Requiem

2010-06-23
Maria Grabska-Ryńska
Anglia historia templariusze

więcej Więcej

Finałowy tom serii „Bractwo” mnie nie zawiódł.
Myślę, że moje argumenty za tym, że jest to jedna z ciekawszych powieści historycznych, które przeczytałem zamieściłem w opiniach do poprzednich części.
Moje zdanie się nie zmieniło, a tylko umocniłem się w tym przekonaniu.
Jak zwykle wiele interesujących faktów historycznych sprawnie wplecionych w fikcję literacką.
Bardzo...

Po przeczytaniu trylogii Young Robyn, której "Requiem" jest zwieńczeniem, nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego, że jest to jeden z najlepszych, najbardziej wybuchowych debiutów, gdy chodzi o powieść historyczną ostatnich lat. Nie będę się w tym miejscu rozpisywał po raz kolejny przywołując argumenty zawarte w moich poprzednich recenzjach, dotyczących dwóch...

Zarówno ostatnia cześć trylogii jak i cała seria,trzyma stały, równy, wysoki poziom.Bardzo lubię na końcu książek jak jest bibliografia oraz wyjaśnienie które wydarzenia są fikcja a które prawdą historyczną
W tym przypadku fikcja lekko została w kilku miejscach "nagięta" ale właśnie to również wpłynęło na atrakcyjność powieści(choć nieco rażące było "cudowne"...

Nie będę powtarzał opinii większości. Po prostu dobre, warto przeczytać.

Bardzo dobra trzecia część trylogii tego autora

• Historyczne
  • Przeczytane 2016 roku