The Accidental Superpower

Okładka książki The Accidental Superpower
Peter Zeihan Wydawnictwo: Twelve Books nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Twelve Books

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (ok. 5min):

Recenzja w formie tekstowej dostępna na:

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (ok. 5min):

Recenzja w formie tekstowej dostępna na:

Pokaż mimo to video - opinia

bardzo ciekawa

bardzo ciekawa

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to video - opinia

Będzie bolało. Taką przyszłość widzi Peter Zeihan. Jednych zaboli mocniej, drugich mniej, ale nie czekają nas sielankowe lata dwudzieste. Ameryka wyjdzie z tego najlepiej, by powrócić już za około 15 lat do roli światowego supermocarstwa, na którą skazana jest przez geografię.

Osobiście nie byłbym takim optymistą co do przyszłości Ameryki jak Zeihan. Można doszukać się pewnych czynników pozageopolitycznych, które mogą dość znacznie opóźnić optymistyczny dla USA scenariusz.

Jednak jest to interesujący punkt widzenia szczególnie dla tych, co dotychczas nasłuchali się proroctw o Chinach i pułapce Tukidydesa.

Dodaj cytat z książki The Accidental Superpower