Spot mówi "proszę"

Okładka książki Spot mówi "proszę"
Eric Hill Wydawnictwo: Mamania Seria: Spot opowieści dla młodszych dzieci
2019-10-14
2019-10-14
14 min.
Zofia Raczek

Podobno Spot to piesek, którego przygody zaliczają się już do brytyjskiej klasyki literatury dziecięcej. Nie miałam pojęcia o nim, dopóki wydawnictwo Mamania nie postanowiło wydać tej serii w naszym kraju. Postanowiłam skorzystać z okazji i przekonać się, czy ten bohater podbije także nasze serca.

Używanie słów grzecznościowych jest bardzo istotne, dlatego Eric Hill w "Spot mówi "proszę"" porusza ten temat. Kiedy mówimy "proszę" i "dziękuję", inni chcą bawić się z nami, a także zapraszają nas do siebie. Jednak nie zawsze mamy dobry dzień, zatem czyżby z tej historii wynikało, iż zasługujemy na to, co dobre, tylko wtedy, kiedy zachowujemy się grzecznie? Nikt nas nie polubi, jeżeli będziemy wstydzić się i nie posłużymy się magicznym słowem?

Twarde, kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami, mała ilość tekstu oraz barwne ilustracje przypadną do gustu szczególnie maluchom. Generalnie jest to seria skierowana do najmłodszych czytelników - trzylatki i starsze dzieci będą już znudzone tymi opowiastkami, których największym minusem jest brak jakiegokolwiek motta. Nie wymagam górnolotnych przemyśleń, ale chociażby jednego zdania podsumowującego przedstawioną historię. Tylko tyle... a może aż tyle?

Dodaj cytat z książki Spot mówi "proszę"