Bezpowrotnie utracona leworęczność

literatura piękna
978-83-61174-14-1
Pilch literatura polska Wisła
Inne

Nazwisko Pilch w Wiśle jest jednym z najbardziej popularnych. Jerzy zasłynął jako prozaik i felietonista. Każdy słyszał o tytule "Pod mocnym Aniołem" - film o tym samym tytule został nakręcony na podstawie ksiazki. Ale do sedna sprawy. Pilch był wybitny. Na jego cześć, w ten weekend 28-30 maja odbywa się w Wiśle szereg wydrzeń z plejadą znanych nazwisk ze świata literatury,...

Oj Pilch stary alkoholik, średnio tak bym powiedział.

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem. Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Biegłość patriarchalna, sprawna językowo.

2011

Można powiedzieć, że to essential Pilch felieton experience :) Polecam zwłaszcza ostatni tekst o psach i kotach, który niebywale śmieszy i rozczula. Dodatkowe punkty od krakowskich humanistów książka zbierze zapewne za obrazki o znajomych Pilcha – Marianie Stali, Bronisławie Maju czy Jerzym Illgu

Chyba lepiej znam Jerzego Pilcha z filmów na podstawie jego prozy niż z książek, chociaż kilka mam w domowej biblioteczce. Czytałam dawno temu „Pod Mocnym Aniołem” oraz felietony i wywiady. Teraz, dopiero po śmierci Autora, mam zamiar nadrabiać zaległości.
Prozy Pilcha nie da się podrobić. Jest bardzo osobista, szczera, pełna zarówno rozważań filozoficznych i jak i...

Na półkach: , , , ,

Pilch to Pilch.
Zachwyca mnie stylem pisania, nutką humoru,i ogólnie to ja Pilcha polecam w ciemno.Najlepiej się czyta na chandre, doły i takie tam zdarzenia losowe :)

Obowiązkowa lektura dla studentów polonistyki UJ. Słuchajcie, poznacie tam swoich akademickich mistrzów od zupełnie innej strony - wgadanych w ironiczna gawędę Pilcha. Można chcieć czegoś więcej na pewnym etapie życia? Nie.

Przerost formy nad treścią, ale za to jakiej formy! Proszę się nie sugerować moją oceną, jestem niepoprawną pilchomaniaczką, mnie się wszystko podoba.

Jeśli Pilch, to tylko w felietonowym wydaniu. Mistrz gatunku.

Tym razem bardzo zawiodłam się na Pilchu. Bezpowrotnie utracona leworęczność stanowi merytoryczny chaos, który może być dla czytelnika swoistym utrapieniem...

1 471
  • Literatura polska