Saga niewoli 1933-1960

Okładka książki Saga niewoli 1933-1960 Aldona Wleklak
Okładka książki Saga niewoli 1933-1960
Aldona Wleklak Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Saga niewoli (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Saga niewoli (tom 3)
Empik Go
2021-07-29
2021-07-29

Za dużo postaci, mieszało mi się. Ale ogólnie ciekawa książka.

Za dużo postaci, mieszało mi się. Ale ogólnie ciekawa książka.

Wysłuchane jako audiobook
Książka 7/10
Lektor 7/10 (Laura Breszka)
I tu nie zgodzę się z opinią Anny. Bardzo mi ta saga przypomina Stulecie Winnych. Tylko że dzieje się w Wielkopolsce
Masa faktów historycznych, czas II wojny. Okres powojenny.
Dla mnie przerażające jest jak kobiety praktycznie zmuszane były do wychodzenia za mąż, rodzenia i opiekowania się masą dzieci (8 dzieci, 11 dzieci). A o wszystkim decydowali faceci.
Słuchałem jako audiobook. Pod koniec bez drzewa geneaologicznego nie byłem w stanie stwiersdzić kto jest kto
Fajna książka na zimowe wieczory

Wysłuchane jako audiobook
Książka 7/10
Lektor 7/10 (Laura Breszka)
Masa faktów historycznych, czas II wojny. Okres powojenny.

To trzeci, ostatni tom powieści Aldony Wleklak "Saga niewoli". Do napisania tej powieści zmobilizowało ja znalezienie metryki ślubu swoich dziadków - Jakuba i Anny. Powieść cudna, pełna wzruszeń, bólu, miłości, nienawiści. Losy jej pradziadków, ich dzieci i wnuków poparte są wydarzeniami jakie działy się w Polsce jeszcze za czasów zaboru pruskiego aż do roku 1960. Miejsca wydarzeń są mi znane, a niektórzy wymienieni bohaterowie pochodzą z moich stron. Nie da się oderwać od tej książki, przeczytałam całe trzy tomy niemal cięgiem i gorąco polecam.

Myslę, że pomimo najniższej punktacji go jest najlepszy z tych wszystkich tomów,byłam ostatnio na spotkaniu z pisarką i ona twierdzi ,że ta saga jest podobna do Stulecia Winnych tyle tylko, że ma terenie Wielkopolski ja nie widzę nic wspólnego

• Ebook do kupienia
  • Książki 2023