Śmierć w Oliwie

Goneta.net
2015-04-13
2015-04-13
Wolne Miasto Gdańsk 1939 detektyw Oliwa
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Grafomania, ledwo doczytałam do końca. Czyta się to bardziej jak kronikę historyczną niż kryminał, z domieszką jakichś kuriozalnych wstawek o Rammsteinie (akcja dzieje się w 1939). Główny bohater jak na detektywa jest strasznie tępy, 3/4 książki to opis jego szlajania się po knajpach i picia wódy. Brak w tym wszystkim głębi, postaci nie budzą większych emocji, ani to...

Z sentymentu do okolicy, w której rozgrywa się akcja polecam

Naprawdę bardzo dobra książka. Szybko się czyta, Narracja pierwszoosobowa ciekawie prowadzona. Miałam wrażenie czytając, że płynę zdaniami. Wszystko łączy się w fajną i ciekawą całość. Polecam jeżeli ktoś chce przeczytać krótki i dobry kryminał.

1984

Kryminał w stylu retro.Do tego jego akcja dzieje się w moim ukochanym i rodzinnym Gdańsku.
Bardzo lekko napisany, z dużym wdziękiem. Warto poświęcić tej pozycji wolny wieczór.

Tytuł: "Śmierć w Oliwie"
Autor: Charles Berg
Wydawnictwo: Goneta
Okładka: Katarzyna Jackiewicz
Data wydania: 13 kwietnia 2015
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-63783-82-2

Charles Berg jest twórcą i miłośnikiem kryminałów retro osadzonych w Wolnym Mieście Gdańsku.

Książka została napisana bardzo lekkim i tajemniczym językiem. Ogólnie wszystko w tej książce jest tajemnicze -...

• Retro
  • E-book