Dehumanizacja w stosunkach międzygrupowych

Okładka książki Dehumanizacja w stosunkach międzygrupowych
Tomasz Baran Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
2007-01-01
2007-01-01
grupa humanizm stosunki międzyludzkie obcy kooperacja środowisko rywalizacja

Okładka książki Na krawędzi. Między psychozą a filozofią Tomasz Baran, Monika Stasiuk
Ocena 9,0
Na krawędzi. M... Tomasz Baran, Monik...
Okładka książki Schizofrenik jako błazen. O roli szaleństwa w wyobraźni kulturowej Tomasz Baran, Monika Stasiuk
Ocena 7,0
Schizofrenik j... Tomasz Baran, Monik...

Całkiem ciekawe badania. Główny wniosek jest taki, że faworyzacja grupy własnej nie zawsze jest skorelowana z dehumanizacją obcych.

Dodaj cytat z książki Dehumanizacja w stosunkach międzygrupowych