Wiekuista Wielkanoc

Okładka książki Wiekuista Wielkanoc Fulton J. Sheen
Okładka książki Wiekuista Wielkanoc
Fulton J. Sheen Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu religia
religia
The True Meaning of Easter
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
2020-02-24
2020-02-24
Izabella Parowicz
Jezus Zmartwychwstanie Wielkanoc abp sheen fulton j. sheen

Bardzo spodobała mi się przedmowa księdza prof. dr hab. Roberta Skrzypczaka. W tym wydaniu tematycznie dopasowano kolorowe reprodukcje obrazów. Arcybiskup Fulton J. Sheen skupił się na pojęciu "czas". Książka stanowiła artykuł, więc okazała się niedługa (chociaż treściwa),ale była ciekawa – do przeczytania w jeden wieczór.

Oryginalne spojrzenie na owoce Zmartwychwstania, życie wieczne, raj, wiarę i Boga. Napisana prostym językiem, pełna nieoczywistych odniesień do codziennego życia i poetyckich, choć niewydumanych metafor. Kwintesencja świąt Wielkiej Nocy wyrażona współczesnym językiem.

Bardzo pięknie wydane i ilustrowane dziełami klasycznego malarstwa rozważania abp. Fultona J. Sheena na temat Boga i obcowania z Nim w wieczności. Arcybiskup definiuje je przez pryzmat życia, prawdy i miłości, stwierdzając że nie przypominają one niczego znanego człowiekowi. Wywód poprowadzony jest w sposób uporządkowany, logiczny, z niejako „stopniowanym napięciem”, które „rozładowane” zostaje w ostatnich akapitach. Dla katolików warte niewątpliwie przeczytania.

Pięknie wydane rozważania ks. Fultona Sheena o wieczności, wychodzące od sceny spotkania Marii Magdaleny ze Zmartwychwstałym Panem Jezusem i od fragmentu listu św. Pawła do Kolosan - "Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi". Myśli Fultona są krótkie, poetyckie, odwołują się wielokrotnie do zachodniego dziedzictwa kulturowego. Wieczność i nieskończoność zostaje żywo przedstawiona w kontraście do wszelkich bogactw doczesności.
Na uwagę zasługuje ciekawy wstęp ks. prof. Roberta Skrzypczaka.

• Chrześcijaństwo
  • Imprimatur, Nihil novi, Imprimi potest