Pierwszy krok

Okładka książki Pierwszy krok Meg Cabot
Okładka książki Pierwszy krok
Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: Dziewczyna Ameryki (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dziewczyna Ameryki (tom 2)
Ready or Not: An All-American Girl Novel
Amber
2005-07-01
2005-07-01
Edyta Jaczewska

2069 ocen

Świetna...

Świetna...

Książka opowiada dalsze losy Samanthy Madison, dziewczyny która uratowała samego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, została nastoletnią ambasadorką przy ONZ, ma chłopaka Davida - pierwszego syna. Nastolatka chodzi na naukę rysunku z natury do Susan Boone, lecz nie wiedziała, iż chodzi w tym o szkicowanie gołego człowieka. Jej druga połówka zaprasza na "Dawid Camp", aby razem z jego rodzicami spędzić święto Dziękczynienia i w ten sposób proponuje ich pierwszy raz. Siostra dziewczyny Lucy musi się nauczyć do testów SAT i rodzice załatwiają jej korepetytora Harolda. Co z tego wyniknie? Jak Sam poradzi sobie z nagością jej modeli? Czy zgodzi się na wyjazd? A mam i tata? Czy będzie nadal rozpoznawalna na ulicy, mimo że zmieniła kolor włosów z intensywnego rudego na czarny?

Wszyscy myślą, że Samantha Madison, która rok temu uratowała życie prezydentowi, jest już gotowa. Nauczyciel rysunku twierdzi, że jest już gotowa malować męskie akty. Prezydent sądzi, że jest już gotowa poprzeć na MTV kontrowersyjną ustawę dotyczącą seksu. A David, syn prezydenta i chłopak Sam, uważa, że jest już gotowa to zrobić.
Samantha o bohaterka bardzo fajna, pozytywna od początku ją polubiłam, zaprzyjaźniłam się z nią.
Jej przygody mnie rozbawiły, poprawiły humor rozweseliły mnie po same pachy się śmiałam.
Przyjemna, super książka chętnie przeczytałam.

Samantha o bohaterka bardzo fajna,...

Mła😘

Mła😘

Ha ! jeszcze lepsza niż poprzedniczka .

Ha ! jeszcze lepsza niż poprzedniczka .

Pierwsza część była o wiele lepsza.Drugiej nie polecam.

Pierwsza część była o wiele lepsza.Drugiej nie polecam.

Ta książka pełna jest rozmyślań bohaterki na temat tego, czy iść do łóżka ze swoim chłopakiem czy nie. Pierwsza część była naprawdę ciekawa i przyjemna, a ta sprawia wrażenia, że została napisana na umór.
W tej powieści zdecydowanie więcej jest momentów, które po prostu przynudzają i sprawiają, że mimo prostego i zrozumiałego języka, czytelnik się po prostu męczy czytając tę pozycję.

Jak dla mnie lepsza od pierwszej części, poniekąd dlatego, że jej siostra zaczęła zachowywać się jak siostra i w końcu zaczęła zachowywać się tak jak powinna. Samantha wie czego chce i nie pozwala nad sobą dominować. Takie osobowości lubię. Polecam :)

Typowa młodzieżowa książka:)

Typowa młodzieżowa książka:)

Przeczytałam pierwszą część, bardzo mi się spodobała i chciałam poznać dalsze losy bohaterki. Bardzo ciekawa, do końca zastanawiałam się co bohaterka zrobi. Polecam

• Młodzieżowe
  • Dzieciństwo