Idealna róża

Okładka książki Idealna róża
Mary Jo Putney Wydawnictwo: Amber Cykl: Upadłe Anioły (tom 7) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Upadłe Anioły (tom 7)
Romans Historyczny
One perfect rose
Amber
2009-01-01
1998-01-01
Maria Wójtowicz
uczucie miłość tragedia romans teatr choroba ucieczka Anglia

Dobrze napisana książka, wiele się dzieje. Choroba głównego bohatera, będąca wyrokiem powoduje chęć zakosztowania życia innego niż wynika z obowiązków księcia. Okazuje się, że skromne życie ale w kochającej i nietuzinkowej rodzinie daje szczęście. Miłość spotkana u zdawałoby się u schyłku życia smakuje wyjątkowo. Polecam.

Cudowna książka! Wciągnęła mnie tak mocno, że zapomniałam o prawdziwym świecie! Pierwszy raz czytałam taką powieść historyczną i jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawa fabuła, postacie równie interesujące. Gdybym miała przeczytać ją jeszcze raz, bez wątpienia bym po nią sięgnęła. Polecam!

Po przeczytaniu opisu nie spodziewałam się niczego dobrego, a tu proszę takie miłe zaskoczenie. Bardzo przyjemna książka, szybko się ją czyta, a co ważniejsze fabuła jest niezwykle wciągająca. Co prawda można od razu domyślić się jak potoczą się losy Rosalindy i Stephana, ale i tak lektura tej powieści sprawia czytelnikowi wielką przyjemność. Moim zdaniem zbędne były rozdziały dotyczące Michaela, ponieważ nie wniosły one do fabuły nic (poza zajmowaniem miejsca). Autorka mogła sobie również darować opisywanie nieba, bo wydawało się aż nazbyt idylliczne i tak słodkie że, aż nieprawdopodobne. Koniec końców mogę zdecydowanie polecić tę książkę, bo pomimo kilku niewielkich wad powieść jest bardzo dobra i czytanie jej sprawiło mi niezwykłą przyjemność.

Akcja wartka, ale chyba za dużo tego jak na romans - sierota, choroba, wdowa, poszukiwania, trudne oświadczyny, skomplikowane relacje rodzinne... A romans tu tylko boczkiem trochę jakby... Choć trzeba przyznać, że postacie zbudowane porządnie i spójnie, a dialogi też ciekawie napisane. Część akcji dzieje się w wędrownej grupie teatralnej, więc klimaty ciekawe. Czytadło z wartką akcją, ale romansu tu niewiele.

Wspaniały romans historyczny.Czyta się go z zainteresowaniem i ciekawością.Główni bohaterowie Rosalinda(aktorka) i Stefan(książe) to para stworzona dla siebie. Czują się dobrze w swoim towarzystwie.Stefan ucieka od swoich obowiązków ,gdy dowiaduje się ,że jest umierający. Szczeście znajduje w trupie teatralnej w której występuje Rosalinda. Łączy ich silne uczucie pobierają się. Stefan żyje odliczając dni do śmierci. Gdy jego stan się pogarsza Rosalinda i Catrina starają zaczynają walkę o jego życie ... Okazuje się ,że nie cierpi na żołądek i wątrobę tylko cierpi na zatrucie arszenikiem . Jak się okazuje zatruwał go przyrodni brat lekarz . Stefan doszedł do zdrowia i z Rosalindą oczekują dziecka . Książka do końca trzyma w napięciu. W ostatnich rozdziałach myślałam , a to pech kończy się ,żywot księcia .Miłym zaskoczeniem dla mnie było wyzdrowienie księcia. Polecam bardzo dobra

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od początku pod urokiem jestem tej książki zachwyciła mnie pięknym stylem napisany romans historyczny...piękna historia małej dziewczynki Rosalindy błąkającej się po ulicach Londynu pozostawione przez matkę spaceruje nie ma gdzie pójść, bez opieki.
Schronienie daje dziecku małżeństwo, które ma 3 córki pragnie zaopiekować się dziewczynką, otoczyć troską...obdarzyć rodzicielską miłością, żeby czuła ciepło domowego ogniska, miłość przybranych rodziców.
Wzruszyła mnie ta Rosalinda chwyciła za serce, wzruszeń...emocji mocnych dostarczyła, urzekła mnie swoją skromnością, dobrocią i pracowitością. Spotkała swojego jedynego, ukochanego mężczyznę, którego pokochała całym sercem.
Czytałam z przyjemnością tą książkę przecudna naprawdę.
Uwielbiam czytać romanse i to chętnie mają w sobie coś wyjątkowego, fajnego że chce się przeczytać!!!

Ej, to było genialne :D Przewspaniała fabuła, kilka interesujących zwrotów akcji i napięcie, które wzrasta z każdą następną stroną :) To jest o takim księciu (z początku wydawało mi się kiczowate i takie tandetne ale można się przyzwyczaić - właściwie na tym polega urok książki - jest taka bajkowa!), który zaraz na pierwszej stronie dowiaduje się, że jest ciężko chory i umrze. Wyrusza incognito, żeby pogodzić się z tą myślą i zaznać życia z dala od tych wszystkich burżujów i kasy. Poznaje Rozalindę - osieroconą dziewczynkę z trudną przeszłością i zakochują się w sobie :D Fabuła przypomina trochę Kopciuszka :D Jak baśń Disneya ale w wydaniu dla dojrzalszych :) Nie zabrakło też ostrzejszych scenek :D Polecam.

Po moim udanym pierwszym razie z romansem historycznym postanowiłam od razu pójść za ciosem. Tym razem mój wybór padł na tę autorkę.
Została ona laureatką wielu nagród w swojej dziedzinie jak i całej twórczości.
Historia zaczyna się gdy po uliczkach, w których pomieszkują najgorsze osobistości miasta błąka się wygłodzona sierota. Ma szczęście i interesuje się nią małżeństwo, które zabiera ją do swojego domu. Kilkanaście lat później dziewczyna ta spotyka być może mężczyznę swojego życia, ale nad jej ukochanym ciąży straszliwe fatum.
Chyba ten gatunek książek stanie się niedługo moim ulubionym. Nie dość, że mamy tutaj przepiękny i emocjonalny romans, który wcale nie musi być cukierkowy, bajkowy i zakończyć się szczęśliwie. Nie dość, że mnóstwo tu miłości i namiętności, znajdziemy też kilka scen erotycznych. Jak zwykle subtelnych i delikatnych.
Lubię klimat panujący w takich powieściach. Szeleszczące suknie, bale, wizyty, zaproszenia i bileciki. Jak z powieści Jane Austen. Zostajemy jeszcze wciągnięci i oczarowani teatrem. Bohaterowie są ciekawi, Rosalinda, Stephen. Polubiłam jednak najbardziej przybranych rodziców Rosalindy.

Została ona laureatką wielu nagród w swojej dziedzinie jak i całej twórczości.

Inny tytuł: "Uciec z doliny cienia".

Inny tytuł: "Uciec z doliny cienia".

Inny tytuł:"Idealna Róża".

Inny tytuł:"Idealna Róża".

Dodaj cytat z książki Idealna róża