Tiara i korona, tom 1

Okładka książki Tiara i korona, tom 1
Teodor Jeske-Choiński Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu Seria: Magna carta powieść historyczna
powieść historyczna
Magna carta
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
2016-01-01
1958-01-01
średniowiecze Kanossa Henryk IV Grzegorz VII

Jeske-Choiński okazał się być moim ulubionym autorem powieści historycznych. Tylko nieliczni potrafią tak poprowadzić opowieść i nakreślić rzeczywistość, w której toczy się akcja, że niespodziewanie już sam maszerujesz ulicami średniowiecznego miasta, wypijasz kufel piwa w przydrożnej karczmie....

Historia to też polityka. "Tiara i korona" opowiada o zmaganiach o władzę nad światem papieża i cesarz. Pycha i zdrada rządzą tym światem od niepamiętnych czasów. W tle mamy też miłość Judyty i Bertolda, ale to tylko cień.

Niesamowita przygoda w głąb średniowiecznej Europy.

Niesamowita przygoda w głąb średniowiecznej Europy.

"Tiara i korona" to pasjonująca powieść historyczna opisująca realia średniowiecznej Europy, ukazuje jak ważne jest katolickie dziedzictwo naszej kultury i to w niebanalny, porywający sposób! Każdy kto jest zaineresowany historią papieża Grzegorza VII i cesarza Henryka IV i ich zmagań o inwestyturę musi tę książkę koniecznie przeczytać.

król Henryk IV i papież Grrzegoż VII toczą o to kto ma mianować biskupów

król Henryk IV i papież Grrzegoż VII toczą o to kto ma mianować biskupów

Bardzo lubię książki tego typu, gdzie świat nie jest wyłącznie czarno-biały. I tu, i tu jest trochę racji. Ponad to poznajemy przynajmniej w jakimś stopniu ducha czasu.

" Tiarę i koronę" odkryłam na półce bibliotecznej, gdy zamierzałam już zrezygnowana wyjść nie znalazłszy niczego ciekawego. Rzuciłam się na nią z zainteresowaniem, bo bardzo lubię powieści historyczne. Chwyciłam tom I i poszłam do domu. Na początku akcja wydawała mi się zbyt rozwleczona i nudna, ale to wrażenie minęło po paru przeczytanych stronach. Powieść jest świetna! Dobre dialogi, niekiedy bardzo zabawne, barwne postacie. Szczególną sympatią obdarzyłam króla Henryka IV. Polecam każdemu miłośnikowi historii i nie tylko.

Teodor Jeske-Choiński Tiara i korona, tom 1 Zobacz więcej