Bajki logopedyczne

2017-01-01
2017-01-01

2047
1983

Książka "Bajki logopedyczne" Agnieszki Nożyńskiej - Demianiuk zabiera nas do świata trzydziestu bajek poświęconym różnym głoskom.
Niestety książka nie jest idealna. Jeżeli mają ją czytać młodsze dzieci to zdecydowanie jest to za mała czcionka. Ilość zbędnych kolorów w tytułach rozprasza, a treści nie nalezą do najlepszych.

Prawdę mówiąc mam mocno mieszane uczucia w związku z tą książką. Jeśli chodzi o treść, to bajki są dosyć sympatyczne, choć współczesne, to nawiązują do klasycznych motywów, a już morały to klasyka sama w sobie. Rozumiem też, że autorka dobierając słownictwo pod względem trudności logopedycznych nie zawsze mogła wspiąć się na wyżyny stylu literackiego. Zastanawiam się tylko, kto ma czytać te opowiastki? Jeśli dorośli, to chyba mija się z celem, bo to dzieci mają ćwiczyć wymowę, a z kolei do powtarzania zdania są zbyt długie i skomplikowane. Jeśli młodsze dzieci, do których skierowana jest treść, to teksty są zbyt trudne, a wiele wyrazów niezrozumiałych. Jeśli starsze dzieci, które też mają problemy z wymową, to nie będą chciały, bo treść jest zbyt infantylna.
Nie jestem jednak logopedą i jest to moje subiektywne zdanie napisane z punktu widzenia laika i przypadkowego czytelnika. Byłoby świetnie, gdyby wypowiedział się ktoś posiadający wiedzę logopedyczną.
I jak tu teraz ocenić książkę?

• Żłobek
  • Logopedyczne
  • #WyzwanieLC2023
  • Biblioteka
  • Samodzielne
  • Przeczytane w 2018 r.
  • Moja biblioteczka :)

Dodaj cytat z książki Bajki logopedyczne