Dziecko Gułagu. Okruchy wspomnień z nieludzkiej ziemi

Okładka książki Dziecko Gułagu. Okruchy wspomnień z nieludzkiej ziemi Julian Better
Okładka książki Dziecko Gułagu. Okruchy wspomnień z nieludzkiej ziemi
Julian Better Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza CB reportaż
270 str. 4 godz. 30 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Agencja Wydawnicza CB
Data wydania:
2017-11-27
Data 1. wyd. pol.:
2017-11-27
Liczba stron:
270
Czas czytania
4 godz. 30 min.
Język:
polski
ISBN:
9788373391925
Tagi:
Gułag
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
15442
2030

Na półkach: ,

nARRATOR WYWODZI SIE Z bIELSKA, które przed odzyskaniem przez Polskę SUWERENNOŚCI NALEŻAŁO DO ZABORU AUSTRIACKIEGO I BYŁO MIASTEM DOŚC ZAMOŻNYM. Bielsko TEŻ BYŁO ZORIENTOWANE NA PRZEMYSŁ włókienniczy. Rodzina Betterów należała do mniejszości żydowskiej, a umiłowała sobei komunistyczne idee. Ciocia Truda prowadziła żywot wyjętej spod prawa, ukrywała sie jako rewolucjonistka, po aresztowaniu siedziała w więzieniu ąz ją wypuszczono po kapitulacji Warszawy.
z kilkudziesięcioosobowej rodziny| Betterów wojnę PRZEŻYŁY 3 OSOBY. Od 1931 r dochodziło do antyżydowskich zamieszek, także na uczelniach wyższych. zasada numerus clausus- ograniczenie liczby studentów o żydowskim pochodzeniu. Autor wspomina losy Pawła Findera, działacza komunistycznej Partii Francji, odsiadywał wyrok w Rawiczu, jako członek PPR miał budować nowe struktury wladzy. Zaaresztowany przez gestapo w 1943 prawdopodobnie na skutek donosu, rozstrzelany w 1944 r. Sierankiewicz senior miał polityczny proces w 1923 r W jaki sposób lewicowi intelektualiści zawierzyli Stalinowi|?
Nie mieściło nam się w głowie, ze głod na Ukrainie był rezultatem świadomej polityki partii". Książka daje wgląd w życie obywateli sowieckich lat 30-tych, głód, niedobory żywności i podstawowych artykułów, atmosferę wzajemnej wrogości, każdy kto krytykował zaistniałą sytuację mógł dostać kare śmierci za dywersję i szpiegostwo, czystki polityczne dziesiątkowały ludność, a wiele przypadków było pomyłek że zaaresztowana i zabito niewłaściwego człowieka.
Drugi proces ojca za należność do POW mozna było albo dostac karę smierci, albo łagry 5-10 lat. \matka aresztowana, przetrzymywana w Butyrkach pod bezsensownymi zarzutami.
Byłą w ciązy, urodzony syn został wykarmiony przez urkę. więżniarkę kryminalną. Z matką wysłano go do republiki Komi ( cykl obozów przejściowych, zupa z pokrzywy, wydziały kulturalno-wychowawcze, ogrom ludzkiego cierpienia. Zgony dziesiątek ludzi na porządku dziennym. Pelagra, odbieranie matkom dzieci, tworzone domy dla sierot. Ojczym mamy Herman Klauser też wysłany do łagru w Komi. sangorodek. Praca mamy w laboratorium- czyta się to jak fantazję jakąś, ale przezcież wiele historii o gułagu ma ten sam schemat i tak samo poraża. Dla młodzieży lektura obowiązkowa.

nARRATOR WYWODZI SIE Z bIELSKA, które przed odzyskaniem przez Polskę SUWERENNOŚCI NALEŻAŁO DO ZABORU AUSTRIACKIEGO I BYŁO MIASTEM DOŚC ZAMOŻNYM. Bielsko TEŻ BYŁO ZORIENTOWANE NA PRZEMYSŁ włókienniczy. Rodzina Betterów należała do mniejszości żydowskiej, a umiłowała sobei komunistyczne idee. Ciocia Truda prowadziła żywot wyjętej spod prawa, ukrywała sie jako...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    30
  • Przeczytane
    6
  • Posiadam
    1
  • Do zdobycia
    1
  • Ebook do kupienia
    1
  • 2023
    1
  • Plany biblioteczne
    1
  • 2019
    1
  • Biblioteka M.
    1
  • Fakt, reportaż, esej
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dziecko Gułagu. Okruchy wspomnień z nieludzkiej ziemi


Podobne książki

Przeczytaj także