Kicia Kocia ma braciszka Nunusia

Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 24) opowieści dla młodszych dzieci
Media Rodzina
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci rodzeństwo brat siostra zazdrość
Kicia Kocia (tom 24)
opowieści dla młodszych dzieci
2016-05-20

Książeczka przygotowuje dzieci do roli starszego rodzeństwa. Pokazuje jak wielkim wydarzeniem są narodziny nowego członka rodziny i jakie emocje temu towarzyszą - radość, wzruszenie, strach czy wątpliwości. Dorosłych z kolei uczula na to, żeby pamiętali również o starszych dzieciach i im również poświęcali swój czas.

Sprawa rodzenstwa często wygląda dobrze dopóki w domu nie pojawi się maluszek. Starsze dziecko może czuć się odrzucone, bo mama czy tata poświęcają więcej czasu maluszkowi. Dlatego tak ważne są rozmowy ze starszym dzieckiem i wyjaśnienie sytuacji, bo przecież nie chcemy żeby starsze dziecko znienawidziło to młodsze. ,,Kicia Kocia ma braciszka Nunusia" to książeczka trochę...

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

Pojawienie się kolejnego dziecka w rodzinie zazwyczaj jest traumą dla dziecka. Ta opowieść z pewnością pomoże ją odrobinę złagodzić.

1988

Najnowsza na naszej półce Kicia Kocia przyjechała z nami z Warszawskich Targów Książki 2018. Ala wybrała ją sobie sama ze stojaczka i oczywiście od razu zdążyłyśmy ją przeczytać... trzy razy :) Kicia Kocia jak zwykle jest urocza, a poruszane w tym tomie kwestie - powiększenia się rodziny i radzenia sobie z nową rolą starszej siostry - przemawiają w prosty i sympatyczny...

Na Kicię Kocię trafiłam będąc w ciąży z drugim dzieckiem. Starszemu synkowi (wówczas 2,5-letniemu) chciałam przybliżyć temat rodzeństwa. Kicia Kocia okazała się strzałem w dziesiątkę - synek pokochał nie tylko tą książeczkę, ale również całą serię.

Książeczka jest kolorowa, napisana w przyjazny dziecku sposób. Pokazuje nie tylko pozytywy posiadania rodzeństwa, ale również...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem jak to się stało, ale Kici Koci do tej pory nie znałam, a tymczasem to taka fajna bohaterka. Książkę "Kicia Kocia ma braciszka Nunusia" znalazłam szukając kolejnej pozycji o pojawieniu się w domu niemowlaka. I takim sposobem znalazłam całą serię książek godnych uwagi.

Kicia Kocia przez 9 miesięcy, niecierpliwie czekała, aż urodzi się jej braciszek. Śpiewała mu i...

• 2020
  • Dla dzieci