Co potrafią koty?

Okładka książki Co potrafią koty? Abner Graboff
Okładka książki Co potrafią koty?
Abner Graboff Wydawnictwo: Kropka literatura dziecięca
2020-07-15
2020-07-15
40 min.
Emilia Kiereś
koty kropka wydawnictwokropka graboff vintage

Okładka książki Żarłoczny koziołek Abner Graboff, Alan Mills
Żarłoczny kozi... Abner Graboff, Alan...

Okładka książki Milion miliardów Świętych Mikołajów Marika Maijala, Hiroko Motai
Milion miliard... Marika Maijala, Hir...
Okładka książki Prawy i Lewy Anna Paszkiewicz, Katarzyna Walentynowicz
Prawy i Lewy Anna Paszkiewicz, K...
Okładka książki Tuli, tuli, cmok, cmok Katarzyna Fryza Księżopolska, Anita Lehmann
Tuli, tuli, cm... Katarzyna Fryza Ksi...
Okładka książki Co rośnie w parku Oksana Buła, Kateryna Michalicyna
Co rośnie w parku Oksana Buła, Katery...

Mam w domu miłośników kotów, więc spodziewałam się, że ta książka im się spodoba. Lubią ją czytać, z zaciekawieniem oglądają ilustracje. Kontrastowe, nieco minimalistyczne ilustracje mogą się spodobać młodszym dzieciom. U nas dwulatka była zainteresowana. Narracja prowadzona jest z perspektywy dziecka, więc kocie zwyczaje w książce mogą się różnić od tego, co zwykle pisze się o kotach. Bo narrator zastanawia się, czy koty mogą zdejmować futro, chodzą w kaloszach i jak to jest, że mruczą.
Chciałam napisać, że styl ilustracji jest trochę retro i kojarzy mi się z książką "Kici kici miał (kocia kołysanka)" Józefa Wilkonia. Skojarzenia chyba zasadne, bo sprawdziłam, że faktycznie książka "Co potrafią koty?" pierwszy raz była wydana w 1963 roku. Więc przy okazji można zanurzyć się trochę w historii ilustracji.

Koty, kotki, kociaki.
Uwielbiamy je wszystkie!

Nasze życie jest pelne kotów od dobrych kilku lat. Mamy własne domowe adopciaki i zachęcamy innych do ich posiadania i ratowania.

Ale...
jak wygląda życie kota?
Co robi, jak? Co umieją tylko koty? A. O potrafią ludzie? Jesteśmy kociakom potrzebni? A może nie?

Zapraszam Was do lektury wspaniałej książki, która w zabawny sposób pokazuje odmienność tego gatunku.
"Co potrafią koty?" to książka autorstwa Abner Graboff, wydanej przez Wydawnictwo Kropka a recenzja powstała dzięki naszej przemiłej współpracy.

Cechuje ją prostota i lekkość. Maluch z radością sięga po zabawną treść pełną uroczych ilustracji. Moimi ulubionym są tutaj zdecydowanie kolory i kreska, która motywuje maluchy do odwzorowania!

Obiektywnie oceniając to książka dla młodszego czytelnika. Jest napisana prostym, zrozumiałym językiem przy zachowaniu ograniczonego tekstu. Cechuje ją dokładne opisywanie tematu i nawiązanie do obrazków na danych stronach, dzięki temu łatwiej wytłumaczyć dziecku to, co się dzieje.
Wskazuje wiele prawdziwych a czasem fikcyjnych kocich nawyków, więc jes fajnym wstępem do dialogu.

Prostota szaty graficznej ogranicza dostęp bodźców, dzięki czemu można swobodnie poznawać treść bez rozpraszaczy. Kontrastowe zestawienia na kartkach wzbudzają ogromne zainteresowanie. Moja córka spędziła z tą książką ogrom czasu po czytaniu, odgrywając scenki więc sądzę, że ma to służyć także rozwojowi fantazji i kreatywności.

Jako mama doceniam treści proste i szybkie do poznania. Są zdecydowanie bardziej angażujące dla malucha, więc ta książka wskoczyła w tej chwili na nasz TOP 10.

Kto jest berkiem w zwierzęcej zabawie?
Albo kto śpiewa w nocy kocie kołysanki dzieciom?
A może chcesz poznać wewnętrzny mechanizm kota, który dodaje sił?

W końcu koty nie piją kawy!

Jesteś gotowy na dawkę uśmiechu?
Będzie Ci towarzyszyć niewątpliwa radość Twojego malucha a Ty będziesz obcować i rozkoszować się niebywałą estetyką, która cechuje wszystkie książki Wydawnictwa Kropka.

Koty, kotki, kociaki.
Uwielbiamy je wszystkie!

Ale...
jak wygląda życie kota?

Zapraszam Was do lektury wspaniałej książki, która w zabawny...

• Dla dzieci
  • Dziecko