Niesamowita Natura. Zdumiewające Przyjaźnie

Okładka książki Niesamowita Natura. Zdumiewające Przyjaźnie Pavla Hanácková
Okładka książki Niesamowita Natura. Zdumiewające Przyjaźnie
Pavla Hanácková Wydawnictwo: Sierra Madre Seria: Niesamowita natura interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
36 str. 36 min.
2017-09-27
36 min.
Karolina Raczyło
natura zwierzęta edukacja

Ta książka to ciekawostki o 15 parach roślin i zwierząt oraz ich przyjaźni, bo tutaj mamy do czynienia z pozytywnymi relacjami, często zdumiewającymi, ale ostatecznie korzystnymi dla obu stron.

Czytając tę książkę nie tylko dowiecie się na czym polega współpraca między różnymi zwierzętami roślinami, które logicznie patrząc nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego, to jednak natura po raz kolejny nas zaskakuje. Bo kto z nas podejrzewał, że antylopa i pawian, albo kojot i borsuk amerykański mogą ze sobą współpracować? Znajdziemy tutaj także znane nam korelacje jak owady i kwiaty, czy małe rybki pomagające dbać o higienę większym od siebie.

Nie zabraknie tu uroczych i zabawnych ilustracji (moje dzieci je uwielbiają) oraz bardzo przystępnie podanych małemu czytelnikowi ciekawostek i faktów przyrodniczych. Moi chłopcy wiele razy zaskakiwali mnie tym, jak szybko przyswajają wiedzę z tej książki 😊.

Jeśli miałabym polecić serię książek przyrodniczych dla małych ciekawskich to chyba zaczęłabym od tej.

Więcej na:

• Dla dzieci