rozwińzwiń

To nie jest kolejna książka do matmy

Okładka książki To nie jest kolejna książka do matmy Anna Weltman
Okładka książki To nie jest kolejna książka do matmy
Anna Weltman Wydawnictwo: Dwie Siostry popularnonaukowa dziecięca
dla dzieci matematyka nauka

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Matematyka zawsze była moją piętą achillesową, nie przepadałam za nią i chyba nadal nie przepadam. Sztuka natomiast zawsze była mi bliższa. Podobno mam wspaniałą wyobraźnię :-) Problem polega na tym, że niestety nie potrafię niczego z tej wyobraźni przenieś na jakąś realną pracę plastyczną ;-) Nie przeszkadzało mi to jednak zakochać się w sztuce i to po same uszy ;-) Dlatego tym bardziej postanowiłam poznać książkę, która zestawie matematykę ze sztuką właśnie. "To nie jest kolejna książka do matmy" zaintrygowała mnie, urzekła i zafascynowała. Zawarte są w niej wspaniałe zadania do narysowania. Można liczyć, rysować, wycinać, składać i kolorować do woli. Jednym słowem faktycznie połączyć matematykę ze sztuką. "Wystarczy odrobina wyobraźni, by figury i liczby zmieniły się w ozdobne wzory, niesamowite rysunki i trójwymiarowe modele." Okazuje się, że matematyka nie jest taka straszna jak ją malują ;-) Można ją oswoić ;-) "Nieważne, czy wolisz liczyć, czy rysować - czeka cię świetna zabawa!" Matematyka może nie będzie moją nową miłością, ale na pewno nie będzie mnie już straszyła po nocach ;-) Myślę, że to świetna propozycja dla naszych dzieciaków. Uczy i bawi. Zachęca do kreatywności. Mobilizuje do tworzenia. I wreszcie pokazuje również, że matematyka jest nieodzowną częścią naszego życia. To naprawdę nietypowa i zarazem świetna interaktywna propozycja. "To nie jest zwykła książka do matmy" przyciąga uwagę kolorami, intryguje pomysłem, zachwyca zadaniami. Mój mąż plastyk też zwrócił na nią uwagę :-) To dla mnie doskonała jej rekomendacja :-) Myślę, że i wam się spodoba :-)

mufloneks.blogspot.com

• Matematyczne
  • żywe książki
  • Egzemplarz recenzencki :-) Wydawnictwo Dwie Siostry
  • Szkraby
  • XBiblio łopaciński - dzieci
  • Gosiu,Gosieńko...

Dodaj cytat z książki To nie jest kolejna książka do matmy