Andres Iniesta. Artysta futbolu. Gra mojego życia

2016-11-23
Krzysztof Cieślik, Piotr Królak
sport piłka nożna Andreas Iniesta FC Barcelona

OCENA - 9/10 WYBITNA

Lubię piłkę nożną zwłaszcza w dobrym wydaniu. Nie jest tajemnicą, że od lat kibicuje FC Barcelonie. Dlatego moim obowiązkiem było przeczytanie pozycji „ANDRES INIESTA. ARTYSTA FUTBOLU. GRA MOJEGO ŻYCIA”. Książka genialna z odpowiednią atmosferą opisująca niepozornego chłopaka z Fuentealbilli, pomocnika który urodził się by grać i zachwycać świat.

To boiskowy magik, iluzjonista robiący z piłką co tylko chce, kreator gry, niezwykle utalentowany i skromny człowiek. Niekwestionowany lider FC Barcelony grał na pozycji pomocnika do roku 2018, obok Messiego i Xaviego. Obecnie gra w Japonii w klubie Vissel Kobe na wyspie Honsiu. Opiniowana książka opisuje jego karierę i dzieciństwo kiedy trafił do szkółki piłkarskiego klubu FC Barcelona - La Masia, po ukończeniu której i stał się częścią wielkich sukcesów FC Barcelony i La Furia Roja czyli reprezentacji Hiszpanii w piłce nożnej mężczyzn.

Wspaniałe opracowanie, ukazujące w pełnej krasie tego niepozornego, serdecznego piłkarza, którego kocha cały świat. Ta książka jest uhonorowaniem jego wielkiej kariery, zwieńczeniem wszystkiego co osiągnął w piłce nożnej i w życiu, a nie było mu łatwo, tym bardziej należą mu się słowa uznania i szacunek. Wspaniała postać, niezwykły człowiek i ojciec, ta książka przybliży nam kim naprawdę jest Andres Iniesta, jaki ma stosunek do piłki, rodziny, przyjaciół, sławy. Niektóre fakty mogą zaskakiwać, inne wzruszają, czytałem tę książkę z ogromnym zainteresowaniem i poznałem lepiej tego niepozornego chłopaka, który zawsze imponował mi skromnością i kulturą na boisku. Cóż mogę tylko tę pozycję polecić, warto ją przeczytać zwłaszcza, że bohater jest niezwykły. Pozdrawiam. Jack_

OCENA - 9/10 WYBITNA

To...

Myślałem, że to autobiografia... a jest to zbiór cytatów rodziców, przyjaciół, dawnych kolegów z drużyny, czy zawodników Barcy. Książka jest jednostajna, to nieustający pean na cześć geniuszu Iniesty, co momentami robi się męczące, na szczęście nie jest tak źle, bo znajdziemy i kilka faktów/opowieści, dla których warto po nią sięgnąć. No i podoba mi się, że ładnie kreśli charakter piłkarza, bo czuję, że go trochę poznałem.

Kompletnie nie spodziewałem się przeczytać tak ciepłej książki o moim ulubionym pomocniku z ukochanego klubu. Czyta się bardzo szybko i czułem smutek, że to tyle. A patrząc co się wydarzyło po zakończeniu książki z historią Andresa Iniesty czekam na drugą część.

Zwykły, niezwykły człowiek Andres Iniesta popularny sportowiec oraz kapitan jednej z najlepszych drużyn piłkarskich FC Barcelony, co o nim wiesz, a czego nie?
Książka przedstawia nam postać Andresa jako zwykłego człowieka który zmaga się z trudnościami dnia codziennego, rodzina, praca, duża odpowiedzialność w tych obu sferach. Iniesta pochodzi z bardzo ciepłego i rodzinnego domu gdzie każdy się o siebie troszczył i wspierał, dzięki temu zawsze najpierw myślał o innych a dopiero sobie, kiedy musiał przeprowadzić się do szkółki La Masia rozstanie przyszło mu bardzo ciężko. Często wspominani są trenerzy w końcu to dzięki nim Andres tyle osiągnął nawet są osobne rozdziały o Guardioli, Rijkaardowi i Del Bosqie, z sentymentem wspominana jest też słynna bramka strzelona w ostatnich sekundach meczu Ligi Mistrzów Chelsea. I jeden z piękniejszych momentów kiedy to piłkarz na meczu Mistrzostw Świata oddał hołd zmarłemu przyjacielowi. Reszta książki to opowieści o nim piłkarzy z FC Barcelony oraz kadry narodowej.
Fanką Barcelony nie jestem co innego mój mąż który nie lubi czytać książek ale tą się zainteresował i nawet ją przejrzhał. Książka podoba mi się z tego względu że opisuje gwiazdę ale Iniesta nie przechwala się i nie zadziera nosa wręcz przeciwnie pomimo tej sławy w życiu codziennym jest zwykłym mężem i zwykłym ojcem i to jest cudowne. Całość napisana jest lekko i spójnie i pomimo że jest to autobiografia to opowiada piękną historie a grafika lepiej pomaga nam się zaprzyjaźnić z osobą Iniesty.
Warto sięgnąć po tą książkę żeby poznać tego piłkarza od innej strony niż tylko boisko i mecze.

Z jednej strony książka była dobra,ale po pewnym czasie zrobiło się zbyt różowo i monotonnie. Bardzo lubię tego zawodnika,ale ta biografia niezbyt przypadła mi do gustu. Gdyby nie ta monotonność może spodobałaby mi się bardziej-nie ukrywam,że to największy minus pozycji.

Jako kibic FC Barcelony nie mogłam odmówić sobie sięgnięcia po tę powieść. Historia jednego z najlepszych piłkarzy tego klubu, czyli Andesa Inisety to naprawdę ciekawa lektura. Można dowiedzieć się z niej wszystkiego, co prawdziwy fan piłkarza powinien wiedzieć. Wypowiedzi ludzi ze środowiska piłkarskiego czyta się świetnie. Samo wydanie książki również zasługuje na uznanie. Nie jest to oczywiście książka bez wad, ale czytanie jej to sama przyjemność.

Świetna biografia, o świetnym piłkarzu, który jest także świetnym człowiekiem.

Świetna biografia, o świetnym piłkarzu, który jest także świetnym człowiekiem.

Dla fanów FC Barcelony.

Dla fanów FC Barcelony.

Bardzo dobra książka opisująca życie w La Masii jak i samego Andresa, który jest jednym z najlepszych pomocników wszechczasów. Jednak momentami książka jest nazbyt cukierkowa.

Mimo, że od 12 lat kibicuję Królewskim szanuję Inisetę. Po raz pierwszy zaimponował mi na Mistrzostwach Świata w 2010 roku, wciąż pamiętam jego gola przeciwko Holandii w Finale Mundialu. Książka jest ciekawa, ale trochę przesłodzona.

Dodaj cytat z książki Andres Iniesta. Artysta futbolu. Gra mojego życia

Video