Spot idzie na zakupy

Okładka książki Spot idzie na zakupy
Eric Hill Wydawnictwo: Mamania Seria: Spot opowieści dla młodszych dzieci
2019-10-14
14 min.
Zofia Raczek
Spot piesek zakupy

Podobno Spot to piesek, którego przygody zaliczają się już do brytyjskiej klasyki literatury dziecięcej. Nie miałam pojęcia o nim, dopóki wydawnictwo Mamania nie postanowiło wydać tej serii w naszym kraju. Postanowiłam skorzystać z okazji i przekonać się, czy ten bohater podbije także nasze serca.

"Spot idzie na zakupy" przedstawia wyprawę pieska z mamą do sklepu. Maluchy mogą wziąć przykład ze Spota, który pomaga mamie wrzucać zakupy do koszyka. Jednak brakuje mi rozwinięcia sytuacji, gdy główny bohater przewraca pudełka z płatkami śniadaniowymi - uważam, że same "Ojej, Spot!" wychodzące z ust mamy, to nieco za mało podczas takiego wydarzenia. Autor powinien zaznaczyć, jak należy zachowywać się w takim miejscu i jakie konsekwencje może pociągnąć za sobą nieuwaga.

Twarde, kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami, mała ilość tekstu oraz barwne ilustracje przypadną do gustu szczególnie maluchom. Generalnie jest to seria skierowana do najmłodszych czytelników - trzylatki i starsze dzieci będą już znudzone tymi opowiastkami, których największym minusem jest brak jakiegokolwiek motta. Nie wymagam górnolotnych przemyśleń, ale chociażby jednego zdania podsumowującego przedstawioną historię. Tylko tyle... a może aż tyle?

Dodaj cytat z książki Spot idzie na zakupy