Programowanie aplikacji dla Sklepu Windows w C#

Okładka książki Programowanie aplikacji dla Sklepu Windows w C# Matt Baxter-Reynolds, Iris Classon
Okładka książki Programowanie aplikacji dla Sklepu Windows w C#
Matt Baxter-ReynoldsIris Classon Wydawnictwo: APN Promise informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Programming Windows Store Apps with C#
APN Promise
2014-09-08
2014-09-08
Krzysztof Kapustka, Natalia Chounlamany-Turalska
C# xaml wpf WinRT

Książka po trosze przestarzała, bo opiera się na WRT, a mamy już UWP, ale generalnie informacje w niej zawarte będą nadal przydatne. Przestarzała może w bardziej ogólnym sensie -- bo pisana na fali zachłyśnięcia się epoką post-PC i tabletami, trudno więc powiedzieć, czy inwestycja w naukę WRT się opłaci (chyba, że uczymy się pod zamówienie).

Niniejsza pozycja to zwarty przegląd co przynosi WRT (i co blokuje),autorzy pokazują jak zbudować aplikację nie skupiając się tak mocno na UI jak czyni to w swojej książce Charles Petzold. Ta pozycja wydaje mi się lepsza, bo jest nieco bardziej wszechstronna, ale też i bardziej zwarta, konkretniejsza, aczkolwiek z drugiej strony przy tej w większym stopniu zyskujemy znając już XAML-a.

Kody programów zostały bezmyślnie przeformatowane, przełamywane wiersze rozpoczynają się od lewego marginesu. W wielu miejscach autorzy zamiast zaprezentować wprost dany widget, czy efekt poprzestają na opisie słownym.

Gdyby cena była bardziej rozsądna, to byłaby całkiem przyzwoita książka -- obecnie wartość materiału nijak nie dorównuje cenie na okładce.

Niniejsza pozycja to zwarty...

Dodaj cytat z książki Programowanie aplikacji dla Sklepu Windows w C#