Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki

Okładka książki Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński Wydawnictwo: Prószyński i S-ka poezja
poezja
Prószyński i S-ka
2016-11-17
2016-11-17
literatura polska wiersze piosenki Gałczyński

Nie lubię tego momentu, kiedy udaję sama przed sobą, że rozumiem i że zupełnie nie jest dla mnie problemem to, że słowa są jakieś zmurszałe, konstrukcja dziwaczna, już niespotykana. Nie, nie podoba mi się taka literatura, niezależnie od tego, czy jest to poezja, czy proza. Nie będę też udawać, że bardzo mi się podoba, tylko z tego powodu, że to znane nazwisko i kanon...

Przepięknie wydany zbiór twórczości Konstantego Ildefons Gałczyńskiego, który obejmuje wybrane wiersze i piosenki poety. Najstarsze z nich pochodzą z roku 1926, zaś najmłodsze z 1953 roku, czyli roku śmierci poety.

Tom stanowią dwa wcześniej wydane przez to samo wydawnictwo zbiory poezji: „Szarlatanów nikt nie kocha” oraz „Portret muzy”.
Wśród utworów znajdziemy takie...

• Poezja
  • 2020
  • Moje własne
  • Chcę posiadać
  • Chcę mieć
  • 2017

Dodaj cytat z książki Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki