje całą rodzinę. Rodzice zawsze ją wspierają, dbają o to, aby na czas docierała na próby, a po wygranej do telewizji na wywiady. Początki kariery mają jednak swoją cenę. Nią jednak bohaterka się nie martwi, bo studia zawsze można troszkę odłożyć. Szybko okazuje się, że to nie najwyższa cena. Są rzeczy ważniejsze, które można stracić przez wścibstwo paparazzi.
Małgorzata Nowodworska snuje pozornie lekką opowieść. Czytelnik jednak szybko odkryje, że to tylko pozory. Do tego widzimy z jak wieloma zwykłymi dylematami ma do czynienia bohaterka. Pojawia się tu pierwsza miłość, rozterki, problemy wynikające z fantazjowania dziennikarzy. Sen o spełnieniu marzeń szybko przeradza się w koszmar, w którym Laura nie ma chwili wytchnienia, bo każdy jej ruch jest kontrolowany i oceniany oraz często błędnie interpretowany. Do tego dochodzi mniejsza ilość czasu dla bliskich oraz kłamstwa w najbliższym gronie. Laura jednak będzie dbała o to, aby więzi nadal trwały. Do tego pojawią się miłosne dylematy, bo chłopak, który jej się podoba jest w związku z dziewczyną, która jest w ciąży. Dokąd zaprowadzą ją kłamstwa bliskich?
„Paparazzi kropka kom” to z jednej strony opowieść o zdradzie, wyzwaniach, uciążliwych dziennikarzach, a z drugiej o pielęgnowaniu relacji z innymi ludźmi, empatii, docenianiu tego, co dają nam inni. Pozornie lekka i niedługa lektura wciąga, a bardzo życiowe zakończenie zdecydowanie zaskakuje czytelnika.
„Paparazzi kropka com” to słodko - gorzka historia przestrzegająca przed zachłyśnięciem się sukcesem oraz uświadamiająca nam, że z boku świat gwiazd może wyglądać ciekawie. Jednak to mogą być tylko pozory, bo bezwzględni fotoreporterzy wywrócą życie do góry nogami. Przy okazji poruszania kolejnych sensacji z życia dziewczyny nie zabraknie pokazania mechanizmu hejtu. Utalentowana nastolatka ufnie wchodzi w świat gwiazd i trudno jej przywyknąć do tego, że teraz każdy jej krok jest obserwowany przez czujny obiektyw aparatu fotograficznego potrafiącego wychwycić najbardziej ciekawe tematy.
Małgorzata Nowodworska porusza wiele ważnych i trudnych tematów. Wchodzimy tu w świat problemów młodzież, widzimy jak sobie z tymi wyzwaniami radzą. Ich świat wcale nie jest prostszy od tego dorosłych. A i rodzice potrafią dostarczyć wielu rozterek.

Czy sława ma swoją cenę?

Czy życie na świeczniku jest spełnieniem marzeń?

Tak właśnie myślała bohaterka, gdy wygrała muzyczne show, a jej życie stało się pełne blasku fleszy i czyhających paparazzi.
Czasami jednak sława, potrafi zrujnować wszystko, a życie staje się bardzo nieprzewidywalne.

Autorka stworzyła świetna historię, która pokazuje ta ciemniejsza stronę sławy. Życie które już nie jest prywatne, a każdy krok jest monitorowany przez portale plotkarskie. I mimo że bohaterka nie stała się zadufana w sobie celebrytka, starała się prowadzić normalne życie to jednak występ w programie nie dał jej pełni szczęścia a raczej sprawił że zamieniło się ono w koszmar.

Książka chodź krótka jest pełna emocji, od radości do łez. A niestety tych łez było bardzo dużo a happy ednu nie było. Końcowe strony czytałam przez łzy bo tragedia jaka się wydarzyła mocno mną wstrząsnęła. Może trochę za mało było tego sukcesu Laury, tych wydarzeń medialnych, tu mogłoby być tego więcej. Jednak ogólna historia bardzo przypadła mi do gustu, czytało się dobrze, przewaga dialogów. Myślę że to nie ostatnie moje spotkanie z twórczością autorki.
Polecam 🔥

Czy sława ma swoją cenę?

Czy życie na świeczniku jest spełnieniem marzeń?

Historia przedstawiona w książce "Paparazzi kropka com" to bez wątpienia trudna historia. Na początku wszystko idzie wspaniale, wręcz idealnie. Laura jest bardzo utalentowana muzycznie, a dodatkowo kocha śpiewać i naprawdę chce się tym zajmować. Startuje w talent show.. i co? Wygrywa.. wtedy jej życie przybiera zupełnie inny obrót. Oczywiście ma mniej czasu na życie rodzinne, znajomych i to też ją dobija, bo ona wcale nie chce się odciąć od tych ludzi.. no i dodatkowo jej własna sława zaczyna ją dobijać, a dokładniej to, że nie ma życia swojego osobistego.. dlaczego? Teraz po prostu wszędzie z nią są dziennikarze, nie szanują w ogóle jej intymności.. nawet takich najbardziej ludzkich przypadków, kiedy każdy chciałby mieć chwilę dla siebie..
Jak zniesie to Laura? Czy okaże się na tyle silna, żeby to wszystko przetrwać? A czy jej życie osobiste ułoży się równie dobrze? Bo wiecie z reguły jest tak, że jak się sypie to wszystko na raz..
Autorka przedstawiła w swojej książce jedną stronę medalu, tą gorszą.. trudniejszą.. myślę, że chciała troszkę ostrzec młode osoby.. bo nawet ja.. nie dałabym sobie z takim życiem, podziwiam wszystkich sławnych ludzi, naprawdę..
Można było bardziej rozbudować niektóre wątki, ale książka jest króciutka i na pewno to co najważniejsze jest w niej zawarte. Polecam, tak ku przestrodze.

Dzięki współpracy z @wydawnictwo_novaeres znalazła się na mojej półce lektura z gatunku new adult.

@malgorzatanowodworska_autorka w "Paparazi Kropka Com" porusza temat sławy. Dwudziestoletnia Laura Wójcik wygrywa talent show,co jest spełnieniem jej odwiecznego marzenia.

Dla niej zaczyna się nie tylko wielkie wyzwanie jakim jest sława, ale poznaje jej brudniejsze oblicze. Staje się rozpoznawalna a co za tym idzie ludzie chcą o niej więcej informacji. Paparazzi nie cofną się przed niczym,by uzyskać to wyjątkowe zdjęcie pokazujące prywatne życie nowej celebrytki.

Laura pomimo rozpoznawalności jest także zwyczajną dziewczyną. Rodzina nie do końca może ją mądrze wspierać na nowej drodze. Na jaw wychodzą tajemnice,które nie zawsze okazują się tylko plotką...

Ponad 200 stron naprawdę przyjemnej książki sprawdza się idealnie w to niedzielne popołudnie. Historia po części pokazuje jak spełniają się marzenia,ale i najgorsze koszmary. Młode osoby nie są wystarczająco odporne psychicznie na nagłe zainteresowanie ich osobą.
Pierwsza miłość, pierwsze błędy i chwile szczęścia powinny być czymś, co sami chcemy pokazywać. Nikt nie ma prawa nam ich odbierać.

Niestety showbiznes rządzi się swoimi prawami i często na naszych oczach rozgrywany dramat jest jeszcze bardziej podkręcany niestety za naszym udziałem. Pamiętajmy, że obecnie nie możemy wierzyć w to,co znajdziemy na stronach naszych ulubionych portali...

„Paparazzi kropka com” to słodko - gorzka historia, która w dość dynamiczny sposób diametralnie przewartościowuje życie swoich bohaterów. Jeden sukces, otwiera przed młodą damą drzwi do świata show biznesu… Błyszczenie - przyciąga i zniewala, a bohaterka z dnia na dzień doświadcza „bezwzględności” nowej rzeczywistości. 😱 Utalentowana dziewczyna, stawiająca pierwsze kroki na scenie. Laura tak jak jest zdeterminowana i ambitna, tak bywa młodzieńczo naiwna. Mimo to dziewczyna zdobyła moje serce – swoją dobrą duszą. 😘 Zróżnicowane męskie kreacje, jak i jeszcze bardziej skomplikowane relacje i motywy bohaterów. Ciężar sekretnego życia bliskich oraz ich ambicje, jak i cena, którą płaci się za marzenia. Frustracja, plotki i świadomość życia na „świeczniku” … Bez dwóch zdań autorka płynnie wprowadza czytelnika w świat bohaterki, który nieoczekiwanie skrywa niejedną tajemnicę. 😁

Autorka dość bezwzględnie przetasowuje losy bohaterki i jej bliskich, sprowadzając na ich życiową drogę niejedną „kłodę”. Szczypta rywalizacji, wyrzeczenia, stres i chęć spełniania marzeń. Zwyczajne codzienne życie i sława zmieniająca postrzeganie teraźniejszości. 😈 Lekka i przyjemna lektura, naszpikowana dynamicznymi zwrotami akcji, a sam finał opowieści - wart jest każdej przeczytanej strony. 🔥

„Paparazzi kropka com” to w pewien sposób mroczna opowieść, która przeplata szczęśliwe i romantyczne momenty z życia, razem z tymi bezwzględnie nieoczekiwanymi. 🙈 Sława – i cena, jaką się za nią płaci. 🎁

"Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego,że znane osoby nie są z kamienia.My też mamy uczucia,co nie poniektórzy chyba o tym zapomnieli".

Główna bohaterka 20letnia Laura Wójcik bierze udział w w kolejnej edycji popularnego programu"Sing".Od zawsze chciała by pisano o niej w gazetach,portalach społecznościowych i mówiono w telewizji.
Ale czy napewno wszystko jest tak piękne jak to wygląda?
Wygrana Laury oznacza dla niej spełnienie swoich marzeń od najmłodszych lat.
Kiedy dziewczyna wygrywa jej życie zmienia się diametralnie.
Z poukładanego do tych czas życia zmienia się wszystko o 180 stopni.
Zdjęcia na każdym kroku nie ważne gdzie się znajduje.Plotki w których jest ziarenko prawdy.
W czasie całego zamieszania przypadkiem spotyka Bartka którego zna od lat. Czy wszystko rozwinie się tak jak powinno? Czy Laura poczuje coś więcej do chłopaka ?
Jaką cenę będzie musiała zapłacić za sławę?
"Paparazzi kropka com" to książka która wciąga i nie da się od niej oderwać.
Mimo że ma nie wiele stron bo 220 to autorka tak rozpisała całą historię że nie wiadomo czego się spodziewać na następnej stronie.
Czytając całą historię nie udało mi się odpędzić łez. Oczywiście uśmiechu też nie brakowało. Każdemu polecam przeczytać i poznać całą fabułę bo naprawdę jest tego warta!

Ale czy napewno wszystko jest tak piękne jak...

Laura od zawsze kochała śpiewać, dlatego postanowiła się zgłosić do popularnego talent show. Nie myślała, że uda jej się zajść tak daleko, a kiedy dociera do finału, jest bardzo szczęśliwa. Tym bardziej że na odcinek finałowy będzie się przygotowywać z wielką gwiazdom. Młodej dziewczynie udaje się wygrać, co otwiera jej wiele drzwi. Tylko czy aby na pewno sława ma same zalety? Niestety nie o czym Laura dość szybko się przekonuje. Co takiego się stanie? Czy Laura odniesie kolejne sukcesy? Jak potoczy się jej kariera? Jak potoczy się jej życie?

Zacznę od tego, że po przeczytaniu opisu liczyłam na lekką pozycję na leniwe popołudnie i taką otrzymałam. To dość krótka historia o spełnianiu marzeń, rozczarowaniu, tajemnicach. Książka ma 224 strony, czyta się ją bardzo szybko. Czy podczas czytania towarzyszył mi emocje? Tak, chociaż nie jakieś wielkie.

Jeśli chodzi o główną bohaterkę mam do niej trochę mieszane uczucia i na pewno nie zostanie moją ulubioną. Czasem zachowuje się dość dziecinne, działa, zanim pomyśli. Są sytuacje, w których miałam ochotę ją mocno potrząsnąć. To młoda dziewczyna, która wygrywając konkurs, nie spodziewała się, jak dziennikarze potrafią manipulować faktami.

„Paparazzi kropka com” to lekka pozycja na jedno popołudnie. Mnie się nawet podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/03/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt.html

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Laura bierze udział w talent show. Dziewczyna marzy o tym aby śpiewać na większą skalę. Wygrana sprawia, że Laura pojawia się na wszystkich portalach plotkarskich. Z początku ją oraz jej rodzinę to fascynowało, niestety w pewnym momencie było to nie do zniesienia.

Historia Laury jest dosyć krótka, ale została przedstawiona w bardzo konkretny sposób. Poznajemy Laurę podczas muzycznego talent show. Osobiście nie miałam bym odwagi wziąć w takim programie udziału, dlatego szacunek do niej za odwagę. Laura jest dosyć skromną osobą, chociaż niektóre sytuacje postawiły ją w moich oczach w złym świetle. Sława dla jednych jest błogosławieństwem dla innych wręcz przeciwnie. Można wyczuć, że Laura nie do końca była przygotowana na takie życie. Dziewczyna bardzo szybko poznała cenę sławy.

Były momenty wzruszenia, zdenerwowania oraz żalu. Autorka posługuje się bardzo prostym językiem przez co książkę czytało się przyjemnie. Żałuję tylko, że historia Laury nie została bardziej rozwinięta. Smutno było się z nią rozstać tym bardziej w takich okolicznościach jak zakończenie.

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

• Moje