Jak wyjść z dołka emocjonalnego

Okładka książki Jak wyjść z dołka emocjonalnego Andrzej Bubrowiecki
Okładka książki Jak wyjść z dołka emocjonalnego
Andrzej Bubrowiecki Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Muza
2018-10-31
2018-10-31
rozwój osobisty

Bardzo kompletna pozycja. Temat potraktowany dogłębnie, począwszy od biochemicznych podstaw i budowy naszego mózgu, poprzez opis funkcjonowania wyuczonych mechanizmów, opis i analiza stanów, w których odczuwamy największy emocjonalny dyskomfort (lek, depresja, stres),aż po bogaty zbiór strategii motywacyjnych i technik medytacyjno-relaksacyjnych.

Osobiście wyłuskałam tutaj aż 20 stron przydatnych fragmentów, co biorąc pod uwagę rozmiar książki jest wynikiem dosyć imponującym.

Osobiście wyłuskałam...

Polecam.

Polecam.

Książka w OBIEKTYWNY sposób przedstawia różne podejścia, co do możliwości rozwiązania swoich problemów emocjonalnych.

Silne, pozytywne myśli są w stanie dać nam wiele i zmienić na prawdę dużo, dlatego warto wyciągać to co dobre na wierzch, w ten sposób przewyższając nagromadzone w nas negatywne emocje.

Bądźmy silni, z pozytywnym podejściem tak często jak możemy, potem częściej i częściej, aż wejdzie nam to w krew.

Smutek, czy też radość - odczuwasz to tak często, jak przyzwyczaiłeś do tego swój mózg.

Bądźmy silni, z pozytywnym podejściem tak często jak możemy, potem...

Andrzej Bubrowiecki korzysta z najnowszej wiedzy naukowej z dziedziny psychologii, psychiatrii i neurobiologii. Pokazuje jak radzić sobie ze stresem, kryzysem i depresją.

Nie jest to jednak kolejny poradnik, który tłumaczy ''jak żyć". walorem tej publikacji są testy, ćwiczenia, zadania, które można wykonać samodzielnie. Ponadto autor posiada dużą wiedzę merytoryczną. Wszystko to okraszone jest przystępną formą i zwięzłym językiem.

''Jak wyjść z dołka emocjonalnego" to książka, która pomaga lepiej poznać samego siebie. Przeznaczona nie tylko dla tych, którzy przechodzą kryzys. To bardzo profesjonalny i kompetentny poradnik. Nie znajdziesz w nim infantylnych rad i pretensjonalnych przemyśleń.

Hej! Wiem, że jest tu mnie mniej niż zwykle... Ale czytanie to ostatnia rzecz, o której myślę... Jeszcze na początku roku skończyłam czytać książkę „Jak wyjść z dołka emocjonalnego”. Jest niesamowita i bardzo praktyczna. Wyjaśnia problemy, które tworzą się w naszych głowach. Często wyolbrzymione wraz ze strachem, który ma wielkie oczy. Zdecydowanie to książka, która podnosi na duchu. I znalazłam w niej mnóstwo wartościowych informacji. Przekrój wiedzy jest ogromny. Od wypalenia zawodowego, tłumienie emocji, intuicję aż do poważnej depresji. Szkoda jedynie, że książka nie działa jak gumka do mazania i nie wymazuje wszystkich naszych życiowych problemów, które od dłuższego czasu nie pozwalają cieszyć się codziennością... Poza tym bardzo polecam! Nigdy nie wiadomo, czy nas nie spotka nadzwyczajna trudność, czy ktoś z naszych bliskich nie będzie potrzebował wsparcia... Warto wiedzieć, jak pomagać dobrze.

pozycja, którą przeczytałam i zapomniałam nawet zaznaczyć, że to zrobiłam. chociaż może to przez dołek, emocjonalny

Niby poradnik (a do nich podchodzę z ogromną ostrożnością),a jednak nuta pracy naukowej. Widać, że autor mocno się postarał by w jego książce pojawiły się wszelkie istotne informacje. Czasem było ich odrobinę za dużo lub język na zakrętach stawał się naukowy. To wszystko jednak nie popsuło całości.
Ciekawa pozycja po którą warto wracać.

Ciekawa pozycja po którą warto wracać.

Interesujący poradnik mówiący o tym, co robić? W jaki sposób działać, żeby pozbyć się problemu? dlaczego się stresujemy i skąd to się bierze? Oraz wiele, wiele innych.
Cieszę się, że autor umieścił na końcu każdego rozdziału szczegółowe podsumowanie. :) Dzięki czemu, w sytuacji gdy będę chciała przypomnieć sobie pewnie informacje, łatwiej będzie je odszukać.
"Jak wyjść z dołka emocjonalnego", zwróciło moją uwagę to, że w tytule nie pojawia się znak zapytania! Myślę, że dzięki temu od razu domyślamy się, iż coach kryzysowy Bubrowiecki, n i e o d p o w i a d a w książce na to pytanie, lecz daje wskazówki, porady, przedstawia propozycje ćwiczeń, do wykonania przez nas samych, abyśmy dzięki temu mogli wywnioskować czy dany omawiany wątek dotyczy nas, czy może mieliśmy kiedyś podobny problem?
Polecam jak najbardziej tym, którzy interesują się psychologią.
Uważam, że pomimo trudności w życiu czy załamania, spadku motywacji, chęci do życia itp. warto udać się do specjalisty. Sam poradnik nic tu nie wskóra.

"Jak wyjść z...

Celem autora, gdy decydował się na napisanie książki, była chęć uświadomienia ludziom, że schorzenia i problemy psychiczne, naprawdę występują, że naprawdę ważne jest, abyśmy je sobie uświadomili i zaczęli działać, aby z nich wyjść. Przede wszystkim zaś nie możemy ich ignorować czy postępować w przypadkowy sposób, gdyż w dłuższej perspektywie wpłynie to negatywnie na nasze zdrowie psychiczne, samopoczucie i funkcjonowanie.

Pełna recenzja książki na stronie:

Poradniki mają swoich zwolenników i przeciwników. Czasem wydają się bazować na ogólnikowych stwierdzeniach lub nie zgadzamy się z radami, uważając je na przykład za nieadekwatne do sytuacji. Jednak są i takie, które przybliżają istotę problemu, starają się go wyjaśnić, a dopiero po takim wstępie przedstawiają możliwe rozwiązania.

Obniżenie nastroju, stres, negatywne emocje, to wszystko oraz wiele innych odczuć, sprawia, że nie trudno dostrzec niekiedy jakieś pozytywy w codzienności w jakiej funkcjonujemy. Kiedy znajdujemy się w dołk,u lub do niego zmierzamy, zbyt często czujemy osamotnienie, a wyjście wydaje się nam dobrze zamkniętymi drzwiami, do których klucza nie mamy i nic nie zapowiada byśmy mieli go znaleźć. W takiej sytuacji dobre rady mogą odnosić odwrotny skutek, gdyż nie wszyscy dostrzegą ich potencjał jeśli świat wokoło nas zaczyna przypominać czarna dziurę. Jedni wypracowali własne metody walki z emocjonalnym niżem, inni zmagają się z nim i nie wiedzą jak wyjść z zaklętego koła stresu i bolesnych doświadczeń. Czy istnieje jeden uniwersalny sposób lub chociaż dwa, trzy, na to by przezwyciężyć kryzys albo nie dać się wypaleniu? W idealnym świecie na pewno by się szybko pojawiły, jednak w realnym ważny jest osobisty wkład oraz obserwacja siebie samego i bliskich.

Poradniki cieszą się niesłabnącą popularnością, chociaż nie wszyscy czują się usatysfakcjonowani lekturą. Po przeczytaniu „Jak wyjść z dołka emocjonalnego” wiem, że wrócę do tego tytułu, ponieważ nie jest to pozycja jednorazowa. Każdy rozdział w swej początkowej części zawiera informacje o wynikach badań naukowych związanych z danym zagadnieniem, następnie autor definiuje problem i przedstawia jego istotę oraz jak objawia się. Takie wprowadzenie dla czytelnika – laika pozwala na zaznajomienie się z kwestiami, które jedynie sprawiają wrażenie znanych. Podczas czytania nie ma się wrażenia, iż jest się zasypywanym deszcze cudownych rad, nim docieramy do wskazówek mamy wiadomości jakie pozwalają spojrzeć na konkretną sprawę z konkretniejszej perspektywy. Zresztą zalecenia przybierają formę ćwiczeń, składających się z etapów, dzięki czemu od razu poprzeczka nie jest postawiona za wysoko i co zachęca do prób. Andrzej Bubrowiecki nie daje kategorycznych zaleceń, zamiast tego są zadania, mogące pomóc w konstruktywnym rozwiązywaniu problemów. Co ważne - podane jest jak korzystać z poradnika i jasno powiedziane, że nie zastępuje on terapii jeśli jest ona potrzebna. „Jak wyjść z dołka emocjonalnego” to nie spis cudownych leków na depresję, lęki, złe bądź nieprawidłowe emocje, zamiast tego czytający mogą poznać lub poszerzyć swoją wiedzę na tematy zbyt często ignorowane lub niewłaściwie postrzegane.

Obniżenie nastroju, stres, negatywne...

• Poradniki
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Jak wyjść z dołka emocjonalnego