Imaginarium

albumy
Melanż
2021-04-14
2021-04-14

Sętowski bardzo rozczarowuje, ale to nie oznacza, że wciąż nie pozostaje świetnym artystą. Rozczarowuje brak różnorodności i to bardzo, ale należy się zastanowić, co to tak naprawdę oznacza? Kiedy czytelnik/widz dostaje tysiąc świetnych obrazów, bardzo do siebie podobnych to źle? Lepiej gdyby dostał takich 100, a 900 gorszych, ale za to różnorodnych? Na to pytanie odpowiedzi nie mam, mogę tylko od siebie powiedzieć, że w środku znajdziemy niemalże wszystkie obrazy takie same jak ten okładkowy plus kilka innych. Taki styl ma Sętowski, tak tworzy, w zasadzie można powiedzieć, że wciąż pisze tę samą historię zmieniając tylko szczegóły, ma prawo. A że jest totalnie doskonały w swoich pracach, nie pozostawia zbyt wielkiego pola na krytykę.
Artysta tworzy w nurcie science-fiction, za którym nie przepadam, ale na szczęście jego kobiety składające się w zasadzie z maszyn, są osadzone w fantasy, takim bardziej baśniowym i elfim, chociaż tyle. Och, jaka świetna byłaby z tego kolorowanka!
Jest taka sekcja "oblicza wody" i tak bardzo liczyłam na to, że będą tam jakieś zwierzęta, niestety nie ma, ale i tak bardzo mi się podoba, Sętowski ma rękę do niebieskości.
Malarstwo Sętowskiego jest realistyczne, do pewnej jednakże granicy. Jego kobiety są jak żywe kobiety, jak fotografie, a raczej jak modelki z instagrama, każda idealna.
Mam jeden wielki zarzut. Gdzieniegdzie możemy natrafić na poezję, cudzą i własną zdaje się, jest ona bardzo słaba, na granicy żenady (albo i dawno poza granicą niestety).

Wyzwanie czytelnicze LC czerwiec 2021: Przeczytam książkę z ilustracjami lub zdjęciami (28).

Dodaj cytat z książki Imaginarium