Wrócimy do ziół

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że autorem książki jest duchowny, to treść jej może momentami zaskakiwać. Klimuszko patrzy na człowieka w sposób bardzo holistyczny - zwraca uwagę na wiele czynników, które wpływają na nasze zdrowie, tak fizyczne jak i psychiczne.

Najbardziej zaskoczył mnie rozdział III Urodziłeś się pod Panną, czy Lwem? Gdy na początku lektury przebiegłam wzrokiem po spisie treści i natknęłam się na to zdanie, pomyślałam, że jakieś zabobony i zadałam sobie pytanie, czy jest w ogóle sens to czytać? W trakcie lektury okazało się jednak, że Klimuszko w racjonalny sposób potrafił powiązać korelację kondycji fizycznej człowieka i jego inklinację do określonych chorób z miesiącem urodzenia.

Natomiast ostatnia część to już gotowe przepisy mieszanek ziołowych na konkretne schorzenia. Co ciekawe, Klimuszko jest zwolennikiem herbatek ziołowych z kilku ziół, a nigdy z jednego. Tłumaczy też dlaczego według niego takie są skuteczniejsze...

Książka interesująca, ja akurat mam III wydanie z przypisami specjalistów medycyny konwencjonalnej. No po prostu nie mogli się powstrzymać...

Książka zawiera niezwykłe rady dotyczące zdrowia i korzystania z roślin leczniczych. Czytałam ją z przyjemnością i na pewno nie raz do niej wrócę. Polecam wszystkim pasjonatom zdrowego trybu życia.

Książka bardzo ciekawa. To wydanie zawiera również "Szukajmy szczęścia w przyrodzie". Poza przepisami na mieszanki ziołowe na różne schorzenia, zawiera też teksty o wpływie natury na zdrowie człowieka. Dość szokujące jest podejście autora do pewnych zagadnień, jeśli weźmiemy pod uwagę, że był on duchownym katolickim - bardzo liberalne i nie-katolickie. Na pewno był to człowiek o niezwykle otwartym umyśle, zdolny do patrzenia na świat z perspektywy kosmosu, a nie tylko ambony.

Wiedza z tej książki nic nie straciła na aktualności.

Wiedza z tej książki nic nie straciła na aktualności.

Pierwsza część książki traktuje o holistycznym podejściu do ciała i zdrowia. Podoba mi się nieograniczone światopoglądowo podejście ojca Klimuszki m.in. krótki wątek hatha jogi. Druga część to już konkretne mieszanki ziół na poszczególne choroby czy dolegliwości.

Nie mam wiedzy medycznej, a przypisy redakcji wprowadzają nieco wątpliwości. Niemniej, wykorzystam co najmniej jedną recepturę - tę na brak witamin, wydaje się być nawet smaczna ;)

Proste przydatne domowe sposoby na poprawę zdrowia. Nie wszystkie wybitnie skuteczne ale warto wypróbować bo na każdą przypadłość coś się znajdzie.

1984

Sprawdzone sposoby leczenia ziołami (i nie tylko) różnych chorób, w tym przewlekłych, i dolegliwości.

Bardzo przydatne

Bardzo przydatne

• Zdrowie
  • Poradniki
  • Zioła
  • Polskie

Dodaj cytat z książki Wrócimy do ziół