Marlena. Błękitny anioł w garniturze

Okładka książki Marlena. Błękitny anioł w garniturze
Christopher W. Gortner Wydawnictwo: HarperCollins Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
HarperCollins Polska
2017-09-13
2017-09-13
Data 1. wydania:
2016-12-13
Maria Zawadzka-Strączek
Marlene Dietrich

Na tę książkę trafiłam zupełnie przypadkiem i nagle zapragnęłam ją przeczytać. Całkiem spoza mojej listy, to był po prostu impuls. Kultura niemiecka ciekawi mnie od dawna, do tego gdy mowa o złotych latach Berlina… – nie musiałam szukać kolejnych powodów. Poza tym, bliska znajomość Marleny z moim ulubionym pisarzem (Remarque) też nie była bez znaczenia.

Po rozpoczęciu...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo ciekawa pozycja; nie tylko ze względu na wątki biograficzne Marleny Dietrich, ale również ze względu na studium przemian polityczno-społecznych w latach 20. i 30. XX wieku.

Nigdy nie interesowałam się zbytnio życiem Marleny Dietrich. Będąc któregoś razu na zakupach wpadła w moje ręce książka o jej życiu. Stwierdziłam, że warto dowiedzieć się czegoś więcej o słynnej aktorce.
Nie chcę tutaj tym razem opowiadać fabuły książki ponieważ jeśli ktoś znał jej historię to nie dowie się niczego nowego.
Od młodych lat pragnęła osiągnąć coś w życiu a nie...

Przepiękna książka, jak zawsze autor mnie nie zawiódł, Polecam

Na półkach: , , , ,

Nazwisko znane, postać nie. Teraz już tak. Właśnie odbyłam interesującą podróż w czasie i przestrzeni z Marleną D. - kobietą zdeterminowaną, silną, niezwykłą. Warto poznać blaski i cienie życia gwiazdy Hollywood. Czyta się wspaniale.

Nie jest to biografia i jako taka ta książka nie może być pojmowana. Jednak barwny, lekki język Gortnera rozbudza wyobraźnie i sprawnie łączy ze sobą najciekawsze wydarzeni z życia Dietrich. Fascynująca historia, którą czyta się jednym tchem!

Zbeletryzowana historia Marleny Dietrich. Z jednej strony, jako wierna czytelniczka, życzyłam tej z początku niepozornej, wychowywanej przez bardzo zasadniczą matkę dziewczynce, by osiągnęła sukces, jaki był marzeniem jej rodzcielki (mimo że głęboko nie zgadzam się z tym, że dzieci powinny spełniać się w rolach przypisanych im przez rodziców). Patrzyłam, jak zmienia się pod...

I znów C. W. Gortner napisał świetną powieść biograficzną. Tym razem zbeletryzował życie wybitnej aktorki Marleny Dietrich. Ukazał jej lata młodości, początki kariery, wreszcie wielką karierę w Hollywood oraz jej występy dla wojsk alianckich i jej wrogi stosunek wobec faszyzmu.
Bardzo dobrze się czyta. Serdecznie polecam !

Bardzo ciekawie przedstawiona biografia osoby wzbudzającej zarówno w ówczesnych czasach, jak i w dzisiejszych wiele kontrowersji. Autor w prostej i bardzo przystępnej formie przytoczył życie Marleny Dietrich od wczesnych lat młodości do ukończenia drugiej wojny światowej.Formę pamiętnika niecodziennej"celebrytki" chłonie się jednym tchem. Nie ma tu znaczenia czy jej życie...

Marlene Dietrich to typowa gwiazda - celebrytka. Nonszalancka, rozrzutna, egoistyczna. Nie dba o nic i o nikogo z wyjątkiem siebie.
Książka dobrze napisana, natomiast tytułowa bohaterka nie wzbudziła mojej sympatii. Jenak jej postawa wobec faszyzmu jest godna szacunku.

• 2019
  • Biografie