Bezpowrotnie utracona leworęczność

opowiadanie polskie leworęczność
literatura piękna
opowiadanie polskie leworęczność
Inne

Biegłość patriarchalna, sprawna językowo.

2000

Można powiedzieć, że to essential Pilch felieton experience :) Polecam zwłaszcza ostatni tekst o psach i kotach, który niebywale śmieszy i rozczula. Dodatkowe punkty od krakowskich humanistów książka zbierze zapewne za obrazki o znajomych Pilcha – Marianie Stali, Bronisławie Maju czy Jerzym Illgu

Chyba lepiej znam Jerzego Pilcha z filmów na podstawie jego prozy niż z książek, chociaż kilka mam w domowej biblioteczce. Czytałam dawno temu „Pod Mocnym Aniołem” oraz felietony i wywiady. Teraz, dopiero po śmierci Autora, mam zamiar nadrabiać zaległości.
Prozy Pilcha nie da się podrobić. Jest bardzo osobista, szczera, pełna zarówno rozważań filozoficznych i jak i...

Na półkach: , , , ,

Pilch to Pilch.
Zachwyca mnie stylem pisania, nutką humoru,i ogólnie to ja Pilcha polecam w ciemno.Najlepiej się czyta na chandre, doły i takie tam zdarzenia losowe :)

Obowiązkowa lektura dla studentów polonistyki UJ. Słuchajcie, poznacie tam swoich akademickich mistrzów od zupełnie innej strony - wgadanych w ironiczna gawędę Pilcha. Można chcieć czegoś więcej na pewnym etapie życia? Nie.

Przerost formy nad treścią, ale za to jakiej formy! Proszę się nie sugerować moją oceną, jestem niepoprawną pilchomaniaczką, mnie się wszystko podoba.

Jeśli Pilch, to tylko w felietonowym wydaniu. Mistrz gatunku.

Tym razem bardzo zawiodłam się na Pilchu. Bezpowrotnie utracona leworęczność stanowi merytoryczny chaos, który może być dla czytelnika swoistym utrapieniem...

Ssuper

Nie można czytać Pilcha jednym tchem, bo grozi to zatruciem; bierny alkoholizm.
Dawkować rozsądnie.

1 455