Beautiful Redemption

Okładka książki Beautiful Redemption Jamie McGuire
Okładka książki Beautiful Redemption
Jamie McGuire Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Bracia Maddox (tom 2) literatura piękna
Bracia Maddox (tom 2)
Self Publishing
2015-01-27
2015-01-27

Większość agentów w FBI z San Diego trafia do Chicago. Ich pierwszym przystankiem jest pub Cutters. Tam właśnie pojawia się Liis Lindy, która z poczuciem winy zostawia swojego narzeczonego na rzecz rozwijania swojej kariery. Jednak tego samego dnia trafia na Thomasa Maddoxa, który leczy rany po okropnym zerwaniu. Nikt nie przypuszczał, że dzień później spotkają się w biurze FBI. Ich historia dopiero się zaczyna.

To już druga książka z serii Maddox Brothers. W zasadzie ten sam schemat, ale ma zupełnie mroczniejszy klimat. Tym razem są to bardzo dwie silne osobowości, które poświęciły siebie, by wdrapywać się po szczeblach kariery. Nie spodziewali się, że uczucie jakim jest miłość wszystko skomplikuje. Tu oczywiście nie ma nic nowego co można przeczytać już w pierwszym tomie. Są nowe postacie, nowe problemy i ta rozterka, strach przed byciem razem, szczęścia. Bardzo mi się podobała postać Liis, która jest typową karierowiczką i tam, gdzie musi być profesjonalna, to taka jest. Jeżeli chodzi o braci Maddox, to tutaj widać jak się od siebie różnią. Zakończenie nikogo nie dziwi, po prostu happy end.

Można by powiedzieć to już było, ale zawsze po pierwszym tomie czuje się niedosyt i chcę się kolejnych książek. Pierwszy tom pozostawił wiele znaków zapytania, porozpoczynanych wątków, które w kolejnych tomach są rozwiązywane. Na ten moment podoba mi się ta seria i czekam na trzeci.

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Albatros.

Mieć cel w życiu to ważna rzecz, ale niektórzy biorą to naprawdę na poważnie. Żadnych półśrodków, robienia kroku w tył, punkt po punkcie realizowany jest plan. Perfekcja na co dzień to oczywistość. A jeśli na chwilę zapomni się o tym, do czego dąży się? Co wydarzy się kiedy w grę wejdą uczucia, które wydawały się już przeszłością?

Dwoje nieznajomych, pewien wieczór i cała reszta okazująca się być o wiele bardziej skomplikowana w świecie, w którym dążą do perfekcji. Liis Lindy trudno odmówić determinacji, nie idzie po trupach, lecz wie co chce osiągnąć i pokonuje kolejne stopnie na drabinie do sukcesu. Nie inaczej postępuje Thomas Maddox, skrupulatnie wspina się po szczeblach kariery i poza tym, mało co innego, bierze pod uwagę. Tych dwoje ma ze sobą więcej wspólnego niż myślą i z pewnością nie spodziewali się, że sprawy właśnie przybiorą obrót, jakiego nie brali pod uwagę. W pracy są na prostej, chociaż niezbyt łatwej, drodze do zdobycia tego, czego pragną, a co z życiem osobistym? Tu już nic nie jest aż tak oczywiste i doskonale zorganizowane. Można by powiedzieć, że każde z nich w tym temacie nie ma najlepszych doświadczeń i z pewnością nie są przygotowani na to, co przed nimi. Czy z czego, co z założenia miało być jedynie jednorazową przygodą da się stworzyć coś trwalszego? A może najważniejsze są kolejne awanse i zwycięstwa na polu zawodowym?

Sukces w pracy, będącej sensem życia i jego punktem centralnym, później długo nic. Wszystko funkcjonuje doskonale do chwili gdy jeden wieczór, a później noc, zmieniają aż za dużo. Młodzi, zdolni, zdeterminowani by zdobyć to, czego pragną. Tacy są bohaterowie, drugiej części cyklu Jamie McGuire, ale to nie wszystko co da się o nich powiedzieć. Z każdym kolejnym rozdziałem książki „okazuje się, iż nawet najlepszy plan nie uwzględnia wszystkiego, zwłaszcza jeśli chodzi o uczucia. Te w „Beautiful redemption” nie należą do kategorii spokojnie rozwijających się, wprost przeciwnie – pojawiają się nagle i na dodatek nie pozwalają o sobie zapomnieć. Oczywiście na pierwszym planie są postacie, z nutką tajemnicy, zdeterminowane, jak się okazuje nie tylko by osiągnąć sukces zawodowy, lecz czy możliwe jest jedno i drugie? Zwłaszcza jeśli ma się gorzkie doświadczenia, a teraźniejszość przypomina o nich w najmniej spodziewanych momentach. Co wyniknie tego, co nie miało prawa zdarzyć się i stało się jednocześnie początkiem czegoś nieoczekiwanego i łamiącego zasady?

Dwoje nieznajomych, pewien wieczór i cała...

„Można kogoś kochać, nie chcąc z nim być. Podobnie jak można z kimś być, zanim się go pokocha”.

Beautiful Redemption. Piękne odkupienie to drugi tom serii ,,Maddox Brothers” pokazująca historię najstarszego z braci, który jest agentem FBI. Jego serce zostało złamane i nie może się z tym pogodzić, bo była nadal jest mu bliska. Poznajemy także dziewczynę, która wkracza do jego życia niespodziewanie i przewraca mu je o sto osiemdziesiąt stopni.

Autorka w swojej powieści pokazuje nam, że zranionemu człowiekowi ciężko jest ponownie zaufać, a tym bardziej obdarzyć głębszym uczuciem drugą osobę. W naszej głowie rodzi się pełno obaw, że sytuacja może się powtórzyć, ale jeżeli się przełamiemy, to możemy wiele wygrać. Żeby ruszyć do przodu, trzeba pogodzić się z przeszłością i zacząć żyć teraźniejszością.

Książka pełna tajemnic, niebezpieczeństwa, trudnych decyzji, podejmowaniu ryzyka, rozczarowań, relacji rodzinnych, namiętności oraz pożądania.

Czytało mi się nawet przyjemnie, ale jakoś mnie ta historia nie powaliła na kolana, ale była zdecydowanie lepsza od pierwszego tomu. A okładka i oprawa graficzna są przepiękne, tak jak w przypadku pierwszej części i następne też prezentują się okazale.

Jednakże książka wciąga od początku, więc myślę, że warto sięgnąć i się przekonać, czy wam się spodoba. Idealna jest na zimowy wieczór, więc jeśli szukacie niewymagającej lektury, to możecie sięgać. Zalecam także czytanie od pierwszego tomu pt. Beautiful Oblivion. Piękne zapomnienie.

Całość opinii na blogu Świat książkowy Mali 💙

Jamie McGuire - Beautiful redemption
✨✨✨
Druga część z serii o braciach Maddox, utwierdziła mnie w tym, że pozostaje ich fanką. ,,Beautiful redemption” podobała mi się o wiele bardziej niż historia Trentona z pierwszej części.
✨✨✨
Thomas Maddox jest typem bohatera, których uwielbiam. Skryty, nie odnoszący się z emocjami. Profesjonalista z jasno postawionymi celami.
W jego życiu pojawia się Liis Lindy i wszystko się wywraca do góry nogami.
Cieszył mnie również fakt, że autorka przestawiała główną bohaterkę z mocnym charakterem, zadziorną, ambitną i profesjonalną.
Ich potyczki słowne i próby udowadniania sobie nawzajem, że jest się tym lepszym od drugiego, czytało się z istną przyjemnością.
W tego typu książkach nie mam wygórowanych wymagań. Stawiam na dobrą rozrywkę i przyjemny relaks. Przymykam oczy na bzdurne sytuacje, nie mające prawa się wydarzyć w prawdziwym życiu. Jednakże, to właśnie te absurdy sprawiają, że tego typu książki mi się podobają.
Muszę trochę odetchnąć od romansów, sceny z tych książek śnią mi się już po nocach.
Aczkolwiek miłe te sny ale zderzenie z poranną rzeczywistością już niekoniecznie.
Podsumowując w drugiej części, dużo się dzieje, czeka na nas kilka zwrotów akcji oraz zaskoczeń. Warto znać pierwszą część, ponieważ pojawia się kilka wątków z nią powiązanych.

Jamie McGuire - Beautiful redemption
W jego...

Czy można zakochać się w chłopakach Maddoxów? Ależ, jakie to proste. Porozmawiajmy.

[Współpraca reklamowa z @wydawnictwoalbatros]

Chłopacy spod ciemnej gwiazdy, teoretycznie. Trenton niezwykle opiekuńczy i zaangażowany. Uwielbiam jego upór i szczerość. Och od razu go pokochałam i czekałam, aż Cami również to zrobi. Thomas zamknięty w sobie, ze złamanym sercem. W połączeniu z Liis to fenomenalne grumpy x sunshine.

Fajny styl. Przyjemne i płynne prowadzenie opowieści. Bohaterzy, których od razu da się lubić. Wydarzenia poprowadzone w ciekawy sposób. Bardzo dobre emocje i napięcie.

Te historie skrywają wiele sekretów, które autorka odsłania przed nami systematycznie z każda kolejną częścią.

Seria, która zasługuje na miano absolutnego umilacza wieczorów i poprawiacza humoru. Nie wymaga od czytelnika wiele, a oferuje w zamian wspaniałą rozrywkę.

No zakochałam się! Poproszę o kolejnych chłopaków Maddoxów.

[Współpraca reklamowa z @wydawnictwoalbatros]

Liss przeprowadza się do San Diego, aby dołączyć to tamtejszego FBI. W Chicago zostawia narzeczonego dla możliwości awansu. Pierwszego wieczoru udaje się do baru, gdzie decyduje się na jednonocną przygodę z przystojnym i seksownym facetem. On wydaje się nią zainteresowany, natomiast ona oznajmia mu, że jest niedostępna emocjonalnie i nie szuka związku, chociaż była to najcudowniejsza noc w jej życiu.
Nieznajomym okazuje się sąsiad z góry, a zarazem szef wydziału FBI, w którym ma pracować Liis. Thomas Maddox to najstarszy z braci, prowadzący sekretne życie jako agent FBI. Jest gniewnym człowiekiem, któremu kobieta złamała serc, co on wyładowuje na swoich podwładnych.

Chciała pokochać tę książkę tak jak inne historie o braciach Maddox, niestety nie potrafiłam zakochać się w „Beautiful Redemtion”. Brakowało mi romantycznego szaleństwa i emocjonującej jazdy, czuję się zawiedziona, bo dla mnie było zwyczajnie i nijako. Bohaterowie irytowali mnie, robiąc dwa kroki w przód po to, żeby zaraz zrobić trzy w tył. Autorka za dużo czasu poświęciła poprzedniemu związkowi Thomasa, dlatego w ogóle nie czułam, żeby ich relacja się rozwijała i była w jakiś sposób romantyczna. Liiz i Thomas tańczyli wokół siebie, raniąc się nawzajem, po czym wracali po więcej. Travis doprowadzał mnie do szaleństwa, Trenton zachwycał swoim urokiem osobistym natomiast Thomas to władczy samiec alfa i naprawę go polubiłam, chociaż brakowało mi w nim Maddoxowego uroku niegrzecznego chłopca.
Jeśli nie czytaliście poprzednich książek, a macie taki zamiar to nie psujcie sobie wrażenia i nie czytajcie ich w nieodpowiedniej kolejności, bo możecie w ten sposób otrzymać wiele spoilerów. Mimo iż nie pokochałam bohaterów całym sercem z pewnością i tak sięgnę po kolejne książki poświęcone braciom Maddox!

Myślałam, że lepiej już było a tu takie zaskoczenie! Piękna katastrofa przypadła mi do gustu, pierwszy tom serii Bracia Maddox pokazał mi, że autorka potrafi podnieść poprzeczkę, ale kontynuacja serii pozostawia konkurencję daleko w tyle, ponieważ ze wszystkich czytanych przeze mnie książek McGuire to właśnie "Piękne odkupienie" podobało mi się najbardziej.

Nie będę ukrywać, autorka lubi otaczać się schematami. Jej historia jest dość przewidywalna, ponieważ już wcześniej pojawiały się podobne opowieści. Tutaj jednak dużą rolę odgrywa sam styl, plastyczność języka a także ciekawa kreacja bohaterów, którzy już od pierwszych stron zjednują sobie sympatię czytelnika. McGuire doskonale wie jak skupić naszą uwagę, żongluje emocjami, podsuwa kolejne przeciwności i tak buduje romantyczny klimat, który otacza nas ramionami. Motywem przewodnim w całej serii jest miłość, która nie powinna się wydarzyć, więc odnajdzie się tutaj każde romantyczne serce.

Bardzo polubiłam główne postacie, ponieważ okazały się kontrastowo inne od swoich poprzedników. Wcześniej tatuażysta i prosta dziewczyna, dziś na scenę wkroczyli agent FBI i kobieta z charakterem. Śmiało możecie więc czytać całą serię dowolnie, bez konieczności zachowania chronologii, ponieważ każdy tom nawiązuje do losów innych postaci. I to cieszy, ponieważ możemy przebierać dowolnie w zapowiadanych historiach, a jeśli zastanawiacie się od którego części zacząć - według mojego gustu właśnie od powyższej. Dużo się tu dzieje, w tle podejmujemy ważne treści, przewijają się współczesne wartości a problemy mają tutaj konkretne uzasadnienie wcale nie wydając się wyciągnięte z kapelusza.

Liis Lindy pojawiła się w pubie Cutter’s, chcąc zapomnieć o niedawnych problemach. Zostawiła w domu narzeczonego i ma wobec tego duże wyrzuty sumienia. Niewiele myśląc wieczór kończy w objęciach przystojnego mężczyzny w garniturze. Thomas Maddox nie chciał się wiązać, bo znał na własnej skórze ból zawodu oraz rozstania. A jednak Liis go oczarowała i postanowił zaryzykować. Chcieli spędzić ze sobą wyłącznie jedną noc - los miał dla nich inne plany. Tak toczy się fabuła, pełna skrywanej namiętności i świadomości, że nie są sobie pisani, wypełniona potrzebami serca i walką z rozumem, który nie zawsze musi wygrać.

Nawet jeśli wydaje się to w jakiś sposób banalne, cała historia warta jest poświęconego jej czasu. Kto potrafi się oprzeć niebezpiecznemu mężczyźnie, który chce przesuwać granice? Kto nie widzi w zagubionej dziewczynie cząstki siebie samego? "Piękne odkupienie" nie wymyka się schematom, ale właściwie nie musi, ponieważ autorka tak ciekawie poprowadziła wydarzenia, że nie ma się ochoty odkładać książki na bok choćby na moment. Na leniwe popołudnie, na relaks po ciężkim dniu - propozycja idealna.

Nie będę...

Dziś przychodzę do was z kolejną książką o braciach Maddox. Tym razem spotykamy Thomasa, agenta FBI. Jest nieco sztywny i niezbyt miły w obyciu, w pracy ,profesjonalny, ale nie można powiedzieć, żeby był lubiany przez swoich kolegów.

Kiedy do zespołu dołącza Liis coś się jednak zmienia. Czy to zasługa tej agentki? Okazuje się, że Thomas bardzo cierpiał po rozstaniu, kobieta, która złamała mu serce, jest mu nadal bardzo bliska, jednak ich związku nie da się posklejać.

Mężczyzna jest bardzo zamknięty w sobie, potrzebuje jednak bliskości i bratniej duszy, która go zrozumie.

Tak, pewnie już się domyślacie, że romans wisi tu w powietrzu.

Muszę wam tylko powiedzieć, że cała ta historia zaczyna się bardzo nietuzinkowo i zaskoczy pewnie nie jedną z was.

Bardzo przyjemna powieść. Czytało mi się rewelacyjnie. Muszę przyznać, że druga część bardziej przypadłą mi do gustu.

Autorka bardzo płynnie przeprowadza nas przez poszczególne etapy tego związku. Czasem napięcie i emocje sięgają zenitu, czasem człowiek ma ochotę potrząsnąć tą dwójką. Warto jednak zaczekać na zakończenie, jest bardzo satysfakcjonujące.

Bardzo dobrze się bawiłam podczas czytania. Idealna lektura na długie jesienne wieczory. Z niecierpliwością czekam na kolejnego brata Maddox.

Wam polecam sięgnąć po już wydane części, nie pożałujecie.

Coraz częściej to właśnie drugie tomy są najlepsze i w serii o braciach Maddox jak na razie tak właśnie jest! Thomas i Liis zdecydowanie mają pod górkę z powodu ich przeszłości i upartości dziewczyny (przez którą czasami miałam ochotę rzucić książką). Bardzo spodobała mi się walka charakterów głównych bohaterów i to jak Liis potrafiła utrzeć nosa Thomasowi. Mam nadzieję że kolejny tom będzie równie dobry i już go wyczekuję!

Przyjemny, niezobowiązujący romans, który da odrobinę wytchnienia, odpręży i pozwoli się zapomnieć? A oczywiście! Kolejna z niezwykle seksownych książek Jamie McGuire trzyma poziom!

Tym razem bohaterem jest Thomas, nieco sztywny, profesjonalny i chłodny w obyciu, trafia na Liis, która przebojem wkrada się w jego życie i nie zostawia wyboru. Romans jest przzesądzony!

To była bardzo ładna opowieść, romantyczna i wyjątkowo logiczna. Po przeczytaniu pierwszej, dość chaotycznej i miejscami męczącej książki, ta była jak balsam dla duszy. Bohaterowie wspaniale koło siebie krążą, budując napięcie i poznając się. Emocje kilka razy sięgają zenitu, ale na kulminacyjny moment trzeba trochę poczekać i jest to bardzo miłe oczekiwanie.

Można by przyczepić się do epatujących patosem dialogów, które przepełnione są sentencjami i życiowymi poradami, ale, że na mnie nie zrobiły żadnego wrażenia (choć pewnie miały) toteż nie będę o nich mówić.

Polecam wszystkim lubiącym gorące romanse. Fajna pozycja.

To...

• Ebooki