Diagnostyka karmy. Tom 1

Okładka książki Diagnostyka karmy. Tom 1 Siergiej Łazariew
Okładka książki Diagnostyka karmy. Tom 1
Siergiej Łazariew Wydawnictwo: Raduga literatura piękna
Raduga
2010-01-01
2010-01-01
9783941622098
Ludmiła Piotrowska

Bardzo dobra pozycja. Jedną gwiazdkę odejmuję za dłużące mi się przykłady z życia osób zdiagnozowanych przez autora i wyleczonych przez niego. Krótkie informacje wystarczyłyby, podane po prostu jako przykłady. Niemniej mnóstwo cennych informacji, szczególnie na temat ścisłych związków materii z człowiekiem. Te zagadnienia najczęściej są pomijane w literaturze o tej tematyce.
Rozważam przeczytanie kolejnych tomów serii.

Zwykle wzbraniam się przed sięganiem po literaturę z nurtu bioenergoterapii i parapsychologii, niemniej jednak skusiła mnie opinia moich znajomych, że ta książka ma głębsze przesłanie.

Wielu z nas wierzy w karmę i nawet jeśli dalecy jesteśmy od wierzeń wywodzących się z Orientu, to sami często kierujemy się zasadą, że dobro wraca, a negatywne emocje skierowane przeciwko drugiemu człowiekowi, zwykle bardziej szkodzą samemu źle życzącemu. Część ludzi do dzisiaj wystrzega się "złego oka" czy innej formy uroków, nawet jeśli otwarcie się do tego nie przyznają.

Autor w swojej analizie losów ludzi łączy różnorakie wierzenia, w tym ludowe, z podstawowym przekazem ewangelicznym, jakim jest miłość bliźniego.

Chociaż twardego racjonalistę będą razić w tej książce sformułowania typowe dla literatury ezoterycznej, to mimo wszystko jest to książka, po którą warto sięgnąć, gdyż jej przekaz jest jasny: "Będąc dobrymi, czynimy świat lepszym". Niby banalne, ale trudno z tym się nie zgodzić :)

Jedna z książek która popchnęła mnie dalej w kierunku duchowości.

Jedna z książek która popchnęła mnie dalej w kierunku duchowości.

Bardzo dobra książka, ale trzeba ją czytać już posiadając pewną wiedzę duchową, inaczej człowiek odrzuci ja w kąt jako bełkot, bo to książka, która działa na pewnym poziomie subtelnym, dla ludzi "dezaktywowanych" posługujących się logiką, będzie to po prostu bełkot nie do przyjęcia.

Książka, która pokazuje jak bardzo nie wiemy do czego zdolne są ludzkie myśli.
Jest to pozycja dla osób, które nie znają przyczyn swoich problemów, chorób i niepowodzeń. Wszystkie te negatywności autor przedstawia głównie jako "spadek" po naszych przodkach, ale i nie tylko, gdyż nasze "złe" przekonania względem bliskich nam osób również mogą przyczyniać się do rozwoju chorób w nas.
Łazariew przytacza mnóstwo wyleczonych przez siebie osób z ich problemów. Pokazuje czym są choroby ludzi oraz kiedy i w jaki sposób pojawiły się w ich życiu.
Książka jest zatem niezwykła inspiracją dla nas samych. Jeśli w nas coś nie gra powinniśmy najpierw szukać przyczyn wewnątrz siebie, i przypomnieć sobie sytuacje, które mogą być zalążkiem naszych problemów. Autor nakierowuje tutaj głownie na pracę nad sobą, wybaczanie swoim nieprzyjaciołom oraz o dążeniu do miłości bezwarunkowej i połączeniu z Wszechświatem. Ponadto każdy, kto interesuje się tematem lub poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytanie " Co jest ze mną nie tak?" powinien podjąć się również analizy swojego drzewa genealogicznego, które z wielkim prawdopodobieństwem może wskazać nam rozwiązanie naszych nieprzyjemności życiowych.
Myślę, że jest to bardzo ważna pozycja dla kogoś kto chce zrozumieć otaczający go świat, rozwinąć się duchowo i fizycznie. Bardzo polecam! :)

Książka, która pokazuje jak bardzo nie wiemy do czego zdolne są ludzkie myśli.

Pokazuje, że każdy nasz czyn ma wpływ na nasze dalsze sytuacje w życiu. Dobrze,że są opisy spotkań autora z pacjentami i jego analizy tych rozmów, co pomaga przeciętnemu człowiekowi zrozumieć prawo karmy. Arcydzieło.

Zmusza do zmiany perspektywy z jaką patrzymy na siebie innych, świat i życie. Zmusza do myślenia i spojrzenia sobie w oczy, głęboko, a już najbardziej tam gdzie nie dociera światło. Uczy pokory i zrozumienia.

jeśli ktoś oczekuje zwięzłej, merytorycznej treści, zawiedzie się. autor nie spieszy się z formułowaniem wniosków. zamiast tego mamy tu kilkanaście tomów wypełnionych anegdotkami i przykładami kolejnych pacjentów Łazariewa.

Książka w oryginalny sposób pozwala zrozumieć prawa świata duchowego. Obowiązkowa pozycja dla osób zajmujących się bioenergoterapią.

Spojrzenie na karmę , jako przyczynę chorób i losu.
Na pewno książka która może odmienić spojrzenie na świat

Spojrzenie na karmę , jako przyczynę chorób i losu.
Na pewno książka która może odmienić spojrzenie na świat

• Rozwój osobisty