Wierszopełki.Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę

Okładka książki Wierszopełki.Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę
Dorota Chioma Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls opowieści dla młodszych dzieci
28 str. 28 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Oficyna Wydawnicza Impuls
2015-11-01
2015-11-01
28 min.

Miesiące, gdy temperatura spada poniżej zera, zaś pogoda nie sprzyja spacerom, warto spędzić w zaciszu domowego ogniska. Nie znaczy to, że w czasie deszczu czy opadów śniegu dzieci mają się nudzić – w takie dni warto sięgnąć po dobrą książkę i samodzielnie lub przy pomocy opiekunów zagłębić się w świat wykreowany przez autorów. Jedną z propozycji, które pozwolą przetrwać nieprzychylną aurę, które rozgrzeją nawet najbardziej zziębnięte serca, jest książka dla najmłodszych „Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę”.
Dorota Chioma w opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls książeczce zawarła dwanaście uroczych tekstów, które zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami Beaty Mostowskiej. Zabawne rymowanki w uroczy sposób opisują znaną najmłodszym rzeczywistość, dzięki czemu utrzymane jest pełne zaangażowanie dziecka w lekturę. Ten wspaniały zbiór polecić warto również nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – wiersze stanowić będą wspaniałe uzupełnienie akademii czy występów, a także staną się częścią konspektów lekcji.
Wykorzystując rymowane wierszyki, łatwo można objaśnić dziecku, jak będzie wyglądał jego szkolny rozkład zajęć i jak należy się przywitać z nauczycielem (wierszyk „Dzień dobry”), z łatwością zachęcimy też malucha do porządków („Zabawki”). Dbanie o codzienną higienę stanie się prawdziwą przyjemnością dzięki lekturze rymowanek: „Gdy rano wstaję” i „Czyścioszek”, a z tekstem „Części ciała” maluch pozna schemat swojego ciała i sprawnie odnajdzie się w przestrzeni. Z wierszyka „W szafie” zachowań mógłby się uczyć niejeden rodzic, zaś pory roku i koloryt jesieni przybliża dziecku rymowanka „Jesień”.
Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, ale energii do szaleństwa na dworze dodać może również odpowiednia dieta. O tym, jak właściwie dbać o kondycję, traktuje wierszyk „By być zdrowym”, a mając w sobie „ducha atlety” śmiało możemy poznawać różne warzywa, które powinny gościć na naszym talerzu („Na stole jak na łące”). Autorka wyjaśnia również dzieciom, z czym związane jest święto Halloween, pozwala też doświadczyć prawdziwej magii świąt („Magia świąt”). Zaś na tych, którzy zmęczeni lekturą przyłożą głowę do poduszki czeka wiersz „Bajkowy sen”…
„Wierszopełki” to jedna z tych książek dla najmłodszych, które bawią i uczą – ukazując właściwe zachowania, kształtują postawy dzieci. Lekkość, z jaką czyta się te rymowanki, użycie słów zrozumiałych dla milusińskich oraz treści, które ze sobą niosą, czynią tę pozycję idealną nie tylko na jesienne czy zimowe wieczory, ale i na pozostałe miesiące. Jednak wprowadzenie podziału na pory roku pozwala mieć nadzieję, że już niedługo będziemy mogli sięgnąć po „Wierszopełki” na wiosnę oraz lato i wspólnie z dziećmi zaśmiewać się z sytuacji w nich opisanych.
Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/wierszopelki,1646.html

Dodaj cytat z książki Wierszopełki.Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę