Biedronkowe opowieści poduszkowe

bajki
Wydawnictwo WasPos
2019-03-18
2019-03-18
bajki biedronka opowieści opowieści na dobranoc życie

Wiemy wszyscy bardzo dobrze i nie od dzisiaj, że ja, Owca, proszę państwa kocham książeczki dla dzieci. A opowieści biedroneczkowe są zdecydowanym strzałem w 10 – dla małych i dla tych dużych również!

Coś co porwało mnie doszczętnie jest oprawa graficzna, która jest niesamowicie przyjazna, że przyjemność z czytania jest dwa razy większa. Kolorowe karty owej opowieści są śliczne, a dodatkowo obrazki, które umilają nam zamieszczoną historię, na pewno będą doskonałą frajdą dla młodszego czytelnika.

Najważniejsze jednak jest to, co w środku. Autorka używa języka, który każdy zrozumie. Przenosi naszą rzeczywistość i na pewno w jakimś stopniu codzienność w świat zwierzaków co jest zdecydowanie pozytywnym zabiegiem. Pani Amelia zamieszcza tutaj opowiastki rodziców na wszelakie tematy – począwszy od starych telefonów stacjonarnych i towarów na kartki w sklepach, kończąc na tolerancji i wiary we własny siły i marzenia. Opowieści, które są uczące, bardzo codzienne i tak naprawdę zwyczajne – jakie można spotkać każdego dnia.

"...gdyby każdy postępował tak jak należy, to świat byłby piękny."

"Biedroneczka Ania ma pięć lat i razem ze swoimi rodzicami mieszka w małym miasteczku, które nazywa się Kropeczkowo. Biedronka każdego wieczoru wraz z mamą bądź tatą snuje przed snem opowieści na rozmaite tematy. Ania jest biedronką ciekawą świata. Zadaje dużo pytań, ale i opowiada o własnych przeżyciach, sytuacjach z życia codziennego. Do snu zawsze zabiera ze sobą podusię "Czulusię", dzięki której ma kolorowe sny."

"We wspólnej grze nie chodzi o ciągłe wygrywanie, ale przede wszystkim o czas, który spędzamy razem i o dobrą zabawę."

Mam przyjemność objąć patronatem tę cudowną bajeczkę, która od mojego pierwszego spojrzenia zawładnęła moim sercem. I sercem moich córek, które słuchały tej opowieści z zapartym tchem :)

Autorka zabiera czytelnika w cudowny świat małej biedronki, która uwielbia opowieści swoich rodziców. I nie byłoby w nich nic szczególnego, gdyby nie to, że są to historie bardzo życiowe i uczące przede wszystkim dobrego zachowania.

Mała biedronka poprzez rozmowy poznaje życiowe wartości, znaczenie magicznych słów, oraz potrafi rozpoznać kiedy jej koledzy źle postępują. Czytając miałam wrażenie jakbym cofnęła się w czasie i słuchała opowieści mojego dziadka, kiedy to będąc małym dzieckiem słuchałam go z wielką przyjemnością.
Autorka posługuje się prostym językiem zrozumiałym dla dzieci, a użyta czcionka jest bardzo przejrzysta.

Na pierwszy rzut oka jednak patrzymy na cudowną i kolorową okładkę. Wiadomo dzieci są wzrokowcami, więc dobrana baza kolorystyczna to według mnie strzał w dziesiątkę. Ważne jest rownież to, że te kolorowe obrazki znajdują się również w środku książki, a kartki na których znajduje się opowieść także nie są białe.

Kochani polecam Wam tę książeczkę z czystym sumieniem. Mnie oczarowała i jestem pewna, że oczaruje też nie jedno dziecko. Te mniejsze ale również te ciut większe :)
Warto mieć tę książeczkę w swojej biblioteczce, ja z pewnością jeszcze do niej wrócę.

"...gdyby każdy postępował tak jak należy, to świat byłby piękny."

Okładka jest niezwykle kolorowa, zatem od razu rzuca się w oczy. Dla dzieci jest to strzał w dziesiątkę, bo wydaje mi się, że im więcej kolorów tym piękniejsze. Centralnie na środku widzimy naszą główną bohaterkę - Biedronkę. Z uśmiechem na ustach zachęca nas do sięgnięcia po nią i poznania treści. W środku strony są kolorowe, ale i również pozycja ta posiada obrazki, dzięki czemu książka wydaje się o wiele atrakcyjniejsza. Obrazki utrzymane są w stylu okładki, także wpadają w oczy. Można czytać dziecku bajkę i jednocześnie pokazywać ilustracje.
Szata graficzna, kolorystyka jest jak najbardziej na plus.

Z kolei przechodząc do autorki, Pani Amelii muszę przyznać, że posługuje się prostym i lekkim piórem, który z pewnością nie sprawi trudności Waszym pociechom. Czytając te historie Biedroneczki, wydawało mi się tak, jakbym słuchała rozmowy dziecka z rodzicem, co zdecydowanie jest pozytywnym aspektem tych biedronkowych opowieści.
Myślę, że dzieci będą zainteresowane treścią tej książeczki. Wiele niezrozumiałych dla biedronki wyrażeń, zwrotów, słów - są tłumaczone przez rodzicami w konwersacji.

Cała recenzja na blogu ;)

• Posiadam w bibioteczce :)
  • Literatura dziecięca