Piękne odkupienie

Okładka książki Piękne odkupienie
Jamie McGuire Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Bracia Maddox (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bracia Maddox (tom 2)
Beautiful Redemption
Wydawnictwo Kobiece
2021-06-30
2015-01-27
Małgorzata Bortnowska

Bracia Maddox są rewelacyjni, pokazuje to również drugi tom, który zachwyca równie mocno jak pierwszy!

Agent specjalny Thomas Maddox nie jest uznawany wśród współpracowników za przyjaznego kolegę. Wręcz przeciwnie wszyscy uważają go za aroganckiego i bezwzględnego dupka. Mężczyźnie wielokrotnie zdarzało się uratować komuś życie jednak uratowanie życia Travisowi staje się wręcz niemożliwe. Thomas musi pomoc swoim zwierzchnikom zwerbować swojego brata do FBI, bo tylko w ten sposób może sprawić, że jego młodszy brat nie wyląduje w więzieniu.

Agentka Liis Lindy jest świetna w swoim fachu. Pracę stawia na pierwszym miejscu. Kobieta woli poświecić wieloletni związek za rzecz zbliżenia się do upragnionego celu jakim jest praca wydziale w Quantico. Liisy nie ukrywa, że jest uparta i nie pozwoli sobą pomiatać. Dlatego kiedy poznaje swojego przełożonego wie, że to będzie trudna współpraca.

Jak zakończy się współpraca pomiędzy Liisy a Thomasem? Czy dwa silne charaktery zdołają razem współpracować?

„Piękne odkupienie” to drugi tom serii Barci Maddox. Kolejny raz autorka dostarcza nam, czytelnikom dużą dawkę testosteronu, którego niejednokrotnie ciężko okiełznać. Każdy kto przeczytał pierwszy tom wie, że gdy któryś z braci Maddox się zakocha to już na zawsze. I tak było również w tym przypadku. Oczywiście bohaterowie muszą zmierzyć się ze swoimi demonami, które niejednokrotnie staną na drodze ku szczęściu. Zachęcam Was do zapoznania się z tą serią.

Książka mi się nie podobała. Niezbyt wiele tam się trzyma "kupy"
Bohaterowie nie znają się, mieli dosłownie jedną okazję żeby porozmawiać, a już wypowiadają się o sobie, jakby spędzili ze sobą tydzień w zamknięciu. Rozumiem chemię, bo do tego nie potrzeba wiele, ale do reszty jednak przydałoby się więcej niż dwie rozmowy.
Słabo się to czyta, choć z fabuły mogła powstać fajna historia. To jest taki zlepek różnych wątków z romansów, nagromadzonych w jednym miejscu, nie do końca ze sobą połączonych, bo nie wiadomo dlaczego pewne wydarzenia się dzieją. Nie mamy opisów budowania się relacji, związku itp. Autorka pokazuje jakieś skrawki, a my się mamy domyślać, co się za tym kryje. Nie mamy budowania relacji, poznawania się. Od razu jest przyjaciółka, najlepszy kumpel z pracy, i to wszystko w ciągu tygodnia :p W biurze wszystko dzieje się na oczach innych i nikomu to nie przeszkadza.

Nie polecam.

Książka mi się nie podobała. Niezbyt wiele tam się trzyma "kupy"
Para rozmawia o swoim związku, mimo że przespali się ze sobą raz, i nie spędzili ze sobą (sam na sam) więcej niż jeden wieczór. On ją awansuje pierwszego czy drugiego dnia, bo napisała dobry raport i mu się postawiła. Trochę jak Harlequin z lat 90', gdy na niewielu stronach trzeba pokazać całą historię....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Autor: Jamie McGuire
Tytuł: Piękne odkupienie
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Premiera: 2021-06-30
Agent specjalny Thomas Maddox jest arogancki, bezlitosny i bezwzględny. Chociaż ocalił już wiele istnień, wybawienie tej jednej osoby ciągle jest poza jego zasięgiem. Kiedy jego młodszemu bratu Travisowi grozi kara więzienia za udział w pożarze piwnicy, w którym zginęli studenci, Thomas próbuje go ratować i zgadza się zwerbować brata do FBI. Lis Lindy to wyjątkowo zawzięta agentka FBI. Praca jest dla niej najważniejsza, poświęciła dla niej małżeństwo i życie prywatne. Lis jest uparta, wyzywająca, a mimo to w jakiś sposób potrafi nawiązać więź z Thomasem. Co się wydarzy, gdy dwa tak silne charaktery dla dobra sprawy będą musiały współpracować nieco bliżej... ?
Do książki podeszłam z wielką radością. Po przeczytaniu pierwszej części wiedziałam, że ta również mi się spodoba. Napisana jest przyjemnym językiem, dlatego czyta się ją płynnie. Fabuła rozgrywana jest bardzo dobrze, nie ma problemu z odnalezieniem się w niej. Autorka idealnie oddała emocje w niej, które nie opuszczają nas nawet na moment. Już od pierwszej strony byłam ciekawa co tym razem czeka na mnie. Gdy poznałam bardziej historię bohaterki bardzo chciałam dowiedzieć się co wydarzy się dalej. Nie spodziewałam się takiego zachowania, a raczej zagrania z jej strony. Książka jest idealna na jeden raz. Niestety myślę, że nie będę pamiętać tej książki, ponieważ nie wywarła na mnie dużego wrażenia. Mimo wszystko podoba mi się. Bohater również nie zachował się za dobrze, trochę działał mi na nerwy. Relacja między nimi przerodziła się w coś więcej. Po pewnym czasie możemy zauważyć, ze Lis jako jedna z nielicznych nie boi się Thomasa. Nie przejmowała się ona tym, co on narzucał innym i naginała wszelkie zasady. Podobało mi się to co robiła. Jednak czy wyjdzie to na dobre? Tego możecie dowiedzieć się podczas czytania. Zakończenie było dla mnie dobre. W sumie nie do końca spodziewałam się takiego rozwoju sprawy. Ocena 8/10

Autor: Jamie McGuire
Tytuł: Piękne odkupienie
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Premiera: 2021-06-30

Cała seria jest świetna a Travis jako pierwszy z braci Maddox w Pięknej katastrofie podbił moje serce a teraz zrobił to Thomas❤️❤️❤️❤️

Drogi Czytelniku...

Na wstępie chcę zaznaczyć, iż znajdziemy tu między innymi sceny erotyczne oraz wulgarne słownictwo, więc jest to powieść skierowana głównie do pełnoletnich miłośników literatury.

FBI? Oczywiście.
Trudna sprawa? Tak.
Trudne wybory? Będą.
Problemy? Znajdą się.
Tajemnice? Jasne.
Obrażenia? Cóż...
Między innymi właśnie to serwuje nam Jamie McGuire w swojej książce pod tytułem „Piękne odkupienie”.
Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, jak zawsze odsyłam do lektury, książki oczywiście.
Jest to drugi tom serii Bracia Maddox.

Miło było przenieść się do świata Liis, Thomasa, Camille, Trentona, Travisa, Taylora, Tylera, Val, Scottiego, Anthony'ego, Abby, Marksa, Constance, Jima, Falyna i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Są dobrze wykreowani, zróżnicowani i interesujący. Lepiej niż w pierwszym tomie.
Niestety, wciąż muszę przyznać, że nie polubiłam nikogo, a szkoda, niektórzy mieli ku temu potencjał, zwłaszcza nasi bracia...

Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że zdecydowanie nie jest to prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie. Akcja rozkręca się dość wolno, utrzymuje się to niemal do końca. Autorka nie serwuje nam tu emocji dużymi porcjami, oj nie (może poza pewnymi momentami). Brakowało mi tu też zaskakujących zwrotów akcji oraz wywoływania w nas skrajnych uczuć, lecz nie problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony. Przyznaję za to minusa.

Po trzecie, styl. Książka napisana jest lekkim piórem, dzięki czemu czyta się ją łatwo i przyjemnie. Daję za to plusika.

Po czwarte, FBI. Szczerze? Autorka nie do końca wciągnęła mnie do tego świata... Leci za to minusik.

Powieść nie do końca jest lekką lekturą do poduszki.

Opowieść pokazuje, że czasami nie warto poświęcać wszystkiego na jedną kartę...

Książka praktycznie czyta się sama. Historia nie do końca mnie wciągnęła, nie sprawiła, że chce się być częścią życia (choć momentami naprawdę pokręconego) naszych bohaterów i nie opuszczać go aż do finału, jednak muszę zaznaczyć, że bardziej niż jej poprzedniczka.

Autorce dziękuję za i tę przygodę.

Ogólna ocena - 7/10. :)

Trudne wybory? Będą.
Problemy? Znajdą się.
Tajemnice? Jasne.
Obrażenia? Cóż...
Między innymi właśnie to serwuje nam Jamie McGuire w swojej...

Nie będę się zbytnio rozpisywać na temat tejże książki, bo nie wyróżnia się ona niczym spośród tego gatunku.
Ciekawsze wydały mi się wątki w tle niż te dotyczące głównych bohaterów.
Historia też monotonna, jestem rozczarowana

Ciekawsze wydały mi się wątki w tle niż te dotyczące głównych bohaterów.
Historia też monotonna, jestem rozczarowana

Kolejna historia braci Maddox , zaskoczona przeczytałam raz dwa. Chociaż muszę przyznać że skomplikowane relacje braci zamieszały trochę...

Dla mnie książka dosyć przeciętna, przeczytałam, bo mi się nudziło, odstawiłam na półkę i to tyle. Nieporywająca fabuła, aczkolwiek przyjemny wątek miłosny, ogólnie książka bezpłciowa, nawet za bardzo nie ma co o niej napisać.

Świetna seria , mam nadzieję że pozostałe części też pojawią się po polsku. Polecam!

Jamie McGuire Piękne odkupienie Zobacz więcej