The Hound of the Baskervilles

Okładka książki The Hound of the Baskervilles
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Sherlock Holmes (tom 3) Seria: Collins Classics kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2010-01-01
angielski
Inne

więcej Więcej

Serie mają to do siebie, że czasami trzeba od nich odpocząć i zrobić sobie przerwę, bo zwyczajnie zaczynają się nudzić. Zdarzają się jednak takie, od których odpoczywamy, żeby dawkować je sobie stopniowo, by jak najdłużej móc śledzić losy bohaterów i im kibicować. Dla mnie taką serią...

Nie do końca mi się podobał ten tom. Nie jest on moim ulubionym, wydawał mi się trochę przynudzać, wręcz nieznośnie ciągnąć. Mało co się działo, sama postać Lorda Henryka nie do końca przypadła mi do gustu. Jednak nie będę ujmować całej książce za takie niuanse.
Historia mimo wszystko była dobra, sprawa bardzo interesująca, rozwiązanie trochę przewidywalne, jednak mimo...

"Pies Baskerville'ów" to najpopularniejsza książka Conan Doyle'a, dla mnie pierwsze spotkanie zarówno z autorem, jak i jego słynnym bohaterem.

Czy mogę zaliczyć je do udanych?
Zdecydowanie tak, chociaż nie jest to historia pozbawiona wad. Jeną z nich jest pewna przewidywalność. Niektórych kwestii domyśliłam się na kilka kroków przed bohaterami.
Inną jest fakt, że Holmes...

Klasyk kryminału, ale mówiąc szczerze nie porwało mnie.
Może za dużo kryminałów już przeczytałam, ale jak dla mnie przewidywalne i nudne.
Ocena 6/10

Fantastyczny kryminał w angielskim stylu. Legendarna postać Sherlocka Holmesa znów w akcji w towarzystwie nieodzownego asystenta, dr. Watsona.

Pozycja obowiązkowa.

Interesująca fabuła, nieoczywiste rozwinięcie poszczególnych wątków. Czytało się szybko i z zaciekawieniem, choć zabrakło mi budowania napięcia. Nieobecność Holmesa w znacznej części książki i jego rozwiązywania zagadek na bieżąco, zdecydowanie na plus.

Byłam trochę mniej zaangażowana niż w "Studium w szarłacie", ale to z powodu mniejszej ilości domysłów Holmesa. Pomimo to sprawa bardzo mi się podobała i zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Dzięki tej części w końcu udało mi się polubić doktora Watsona, który wcześniej mnie irytował.

Przyjemna, relaksująca, wciągająca książka. Dobra do czytania w komunikacji miejskiej podczas dojazdu do pracy.
Niemniej jednak z nóg mnie nie zwaliła. Takie 6,5/10.

Trzeci tom ,, Pies Baskrvillów’’ to kolejna część serii przygód słynnego detektywa. W tej części razem ze swoim przyjacielem doktorem Watsonem rozwiązuje chyba najbardziej tajemniczą sprawę w swojej karierze tajemniczych zgonów w rodzinie Baskrvillów . Czy uda im się rozwiązać tak trudna sprawę i ocalić własne życie?

Kolejna książka Conana i również wywarła na mnie pozytywne emocje. Nietypowo zacząłem przygodę z Holmsem od filmów i serialu, ale żadna z serii mnie nie zawiodła wręcz przeciwnie. Autor przenosi odbiorcę na wrzosowisko pełne zagadek i enigmatycznych ludzi, którzy pogłębiają mroczą aurę powieści.

12 168
    3 775