Mowa serca

Okładka książki Mowa serca Cleo Wade
Okładka książki Mowa serca
Cleo Wade Wydawnictwo: Muza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Heart Talk
Muza
2020-03-25
2020-03-25
Katarzyna Mojkowska

Okładka książki Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei Agnieszka Jucewicz, Tomasz Kwaśniewski
Niepewność. Ro... Agnieszka Jucewicz,...
Okładka książki Sztuka kobiecości Aneta Borowiec, Beata Wróbel
Sztuka kobiecości Aneta Borowiec, Bea...
Okładka książki Siła empatii. 7 zasad zmieniających życie, pracę i relacje Liz Neporent, Helen Riess
Siła empatii. ... Liz Neporent, Helen...

Czytając tę książkę czułam się tak jakbym słuchała najlepszej przyjaciółki, która daje cenne rady, czułam się zrozumiana i pocieszona, czułam po prostu wsparcie. Ta książka zawiera tyle cennych rad, haseł motywacyjnych, pięknych cytatów i wierszy że mój egzemplarz tej książki jest pełny znaczników, gdyż tak urzekła mnie ta powieść, ma tyle pięknych fragmentów, które po prostu musiałam zaznaczyć. Bije od niej tyle ciepła i otuchy,czytając ją dosłownie nie umiałam się od niej oderwać. Niesie ze sobą wiele przekazu przede wszystkim, że trzeba pokochać siebie, nie bać się wyjść ze swojej strefy komfortu i realizować swoje marzenia i plany nie patrząc na opinie innych. Wiele mogłabym tu jeszcze wypisać. Na pewno będę do niej wielokrotnie wracać. Ta książka jest cudowna i warta przeczytania.

Bardzo dobry poradnik motywacyjny! Książka pełna krótkich przemyśleń, wierszy i dopingujących haseł. Warto zwrócić uwagę na grafikę książki dzięki niej poradnik ma oryginalny charakter. Zgadzam się również z tym co zaleca autorka aby trzymać książkę na wierzchu, przy łóżku czy w torebce by móc do niej wracać każdego dnia. Polecam!

Jest to poradnik pełen dobrych rad, wierszy i przemyśleń autorki.
Poradnik który podpowiada jak kochać samego siebie i żyć w zgodzie z samym sobą.

Taki niby pamiętnik w którym znajdziemy sporo, cytatów oraz mysli które autorka przelała na papier dzieląc się z nami.

"Mowa serca" mowi o słuchaniu serca i pójścia za jego głosem bo ono nas nigdy nie zawiedzie.
Książeczka jest przysłowiowym balsamem na nasze dusze, pokazuje jak uwierzyć w siebie i pokochania sobie takim jakim się jest. Bo w nas samych jest piękno, tylko trzeba go dotrzeć, a to z pewnością jest recepta na nasze szczęście.

Piękne wydanie po które można sięgnąć w każdej chwili i z której można czerpać coś w rodzaju doładowania do dalszego życia.

Jest to poradnik pełen dobrych rad, wierszy i przemyśleń autorki.

Książeczka...

„Jeśli nie jesteś tu i teraz, przegapiasz tu i teraz”.
Właśnie trzymam w ręce prawdziwą perełkę, niesamowitą, napełniającą entuzjazmem i optymizmem. Nie odłożyłam jej na bok, mam ją zawsze w pobliżu. Gdy tylko potrzebuję wsparcia i dobrego słowa, ona jest nieodzowna, zawsze poprawi nastrój i delikatnie wskaże właściwy kierunek, w którym należy podążać, aby pełnia szczęścia na zawsze zagościła w naszym życiu.
O czym mowa? O najnowszej książce Cleo Wade Mowa serca. Jak wskazuje tytułu powieści nasze serce nie jest nieme, potrafi z nami rozmawiać, dawać nam wyraźne sygnały do określonego działania. Wystarczy tylko w skupieniu posłuchać jego głosu, wziąć pod uwagę jego sugestie i wskazówki. A na pewno poczujecie się o niebo lepiej. I o to właśnie w życiu chodzi, aby być zadowolonym i szczęśliwym, rozwijać swoje pasje, być miłym dla drugiego człowieka, pokochać siebie i swoje ewentualne słabości. Zrozumieć siebie, zmotywować do ciągłego i nieustannego rozwoju, poprawy swoich słabych stron, skupić się na realizacji swoich marzeń i planów – to nasze priorytety na najbliższy czas.
Mowa serce to niekończąca się skarbnica dobrych myśli, sugestii i wskazówek. Jestem przekonana, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jeżeli tylko chcecie się rozwijać i stale doskonalić, sięgnijcie po tę książkę. Zapewniam, że nic nie stracicie, a zyskać możecie tak wiele.
Mowa serce to prawdziwe dzieło sztuki, to rodzaj pamiętnika autorki, która starała się przelać na papier swoje spostrzeżenia i wskazówki. W taki sposób chce dotrzeć do każdego z nas, zmobilizować nas do poprawy wzajemnych relacji międzyludzkich, nastawić przyjaźnie do drugiego człowieka. Warto się rozglądnąć i zauważyć, że obok nas jest ktoś, kto czasami potrzebuje naszej pomocy, a chociaż na pewno dobrego słowa czy drobnego gestu. To tak niewiele wymaga naszego wysiłku, a potrafi naprawdę zdziałać cuda. Pamiętajmy, bądźmy sobą, nie lekceważmy innych, traktujmy innych tak, jak byśmy chcieli, aby oni nas traktowali. Wzajemny szacunek i zrozumienie są nieodzowne zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach, ciągłej pogoni za dobrami materialnymi, za tym, aby mieć wszystkiego więcej, i więcej. Warto się opamiętać i na chwilę przystanąć, uśmiechnąć się i cieszyć się z drobnych malutkich rzeczy. Ze słoneczka, które tak pięknie puka do naszego okna, z cudownie ćwierkających ptaszków, z możliwości bycia na chwilę sam na sam z sobą, ze swoimi myślami. Z chwili ciszy i samotności, którą warto się delektować. Ale to wymaga, abyśmy siebie pokochali i chcieli ze sobą przebywać, byśmy słuchali głosu swojego serca, a nie zamykali się w kokonie własnych myśli i przekonań. Otwórzmy swoje serca, one potrzebują nowych emocji i wrażeń, chcą chłonąć dobre prądy i porady, aby nam wskazywać, które zakątki naszej duszy jeszcze wymagają poprawy, gdzie powinniśmy skierować swoje siły, aby być coraz bardziej doskonalszym wcieleniem własnej osoby.
Jestem przekonana, że ta książeczka zostanie waszą przyjaciółką. Warto ja mieć zawsze przy sobie, aby w chwili zwątpienia móc do niej zajrzeć, przeczytać dowolnie wybraną stronę i od razu poczuć się lepiej. Wystarczy ją otworzyć na jakiejkolwiek stronie, ona nie musi być czytana po kolei, każda strona to nowa myśl i wskazówka, to bodziec do pracy nad sobą i swoim rozwojem.
Nie zapomnijmy, że najważniejsza w życiu jest miłość. To ona dodaje nam skrzydeł, pozwala zobaczyć świat w kolorowych i ciepłych barwach, pozwala wybaczać innym i skłania nas do bycia lepszym, do bycia lepszą wersją samej siebie. Swoim lepszym i doskonalszym wcieleniem.
Niech poniższe słowa autorki będą twoim drogowskazem na najbliższy czas:
„Nie pozwól, by jakakolwiek sytuacja uniemożliwiła ci okazywanie miłości i empatii. Bądź nieustraszona na tyle, by kochać bez barier. Czasem bywa to trudne, ale zawsze warto to robić. Spraw, by potężna siła miłości prowadziła się przez wszelkie życiowe doświadczenia”.
Słowem podsumowania, piękna i pełna życiodajnych rad, czytelny drogowskaz dla każdej duszy, tej cierpiącej, jak i tej pełnej wiary i optymizmu. Cieszcie się chwilą, rozwijajcie się, korzystajcie z każdego dnia, nie marnujcie żadnej chwili.
Cieszę się, że taka lektura się pojawiła, bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach nieustannej pogoni i stresu. Ona wyzwoli w was pokój i spokój i pozwoli podążać drogą miłości ku pełniejszemu i szczęśliwszemu życiu.
"Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl"

„Jeśli nie jesteś tu i teraz, przegapiasz tu i teraz”.

Ta książka jest jak dobra przyjaciółka, która potrafi pokrzepić w trudnym momencie. Ta książka to plaster na zranioną duszę. Ta książka to pozycja, do której się wraca, za każdym razem mogąc odnaleźć coś nowego.
💞
Ta mała, niepozorna książeczka to zbiór motywacyjnych, dopingujących i podnoszących na duchy krótkich przemyśleń, wierszy i haseł. Napisana w sposób pamiętnika, z dopiskami na marginesach, podkreśleniami czy rysunkami nabiera dzięki temu osobistego i bezpośredniego charakteru.
💞
W książce tej znajdziemy słowa otuchy, które utwierdzają nas we własnym poczuciu wyjątkowości i samoakceptacji. Autorka namawia nas do pokochania samego siebie, dania przyzwolenia na popełniania błędów czy odczuwanie negatywnych emocji.

Znajdziecie w niej hasła, nad którymi warto przystanąć na dłużej. Zdania mówiące o zazdrości, o potrzebie przebaczenia samemu sobie i innym. Zdania, których zadaniem jest skupienie się na własnych uczuciach i poradzenia sobie z tymi trudnymi.
💞
Autorka pokazuje nam piękno indywidualności każdego człowieka. Ukazuje jak bardzo ta indywidualność jest potrzebna w społeczeństwie, jak pozwala uzupełniać się nawzajem. Pokazuje również, że ważnym jest bycie dobrym dla samego siebie i dawanie sobie przyzwolenia na "groszy" czas.
💞
To książka, która udowadnia, że niewiele słów może nieść ze sobą ogrom treści. To książka, którą można otworzyć na dowolnej stronie i czerpać z niej ukojenie. To książka, która dopinguje, przytula i akceptuje...właśnie Ciebie.
Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl 🙂

💞

Kolejny poradnik motywacyjny wydany przez wydawnictwo "Muza", które ostatnimi premierami stara się zadbać o spokój psychiczny czytelników podczas kwarantanny. "Mowa serca" to książka dla każdego, kto potrzebuje codziennego wsparcia by rozbudzić wiarę w siebie oraz podnieść własną samoocenę. W środku można znaleźć nie tylko motywacyjne teksty, ale też wiersze i mini-schematy, zakreślenia i podkreślenia z dopiskami na boku. To wszystko sprawia, że poradnik nabiera dość osobistego charakteru. Przypomina bardziej czyjś pamiętnik lub zeszyt z pomysłami. Równie dobrze moglibyśmy rozmawiać z bliską osobą i prosić ją o poradę/podniesienie na duchu. Każda motywacyjna myśl zaczyna się od nowej strony, przez co wygląda jak notatka i łatwo możemy znaleźć tą, której akurat potrzebujemy. Nie trudno jest wyobrazić sobie strony tego poradnika zawieszone na lodówce - powinniśmy przecież otaczać się pozytywnymi radami ! Każda myśl odnosi się do innej sfery życia i stanowi poradę, którą powinniśmy się kierować by pokochać siebie. Mimo, że każda rada jest uniwersalna to trafia w sedno i pozwala na własną interpretację i określenie w jakim stopniu i w jakiej części życia odnosi się do nas. Sama autorka zachęca do robienia własnych dopisków na marginesach. Uważam, że to idealny pomysł by zrobić z tej książki swój własny dziennik z naszymi przemyśleniami, bazgrołami. Zakreślacze, kredki oraz nasze notatki dodałyby tej książce jedynie więcej uroku i sprawiłyby, że każda książka byłaby jeszcze bardziej oryginalna i osobista.
Celem poradnika jest codzienna praca nad brakiem poczucia własnej wartości i pokazanie każdemu czytelnikowi, że wystarczy uwierzyć w siebie by czuć się szczęśliwszym. Pozytywne przesłanie w przyjemnej i praktycznej oprawie pozwala na noszenie tego "poradnika szczęścia" zawsze przy sobie.
Jedynym minusem dla mnie jest duża czcionka. Dodaje książce charakteru, ale rani moją ekologiczną duszę - książka mogłaby być o połowę chudsza i zawierać to samo, nie marnując papieru.

„Wiedz, że jesteś cenna.
Wiedz, że jesteś tego warta
Wiedz, że jesteś wyjątkowa.
Jak ktoś mogły
Być lepszy od Ciebie
Jeśli tylko Ty jesteś sobą?”

„Mowa serca” Cleo Wade złapała mnie za serce już na samym początku, bo ciepło na sercu i duszy zrobiło mi się, gdy przeczytałam jej dedykację. I tak miło, pluszowo oraz przyjemnie było mi do samego końca tej dość krótkiej lektury. „Ta książka to mieszanka delikatnych, ciepłych słów potrzebnych do lepszego życia” czytamy na jej okładce i właśnie takie słowa, dające ciepło, wsparcie tutaj właśnie znajdziemy. W ciągu tygodnia powracałam do niej codziennie, wystarczyło, że otworzyłam książkę na losowej stronie, by spłynął na mnie spokój i zrobiło mi się lżej.

„Mowa serca” to mieszanka wierszy, rozważań oraz myśli. Niektóre z nich zawierają się w jednym zdaniu, inne są rozciągnięte na całe wersy. Są też tutaj rysunki, podkreślone zdania i ręcznie zrobiona adnotacja od samej autorki. A wszystko to jest kwintesencją smutku, miłości, radości czy pragnienia. Taki układ sprawia, że możemy spokojnie zastanowić się nad tym, co przed chwilą przeczytaliśmy, pomyśleć i pójść dalej, po kolejną dawkę ciepłych słów. W prostocie tych tekstów tkwi niesamowita siła i przekaz, jest to swojego rodzaju dawka motywacyjnych tekstów, od których codziennie możemy zacząć dzień, lub po nie sięgnąć w chwili, w której będzie nam źle.

Cleo Wade wyznaje pokojowe i przepełnione miłością podejście do świata. W tej książce je właśnie znajdziemy, czytelnik odnajdzie tutaj przesłanie – każdy zasługuje na miłość, a życzliwość jest czymś prostszym, niż nam się to wydaje. Czasami małe gesty mogą poprawić komuś humor, a przecież bycie miłym nic nas nie kosztuje. Bądźmy odważni i pokochajmy siebie. Może się wydawać, że niczego odkrywczego tutaj nie znajdziemy, że to już było, na pewno ktoś o tym napisał, a takie cytaty motywacyjne są wszędzie łatwo dostępne. Jednak z tej książki bije tak niesamowite ciepło, że te elementy przestają mieć znaczenie, w momencie, gdy dociera do nas sens i to, co Cleo chce nam przekazać. Może być czytana przez czytelników w każdym wieku, ja na pewno jeszcze do niej powrócę.

„co straciłam, a co zyskałam
nagle zrozumiałam
moje
całe życie”

„Wiedz, że jesteś cenna.
Wiedz, że jesteś tego warta
Wiedz, że jesteś wyjątkowa.
Jak ktoś mogły
Być lepszy od Ciebie
Jeśli tylko Ty jesteś sobą?”

To jest coś tak pięknego, że chyba nawet nie mam komentarza. To nie jest książka, to jest arcydzieło.

Inspirująca ☺️

Inspirująca ☺️

• Psychologia
  • Chce ale nie mam
  • Nie ma w bibliotece :c
  • Muszę kupić!!
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Mowa serca