Ostatni dzień roku

2021-03-03
2015-10-21
9788381953955
literatura polska

Okładka książki Niezapowiedziany gość Ilona Gołębiewska, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Sabina Waszut
Ocena 7,8
Niezapowiedzia... Ilona Gołębiewska,&...
Okładka książki Zima w Pensjonacie pod Bukami Katarzyna Janus, Renata Kosin, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Magda Stachula, Karolina Wilczyńska
Ocena 7,7
Zima w Pensjon... Katarzyna Janus, Re...

Nigdy nie czytałam książki o takiej tematyce. Temat osób zaginionych czasami przewija się w naszym życiu niemniej nigdy nie zastanawiałam się jak taką sytuację przeżywają najbliżsi. Ta książka pokazuje nam jak wygląda ich życie, z czym się zmagają, jak to przeżywają. Bardzo ciekawa książka, wciągająca tematyka i zaskakujący koniec. Polecam.

Monika była szczęśliwą, spełnioną kobietą. W mroźne, sylwestrowe popołudnie z portfelem w ręku wyszła na krótki spacer, z którego nie wróciła. Zrozpaczony mąż rozpoczął poszukiwania, w które zaangażował młodszą siostrę swojej żony - Magdę. Rodzina nie trafiła na żaden ślad.. w ich głowach pojawia się mnóstwo pytań. Wątpliwości nie pozwalają im pójść do przodu i pomimo upływu lat ich cierpienie nie zmniejsza się. Autorka przedstawia całą sytuację oczami Magdy i znakomicie przedstawiła jej emocje. Pani Katarzynie udało się bardzo dobrze wykreować postaci a także całą historię. To bardzo smutna, ale przekonująca opowieść. Jak skończy się ta historia? Zachęcam do przeczytania tej książki.

Pomimo wszystko w rodzinie siła i zawsze można na nią liczyć... Ciekawa opowieść o
trudach poszukiwania starszej siostry opowiedziana z perspektywy tej młodszej. Polecam serdecznie.

Książka zaskoczyła mnie bardzo, pozytywnie z resztą.
Ciekawa, trzymająca w napięciu przeczytana jednym tchem.
Polecam

Książka zaskoczyła mnie bardzo, pozytywnie z resztą.
Ciekawa, trzymająca w napięciu przeczytana jednym tchem.
Polecam

Monika wychodzi w sylwestrowy wieczór z domu z kluczami i portfelem i nagle przepada jak kamień w wodę. Rodzice, siostra i mąż ja szukają, zgłaszają na policję zaginięcie.
Co rusz padaja nowe hipotezy co się mogło stac, czy Monika uciekła, a może ktoś ją porwał. Rodzina rozpacza, szuka załamuje ręce.
Książka przeczytana niemalże jednym tchem. Polecam

Książka przeczytana niemalże jednym tchem. Polecam

Opis na obwolucie książki jest intrygujący. Grudniowego popołudnia zaginęła Monika - siostra, córka i żona. Wyszła na chwilę i nie wróciła. Nie wiemy czy uciekła (związek w którym żyła był szczęśliwy), nie wiemy czy miała wypadek. Przerażające hipotezy nie pozwalają nam na odpoczynek.

Historię poznajemy z perspektywy młodszej siostry Magdy. Choć nie powie tego głośno zawsze czuła się gorsza od siostry, ale kochała ją. Cała rodzina żyje owładnięta potrzebą szukania Moniki. Nikt nie dostrzega tragedii osób trzecich, które cierpią.

Katarzyna Misiołek sięgnęła po ciekawy temat i próbowała ukazać go w sposób przystępny dla czytelnika. Nie podołała. Przez chaotyczne przedstawienie postaci, poruszanie tysięcy wątków jednocześnie, nawarstwienie emocji - traktowanych po macoszemu odbiorcy dostali po prostu nużącą papkę. Nie sposób było poczuć więzi z bohaterami. Mogłam domyślać się ich tragedii, ale nie odczuwałam jej. Magda była bohaterką irytującą, której zachowanie było niezrozumiałe. Nie było ono również tłumaczone. Być może taki był zamiar - nie zrozumie tej tragedii nikt kto jej nie przeżył.

Autorka, w mojej opinii, nie przyłożyła się do napisania swojego dzieła. Zdawać się mogło, że było ono wymuszone, pisane na kolanie. Przeskoki czasowe, niewyjaśnione okoliczności. Powiem szczerze - przeczytałam książkę w jedno popołudnie, ale niezmiernie wymęczyła mnie ona.

I to zakończenie, które jest uwieńczeniem marności tej powieści. Jest ono szybkie, nieco odklejone. Choć jak rozumiem miało być ono otwarte sprawia, że czytelnik czuje się poniżony. Kilkaset stron i dostajemy takie ochłapy.

Przeraża również cena tego dzieła. Czterdzieści dwa złote za coś tak słabego. Gdyby nie fakt, że otrzymałam tę książkę w jakiejś akcji - byłabym po prostu zła. Uznałabym te pieniądze za zmarnowane.

Czasami mam wrażenie, że autorzy piszą byle jak dążąc jedynie do jak największej sprzedaży i zysku. Rozumiem chęć zarobku, ale szanujmy proszę czytelników. Książki są drogie, dlatego sprawmy by były one ucztą dla ducha. A przynajmniej dajmy z siebie wszystko.

To moje pierwsze (chyba) spotkanie z tą autorką. Widzę, że ma ona wiele pozycji na swoim koncie. Może sięgnę po następną dając drugą szansę. Ale nie jestem pewna.

KsiŻKA PRZECZYTANA JEDNYM TCHEM, CUDOWNA, POLECAM.

KsiŻKA PRZECZYTANA JEDNYM TCHEM, CUDOWNA, POLECAM.

Bardzo mnie ta historia wciągnęła od początku kibicowałam Magdzie!

Bardzo mnie ta historia wciągnęła od początku kibicowałam Magdzie!

Słabiutka. Bardzo.

Słabiutka. Bardzo.