Prawie Bajki. Nieznajomość prawa szkodzi

Okładka książki Prawie Bajki. Nieznajomość prawa szkodzi
Jakub Skworz Wydawnictwo: PragmatIQ sp. z o.o. interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
PragmatIQ sp. z o.o.
2016-10-04
2016-10-04
prawie bajki bajka opowieść prawo edukacja

pouczająca i bardzo ciekawa :)
polecam
Książka jest krótka ale bardzo treściwa...
www.zaczytanasowka.bloog.pl

pouczająca i bardzo ciekawa :)
polecam
Książka jest krótka ale bardzo treściwa...
www.zaczytanasowka.bloog.pl

Jest to historia Oskara, który marzy o konsoli do gier. Jednak przez problemy finansowe rodzice odmawiają spełnienie marzenia syna.

W tradycyjną historię o dziecięcych marzeniach zostały wplecione istotne kwestie dotyczące zakupu towarów oraz praw konsumenta. Zapytacie: po co? Po to, by pomóc nam chronić nasze dzieci, a może nawet nas samych, przed pułapkami jakie kryją się pod płaszczykiem promocji, pożyczek i tym podobnych rzeczy.

Oprócz edukacyjnego przekazu, w książce znajdują się dodatkowo objaśnienia takich pojęć, jak prawnik, komornik czy rata. Pozwala to dziecku nie tylko zrozumieć, jak działa sprzedaż w ogóle, ale też uzmysłowić sobie w jaki sposób bezpiecznie wydawać pieniądze i poruszać się w charakterze konsumenta. Nie zapomniano wspomnieć jakie mamy prawa i jak możemy się bronić przed nieuczciwymi sprzedawcami.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

Prawie Bajki wcale prawie bajką nie są, a prawdziwie prawniczą, ale jednocześnie świetną pozycją dla dzieciaków! Super historia, która każdego kilkulatka wprowadzi w meandry prawa, a jednocześnie pokaże, że ignorantia iuris nocet ;)
Chapeau bas za przepiękne ilustracje.

Chapeau bas za przepiękne ilustracje.

Dodaj cytat z książki Prawie Bajki. Nieznajomość prawa szkodzi