Pies Baskervillów

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
The Hound of The Baskervilles
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Algo
Sherlock Holmes Pies Baskervillów
The Hound of The Baskervilles
Sherlock Holmes (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Sherlock Holmes Pies Baskervillów
Inne

Jedna z najlepszych przygód Holmesa. Osadzona w onirycznym i tajemniczym otoczeniu pradawnych mokradeł i starego zamku. Nieco gotycka nutka grozy i świetna zagadka o bardzo satysfakcjonującym przebiegu i rozwiązaniu. Do tego kultowi bohaterowie w najwyższej formie. Rewelacja. Dla fanów ww. klimatu oraz klasycznych kryminałów pozycja obowiązkowa.

Zdecydowanie jest to moja ulubiona część przygód naszego detektywa. Sprawa w książce najbardziej mnie zaskoczyła i najbardziej ciekawiła.

Klasyczny kryminał retro z Sherlockiem Holmesem, jeden z najbardziej znanych. Tym razem detektyw musi rozwiązać zagadkę, wiążącą się z rzekomymi zjawiskami paranormalnymi (klątwa, potwór z wrzosowisk). Zlecenie tradycyjnie pochodzi z kręgu angielskiej arystokracji, czy raczej ziemiaństwa z Devonshire.
Narratorem jest oczywiście doktor Watson, będący wysłannikiem detektywa...

Jest to zdecydowanie (jak do tej pory) najlepsza książka o przygodach Sherlocka Holmesa i doktora Watsona jaką czytałam.
Akcja rozpoczyna się już na pierwszych stronach i trwa aż do ostatniej kartki! Zabawna, zagadkowa, nietuzinkowa, połączona z groteskowymi opisami. Pełna plot twistów, które nie raz mogą wyprowadzić czytelnika w pole i wywołać na twarzy osłupienie i...

Henry Baskervill przybywa do Londynu po śmierci wuja. Ma zostać spadkobiercą dworu Baskervill Hall. Są jednak wątpliwości czy Henry będzie tam bezpieczny. Mimo ostrzeżeń postanawia wyruszyć do Devonshire. Towarzyszy mu doktor Watson. To co dzieje się na wrzosowisku wstrząsa mieszkańcami Devonshire.

Ta część jest świetna. Akcja jaka dzieje się na wrzosowisku przeraża....

Stara, dobra klasyka.

Moja trzecia książka przygód Sherlocka Holmesa po Studium w szkarłacie i Znaku czterech. Dobra książka na jeden wieczór. Ponadczasowy kryminał, inny niż obecne. Chętnie sięgnę po dalsze książki o Sherlocku.

Chciałam najpierw przesłuchać sobie tej książki w audiobooku ponieważ mój egzemplarz ma małe litery. Niestety lektor okazał się nie do słuchania. Więc przeczytałam i uważam, że to klasyka literatury kryminalnej. Zacznę od tego, że jak się przebrnie przez dwa nudne rozdziały w których było dużo dat to potem już będzie tylko lepiej. Zagadka kryminalna godna Sherlocka Holmesa....

Jak na fana klasycznych, starych kryminałów, bardzo długo odwlekałem spotkanie z panem Sherlockiem. Było to spowodowane tym, że oglądałem sporo filmów z tym bohaterem i średnio przypadł mi go gustu.
Nie przepadam za osobami bardzo oryginalnymi i praktycznie bezblednymi.
Jednak w książce raziło to trochę mniej.
Ciekawa historia w mroczmym odludnym miejscu.
Autor miał...

Klasyka na zimowe popołudnie.
Dla czytelników, którzy kochają stary, dobry kryminał a dodatkowo chcą się dobrze bawić :)

Dyskusje

11 958